Само моето бебе ли прави така?

  • 1 036
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Много съм отчаяна кърменето при нас се превърна в кошмар и за мен и за детето и за всички около мен.Преди месец започна да си играе с мен,цоква малко и се обръща на другата страна и се хили...после веднага си търси цицата Така сме се кърмили по 2-3 часа #CrazyСега стана още по-зле вече пищи, опъва се сменяме хиляда пози докато се нахрани.А си наддава нормално биберони никакви не приема и вода не пие,а му предлагам редовно.Дайте някакъв съвет,защото от психическия тормоз от бабите ще ми спре кърмата вече...само това ми мърморят,че не ми стигала,а той даже и си повръща още след ядене.Редовно си пълна памперса минимум 2 пъти дневно...значи се наяжда newsm78............много дълго стана Embarassed

# 1
  • Мнения: 2 829
А дали не му предлагаш да суче прекалено често?
Опитвала ли си да го кърмиш на тъмно?
Колко дълго суче преди да се дръпне?
2 пъти на ден ака, нали? Защото ако само 2 пъти пишка, тогава е тревожно...
Надявам се, че ще се включат и по-опитни мами...
 Hug

# 2
  • Мнения: 8 242
Хехе Simple Smile Не сте само вие така, споки. Антон от как стана на 2-3 месеца започна да ги прави тия въртели - всичко му беше интересно и не искаше да прекарва особено много време в кърмене.. Затуй през деня се кърмехме най-много 2-3 пъти, а вечер и през нощта ела да видиш какво става..
А пък да не говорим като порастна (към 6-7 месец) - секунди само се задържа на гърдата.. и бяга да играе. А за позите да не ти говоря - и с главата надолу се клечи напоследък да суче  Joy
Спокойно, няма да ти спре кърмата  Wink Мойта лудория щом още смуче  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 4 915
Повечето кърмачета имат такива изпълнения.  Laughing
Очаквай още по-изчанчени пози в бъдеще.  Wink

А от бабите не се стряскай, и бъди малко по-твърда, ако те тормозят с приказки! Детето нали си наддава и е здраво,това е най-важното.

# 4
  • Мнения: 7 414
А дали не му предлагаш да суче прекалено често?
Опитвала ли си да го кърмиш на тъмно?

      Peace Peace Peace

# 5
  • Мнения: 277
И ние имахме такъв период на цокване и хилене, после риташе с крачета, дърпаше се и аз не го насилвах да суче. После нещата се нормализираха, след това дойде период в който мислих, че се отбива защото не искаше изобщо да суче. Сега е всичко е ОК и суче повече от нормално дори. Опитай на тъмно както са те посъветвали вече мамите Peace Peace Peace

# 6
  • Мнения: 255
И при нас беше така и досега ми ги прави тези номера понякога. Посъветваха ме да го кърмя на заспиване и на събуждане през деня. Така и правя. Детето ми сега спи 3 пъти на ден, и тогава са основните ни кърмения, и през нощи естествено. Когато денем видя, че му е време вече за сън, полягам си със него и му давам цица. За приспиване винаги яде много добре, отначало активно, след това вече насън смуче лекичко, 20-30 минути... така успява и да се добере до задно мляко. А когато почне да се буди, давам друга цица, взима я за малко и е готов за лудуване  Joy Докато будува, много рядко яде сериозно, обикновено взима цица за 1-2 минути,  по-скоро за психологически комфорт.
На тази възраст детето вече има прекалено голям интерес към всичко, което става наоколо, толкова работа има за вършене, че докато е будно,  просто няма време за ядене  Laughing

# 7
  • Мнения: 14
и на нас се случи.доктора каза че искат да се отбибат.аз имам близнаци и може би това оказа влияние.сега си сучем отново ,но това ми костваше доста нерви и време

# 8
  • Мнения: 1 321
И при нас имаше такъв период.Суче, дръпне се,хили се после плаче абе беше кошмар.Не знаех какво е това чудо кърмаческа стачка ли беше незнам. newsm78 Всичко това мина за около половин месец. Мисля че е някакъв период и ще отмине.Ти само бъди търпелива и тези баби им тегли една........ Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 159
И при нас беше така и досега ми ги прави тези номера понякога. Посъветваха ме да го кърмя на заспиване и на събуждане през деня. Така и правя. Детето ми сега спи 3 пъти на ден, и тогава са основните ни кърмения, и през нощи естествено. Когато денем видя, че му е време вече за сън, полягам си със него и му давам цица. За приспиване винаги яде много добре, отначало активно, след това вече насън смуче лекичко, 20-30 минути... така успява и да се добере до задно мляко. А когато почне да се буди, давам друга цица, взима я за малко и е готов за лудуване  Joy Докато будува, много рядко яде сериозно, обикновено взима цица за 1-2 минути,  по-скоро за психологически комфорт.
На тази възраст детето вече има прекалено голям интерес към всичко, което става наоколо, толкова работа има за вършене, че докато е будно,  просто няма време за ядене  Laughing
това ще го пробвам, защото при нас от 2-рия месец е така и вече трудно издържам, от няколко седмици се кърмим само на ръце и в движение, кръстчето миииии Rolling Eyes

# 10
  • Средната земя
  • Мнения: 371
О, и ние сме така, споко!

# 11
  • Мнения: 336
И ние...
Аз обаче съм упорита - изчаквам малко да отмине бурята, слагам бебка на рамо или дори я оставям за малко и когато след малко започне да мрънка отново й предлагам - не винаги работи, но имам попадения. Иначе вечер особено изгасянето на лампата наистина върши работа. Но най вече търпението и последователните опити през някакъв интервал от време, в който бебчо да се успокои, да поразгледа наоколо, да се оригне, да попръцка и други такива важни за него неща.

# 12
  • Мнения: 204
И моята маймуна вече прави такива номера. Дърпа ме, сумти, рита, изплюва гърдата, после пак си я търси. Изобщо не знам какво изяжда  #Crazy Но другата седмица на консултацията ще видим  Laughing

# 13
  • Мнения: 147
И ние...
Аз обаче съм упорита - изчаквам малко да отмине бурята, слагам бебка на рамо или дори я оставям за малко и когато след малко започне да мрънка отново й предлагам - не винаги работи, но имам попадения. Иначе вечер особено изгасянето на лампата наистина върши работа. Но най вече търпението и последователните опити през някакъв интервал от време, в който бебчо да се успокои, да поразгледа наоколо, да се оригне, да попръцка и други такива важни за него неща.

Подкрепям  Hug, защото и при нас е така... Само, че вече и изгасянето на лампата не винаги върши много работа, защото пък му става интересно какво ще види на тъмно  Joy... Ами, такива са бебоците - малки любопитковци, как дане ги обича човек  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes!!!

# 14
И ние сме били като вас Hug , а сега сме както го описва Мy Moonka Mr. Green Предлагай му да суче когато му се спи и когато се събужда. Важно е да се храните и през нощта. Бебетата, които не хапват добре през деня си наваксват вечер. Ако има 5-6 напишкани памперса занчи всичко е ОК. На бабите им кажи, че просто преяжда и за това не иска всеки път когато му предложиш Wink Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт