всеки ден ли давате каши?

  • 2 356
  • 29
  •   1
Отговори
Моля ви пишете ми защото съм много объркана.Почти на 6,5м сме и следобед давам на синът ми каши.Само,че педиатърката му ми каза да давам каши най-много 2пъти седмично,защото може да се разболее от рахит.Чувалили сте подобно нещо?Ако немога да му давам каши незнам какво друго,защото отказва кисел и к.мляко.А така сладко си хапва кашите.Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 3 205
Рахитът се причинява от недостатъчно усвояване на калций от организма, което е следствие от липса на вит. Д.
Предполагам говориш за купешки каши. Те са обогатени и с калций, и с вит. Д. Също така предполагам, че в това хубаво време не се заседявате вкъщи, а излизате на разходка на слънце - само това е достатъчно, за да се натрупва вит. Д в организма.

Аз лично давам каша на моето дете 1-2 пъти дневно (едната е моя изработка - кафяв ориз, елда, ечемик, пшеничен зародиш + сирене), а другата е купешка (обикновено Хумана, аз я предпочитам). Тъй като Иво е пролетно бебе, съм му давала вигантол само миналия май и юни месец. След това спрях. Каши яде от 6-месечен. Рахит - нъц.

# 2
  • Мнения: 4 451
Може би педиатърката ти има предвид, че от кашите се качват килограми и от там има опасност да се развие рахит. Но аз давам каша абсолютно всеки ден. Моето бебе се движи в долната граница и на тегло и на сантиметри.

# 3
вчера бяхме при нея качил е само 300г питах я отново,а тя каза,че нямало връзка с килограмите просто не било хубаво.А ми е толково удобно с кашите,защото всеки ден сме на вън и няма как да го храня с друго.

# 4
  • Мнения: 630
Давам каша на 3 дни веднъж, но поради причината, че от тях се качват доста килограми, пък ние по едно време бяхме доста едрички. Не ми се вижда логична връзката с рахита, но попитай педиатърката си какво точно е имала в предвид.

# 5
  • Мнения: 2 197
Аз давах каша по веднъж в седмицата, защото има захар в нея и не виждам защо трябва да давам излишни калории на детето си. От 10-тия месец спрях изобщо да давам. Давам и плодови пюрета без захар и изключително рядко плодова каша с бисквити в бурканче.
Аз също не виждам връзка с рахита, може би наистина става въпрос за натрупаните излишни килограми.

# 6
  • Мнения: 1 877
Мале,ами ние сме всеки следобед на каша,а вървим едрички и вече му спрях Вигантола...!!!Другата седмица сме на консултация и ще питам,че се притесних...

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Всеки ден съм давала каша,но въобще не и се отрази на теглото,нито пък съм чувала нещо такова.

# 8
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Да. Давам всеки ден. До сега не му се е отразило на теглото.

# 9
  • Мнения: 1 138
Всеки ден давам каша Peace. Различна на Слънчо, на Хумана, на Фризокрем. Не се е отразило на теглото му

# 10
  • Мнения: 3 042
И Злати ядеше каша всеки ден, пък по едно време и по 2 пъти на ден /не искаше попара, и беше доста капризен/. Изобщо не му се отрази на теглото.

# 11
  • Мнения: 27 524
педиатърката му ми каза да давам каши най-много 2пъти седмично,защото може да се разболее от рахит.

 ooooh! ooooh! ooooh!
Тия педиатри ще ме скъсат от глупости понякога  Rolling Eyes
Всеки ден давах доскоро, да. Даже по два пъти на ден. Сега му омръзнаха, иначе пак бих давала.

# 12
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
и аз давам почти всеки ден, понякога замествам с попара.

# 13
  • Мнения: 6 618
Всеки ден давам .

# 14
  • Мнения: 24 467
Да, би могло да се разболее от рахит детето като му се дава всеки ден каша, само че ако кашата е от чисто бяло брашънце, както са го правили нашите баби например. Пък за добавка не се дава кърма и АМ ами кисело или даже прясно мляко. Що да не се разболее от рахит бебето тогава? Ако не му се дава и предписания витамин, напр. може и да го хване рахит горкото.
Съвременните каши обаче съдържат толкова полезни съставки и си имат достатъчно количество витамини, включително D, както и добавки на минерали, че просто не мога да повярвам, че педиатър ще каже такова нещо.
Каши съм давала и с двете деца всеки ден до навършване на 1 година. Големият ми син и след тази възраст от време- на време си хапваше, а малкият още не я е стигнал /възрастта, де/, но всеки ден си хапва по две лъжици преди обяд със суровите плодове и по една каша за "Лека нощ" почти всяка вечер преди сън.
Калориите са балансирани и кашите са предвидени именно за заместване на поне едно дневно хранене, пише си го и на повечето опаковки. Никой няма да надебелее от хубавите и качествени каши, давани в съответното за възрастта количество. Виж, от разни попарки с масло /предимно краве/ и хляб, пък направени с водица, а не с мляко нещата стоят по- различно. Аз попарки не правя, предпочитам си Хуманата, Нестлето и Милупата, пък ако ще и оня педиатър да ме анатемоса.

Общи условия

Активация на акаунт