Кръщене в Рилски манастир

  • 5 846
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте,майчета!
Аз съм нова във форума,но се надявам да ми помогнете с отговорите си!
След месец ще кръщаваме нашето бебче в Рилския манастир.Обадих се по телефона ,но те ми казаха,че не е със записвания и че нямат никакви изисквания  какво да се носи за ритуала.
Обръщам се към тези,които скоро са кръщавали там да помагат.А също така-купува ли се подарък на кръстника и ако да какъв?
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 272
Аз лично не го препоръчвам. Кръщенето се прави в отделен параклис и е общо за много хора. Става голяма блъсканица и няма да усетите тържествеността на момента, така както ако е само ваше.
Подаръкът за кръстника не е по канон, а по обичай. Така че зависи от това вие какво решите.
Ние подарихме книга- Иконите на България плюс бутилка хубаво червено вино плюс голяма ръчно правена свещ. Бяха в истински възторг.

# 2
  • Мнения: 5 362
Аз лично не го препоръчвам. Кръщенето се прави в отделен параклис и е общо за много хора. Става голяма блъсканица и няма да усетите тържествеността на момента, така както ако е само ваше.
Подаръкът за кръстника не е по канон, а по обичай. Така че зависи от това вие какво решите.
Peace

# 3
  • Мнения: 296
Кръстихме нашето сладурче юли месец миналата година там,защото се казва  и Йоан на всичкото отгоре Laughing
Наистина няма предварително записване и нямат изисквания,но това,което ние занесохме беше червено вино и хавлиена кърпа, които оставихме на иконата на Иван Рилски.Купуват се (май две бяха) големи свещи и една се оставя пак на иконата му,а другата си я взимате  с вас.
Ритуалът се извършва наистина в едно малко параклисче,което се пада над входа, но изобщо не е вярно,че е общо за много хора, тъй като е твърде малко,за ги да побере...Само вие (семейството и приятели) сте си. Кръщават до 14ч. самата процедура е кратка, не повече от 15мин и веднага ти издават кръщелното свидетелство.
Не се отказвайте от този избор, там е невероятно и е пълно с хубави заведения, та след това да полеете Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 2 908
Аз да кажа само че ние ще я кръщаваме на Троянският манастир и там се кръщава в отделно параклисче в което влизате само вие със семейството-никой друг-предполагам и на Рилският е така Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 999
Там кръстихме дъщеря ми миналата година. Не сме се записвали предварително. В малкото параклисче бяхме само ние и нашите гости. Занесохме каквото преценихме - вино, питка и мед, бонбони, кърпа за попа, сапун.

# 6
  • Мнения: 131
и аз да поясня  Wink
Аз я кръстих в манастира в Арбанаси и не бяхме само ние  Sad
Оказа се,4е ако е съботен или неделен ден се кръщава заедно.Даже и написано беше.
Така че,ако си изберете делничен ден,ще сте си само вие Simple SmileНо не е лошо да си знаете час,че като ги знам ,да не се окаже ,че не няма да има кръщене  Wink

# 7
  • софия
  • Мнения: 432
Аз лично не го препоръчвам. Кръщенето се прави в отделен параклис и е общо за много хора. Става голяма блъсканица и няма да усетите тържествеността на момента, така както ако е само ваше.
Подаръкът за кръстника не е по канон, а по обичай. Така че зависи от това вие какво решите.

 Peace
и аз съм на същото мнение

Общи условия

Активация на акаунт