Давали ли сте Oscillococccinum?

  • 2 548
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте! Давали ли сте на бебе над 6м. този хомеопатичен продукт? На листовката пише,че може да се използва и при кърмачета за профилактика при първи симптоми на грипни заболявания newsm78 ?

# 1
  • Мнения: 434
Давала съм! Няма страшно! Но наистина трябва да се даде при първи симптоми защото иначе няма голям ефект! Дава се 3 пъти през 6 часа и после 3 пъти през 12!

# 2
  • Мнения: 1 264
Давала съм, а Калоян беше на 4 месеца.

# 3
  • Мнения: 341
Здравейте! Давали ли сте на бебе над 6м. този хомеопатичен продукт? На листовката пише,че може да се използва и при кърмачета за профилактика при първи симптоми на грипни заболявания newsm78 ?

Ако не прекалявате с приемите (описани в листовката), и бебето няма кой-знае какви проблеми, не е заплаха. Има възможност и за малко по-различни приеми, също и за други лекарства (ако точно това не действа), но трябва да се обърнете към хомеопат (не Джипи, а класически).

# 4
  • софия
  • Мнения: 432
дъщеря ми беше на 2 месеца когато и давах, общо взето съм доволна

# 5
  • Мнения: 37
Благодаря Ви!!!

# 6
  • Мнения: 3 146
Давала съм. Безопасно е, но трябва да се даде навреме, иначе не действа, но и не вреди Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 217
Дадох на Калоян когато нямаше и месец.Като се разкиха това дете,че даже и хрема имаше.Просто не вярвах,че бебе на тази възраст може да настине.

# 8
  • Мнения: 1 753
Здравейте! Давали ли сте на бебе над 6м. този хомеопатичен продукт? На листовката пише,че може да се използва и при кърмачета за профилактика при първи симптоми на грипни заболявания newsm78 ?
трябва да се обърнете към хомеопат (не Джипи, а класически).

Нашето Джипи е всъщност И класически хомеопат  Grinning

Относно Осцилококцинум, аз вече не го приемам за себе си, защото започва да ми тече кръв от носа. На децата давам други хомеопатични лекарства, до сега Осцилококцинум не им е помагал...  Confused

# 9
  • Мнения: 341



Нашето Джипи е всъщност И класически хомеопат  Grinning

Относно Осцилококцинум, аз вече не го приемам за себе си, защото започва да ми тече кръв от носа. На децата давам други хомеопатични лекарства, до сега Осцилококцинум не им е помагал...  Confused

Радвам се вас, в кабинета в поликлиниката ли ви приема, заедно с другите си пациенти? Как успява да отдели толкова време на пациентите си, хомеопатията изисква много по-обсотен преглед...?
Осцилококцинум е лекарство, което си има картина. Който се лекува с хомеопатия знае, че лекарствата се предписват индивидуално, и не действат на всеки човек. Така че майчетата да не се чудят - като не действа, значи не е подходящо и не трябва да го дават.

# 10
  • Мнения: 1 753
И., да приема ни в кабинета си, при това не плащаме нищо! Преди това сме правили интервю при нея, тя е наясно с цялото ни семейство, педиатър на децата е от самото раждане. Много съм доволна, че съм попаднала на човек като нея. До сега малката ми дъщеря не е пила нито веднъж антибиотик, въпреки, че почти непрекъснато е болна. Голямата е пила антибиотик само 2 пъти, при положение че ходи на ясли и тя също почти непрекъснато е болна! Сега от както сме на хомеопатия, няма и месец, ни предписва САМО хомеопатични лекарства по наше желание. Тя самата се лекува само с хомеопатия от 10 години!

# 11
  • Мнения: 341
И., да приема ни в кабинета си, при това не плащаме нищо! Преди това сме правили интервю при нея, тя е наясно с цялото ни семейство, педиатър на децата е от самото раждане. Много съм доволна, че съм попаднала на човек като нея. До сега малката ми дъщеря не е пила нито веднъж антибиотик, въпреки, че почти непрекъснато е болна. Голямата е пила антибиотик само 2 пъти, при положение че ходи на ясли и тя също почти непрекъснато е болна! Сега от както сме на хомеопатия, няма и месец, ни предписва САМО хомеопатични лекарства по наше желание. Тя самата се лекува само с хомеопатия от 10 години!

Фактът че децата боледуват след хомеопатично лечение, не е добре. Разбира се, че изобщо не може да се сравнява с вредата от приемане на АБ. Обаче... говорете с нея по този въпрос. Не е нормално. След добре проведено лечение би следвало честотата на заболяванията да намалее.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 101
И аз съм давала и е действал добре както на малчо така и на мен.
Едно обаче ме притеснява преди 3-4 дни майка ми търсила да го купи, че нещо се опита някакъв вирус да я събори, при което аптекарката и казала, че няма в момента, защото цялата партид била иззета и на изследване в ХЕИ??? Някой чувал ли е такова нещо или е легенда създадена от аптекарката...знам ли на база конкуренция с др лекарство или...защото иначе изземване и спиране на цели партиди лекарства не звучи хич добре...даже е доста обеспокоително, би трябвало да има доста сериозна причина за подобно действие....

# 13
  • Мнения: 177
И аз вчера исках да купя, но аптекарката ми каза, че в момента никъде го няма, не каза, обаче, защо.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
И аз вчера исках да купя, но аптекарката ми каза, че в момента никъде го няма, не каза, обаче, защо.

Така ли? Не забелязвам да го няма по аптеките в Шумен. Онзи ден купувах.
Давам го по схема- профилактично, всяка втора, трета и четвърта събота от месеца.

Общи условия

Активация на акаунт