Спешна подкрепа за съжаление пак за кърмата

  • 585
  • 14
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
До тук всичко беше добре Коко вече тежи 5,550 кг и е висок 60см - вчера стана на 3 месеца. Тази вечер много плака докато го обличам след банята - беше гладен а май и му се спеше - голям рев. Не можах да го облека и започнах да го кърмя - но  Embarassed нямах кърма, защото мъжът ми се развика че съм чакала до последния момент  не съм се научила да си гледам децата и т.н - а той ревеше на гърдите ми защото нямаше какво да яде Cry Добре че тази сутрин - понеже не се събуди през нощта и гърдите ми бяха напрегнати - реших и изцедих малко кърма и я замразих - за първи път - и тя спаси положението. Дали за пореден път ще ми се върне кърмата newsm78 До сега винаги сте ме подкрепяли и успокоявали за което много ви благодаря!

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 22:16 от antineq

# 1
  • Мнения: 398
Имаш подкрепа от мен. Продължавай да кърмиш. Ще се регулира кърмата. В кърмаческия форум ще намериш много съвети от мамите. Peace

# 2
  • Мнения: 2 159
Имаш и от мен подкрепа  Hug
Наистина темата ми се струва за кърмаческия форум.
Първо се успокой, психическото състояние е много важно за теб, слагай бебето по-често на гърдата Peace

# 3
  • Мнения: 689
Имаш и от мен подкрепа  Hug
Наистина темата ми се струва за кърмаческия форум.
Първо се успокой, психическото състояние е много важно за теб

Подкрепям Peace

# 4
  • Мнения: 2 829
Не се тревожи, на всеки се случва, обикновено дохранване не е нужно дори, просто бебето суче по-дълго.
Бъди спокойна, кърма ще си имаш!
Може и пак да ти се случи, ако нямаш изцедена кърма под ръка, просто остави бебето да суче по-дълго, или си почини за малко и му дай да суче пак.
Имам приятелка, която кърми с изцеждане, тя ми е казвала, че има дни, в които кърмата и намалява, след това пак се увеличава.
Успех!

# 5
Имаш подкрепа от мен. Продължавай да кърмиш. Ще се регулира кърмата. В кърмаческия форум ще намериш много съвети от мамите. Peace
Peace Peace

# 6
  • Мнения: 8 242
Само спокойствие! Кърмата не изчева просто така.. по-скоро се подтиска рефлекса на потичане.. Не мисли, че имаш проблеми с "млеконадоя" и всичко ще е наред  Peace Кърми си детенцето и хич да не ти пука кой какво мисли за начина, по който го гледаш. Винаги ще бъде най-добрия  Hug

# 7
  • Мнения: 463
Мила, кажи на мъжа си да се гръмне. Това, че ти е секнала кърмата от веднъж е сигурно от притеснението, което си изпитала и от това, че той " така добре те е предразположил към спокойна обстановка, в която с удоволствие можеш да нахраниш детето си". Обясни му, че сега не трябва да се притесняваш, а е необходимо да си спокойна. Аз, в такива случаи отивам да спя в другата стая. Ще ти дойде кърмата, само спокойствие. Hug

# 8
  • Мнения: 110
Не се тревожи това е моментно състояние и аз съм изпадала в подобна ситуация.Важно е да се отпуснеш след такова преживяване ,да си починеш и отново млякото ще тръгне.Успех! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 289
И на мен ми се случи няколко пъти да ми намалее малко, но важното е да не се изпада в паника и да не се вземат крайни решения за дохранване и др. подобни. Иска се почивка и спокойна обстановка, по- малко притеснения и нещата отново се нормализират.

# 10
  • Мнения: 3 718
Спокойствие и само спокойствие    Hug
не оставяй който и да било да те притесни с неуместна критика. Всичко минава  Wink

# 11
  • Мнения: 313
Миличка, нали знаеш, че единия скок в разтежа е около 3 месец. Може би сте точно в такъв момент. Не е добра идея да не кърмиш през нощта, щом имаш проблеми с кърмата. Предлагай на бебо да суче през 1,5 часа, а вечер мах през 3 часа. Най- добре недохранвай, било то със замрачена кърма или АМ, ами остави бебо да си изработо необходимото количество. Аз съм преживяла няколко такива кризи и знам, че всичко се оправя. Само спокойно и търпение. Това може да ти отнеме няколко дена. А на мъжа ти кажи да не се меси в нещо изключително присъщо на жените. Успех и пиши как се развиват нещата Hug

# 12
  • Мнения: 132
Спокойствие и само спокойствие    Hug
не оставяй който и да било да те притесни с неуместна критика. Всичко минава  Wink
Hug Hug Hug

# 13
  • Мнения: 791
Не мога да повярвам че вечерта си нямала и една капка, а сутринта са ти били напрегнати гърдите!  Naughty
Преди няколко дена точно вечер като го окъпя  и взема да го обличам рев-рев и аз си мисля че е гладен. Като го сложа на гърдата още повече реве, дърпа се. Аз се препотявах, люшках пеех  а той си ревеше, а щом подадях гърдата още повече. Така два дена подред! Като минеха двачаса -двача и половина и за сукваше. Добре че на третата вечер дойде свекито - понякога са полезни Mr. Green, и като го окъпахме започна да се повтаря същата история, тя ме прати в спалнята да го накърмя и  Hug чудо то й засука - в хола където го къпехме и също го кърмех явно му е било топло доста, от тогава нямаме проблем - просто го кърмя в спалнята където е с нормална температура. Така че може и за това да реве - или от нещо друго!
Не се притеснявай на мен кърмата ми намаляваше на няколко пъти и въпреки това все още се кърмим. Пий от чайчетата закърмачки на Хип - много ми помогнаха!!! Бъди много спокойна! Увеличи течностите! Почивай си двойно - остави чистенето и подреждането за след няколко дена! И най важното кърми по на често - дори и през ноща ако се събуди дай му да суче!
Някъде из форума бях прочела следното изречение, което ми дава сила в такива моменти - "Кърмата е на принципа  на търсенето и предлагането. Колкото се търси, толкава се и предлага" Така че предлагай по-често!!! Успех!

# 14
  • Мнения: 1 104
Сега се успокой и всичко ще бъде ОК.Стискаме палци.

Общи условия

Активация на акаунт