Проблемна и упорита хрема

  • 1 767
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24 467
Обръщам се към майките, които биха могли и имат желание да дадат съвет по поставения от мен въпрос. Същият поставих в специализирания форум до д-р Слънчева, като не съм знаела, че от края на м-ц март няма отговори от нея. Причината е, че бях ангажирана, видно от изложеното в самия въпрос, и не съм имала възможност да разбера за това. За да не се повтарям директно копирам въпроса така, както съм го поставила на лекарката:

Ще се опитам да бъда възможно най- кратка, макар че ако искам да получа добър отговор следва да дам по- подробни разяснения. Сина ми е на 11 месеца. От близо месец има хрема. Преди три седмици не ни хареса дишането му и веднага го откарахме на преглед. Още тук следва да посоча, че нямаше нито температура, нито кашлица, нито други причини за притеснение- само продължителната хрема и това ненормално дишане. Лекарката чу ясни хрипове и ни хоспитализира незабавно. Още същата вечер пуснаха пълни изследвания на детето и направиха снимка. Оказа се само бронхит, слава богу нямаше пневмония, но ни посъветваха да останем в болницата докато не излязат всички резултати. След три дни се установи причинителя- бактерия, някакъв вид стафилокок. Между временно детето се оправи само от редовните инхалации и сиропче за кашлица, имам предвид изчезна бронхита, но хремата си остана. Посъветваха ни да си останем в болницата за да поемаме назначения АБ венозно през абуката, да не се раздразни стомахчето, тъй като междувременно се появи и силно разстройство.  Останахме още една седмица на лечение, наложи се и да се поставят няколко системи срещу обезводняване поради разстройството. Иначе детето си беше добре. Оказа се май че проблемът с разстройството е от 6-те зъба, които тръгнаха да избиват едновременно. Както и да е- това бе овладяно и ни изписаха да си допиваме орално АБ в къщи по мое настояване. Вчера приключихме цикъла лечение и отидохме на контролен преглед в болницата, както ни бяха поръчали. Всичко е наред, но остана хремата и това ме притеснява. Не мога вече да поставям виброцил, достатъчно време го ползваме. физиологичният разтвор изобщо не ни помага /той никога не ни е бил от полза при хрема/.
Въпросът ми е как да лекуваме тази упорита хрема? Има ли вероятност след 10 дневно лечение с АБ бактерията да не е изчезнала? Гърлото между другото е добре, спокойно е, не е зачервено. Бяха ни изписали с леко зачервяване, което сега го няма.

# 1
  • Мнения: 5 531
От къде взеха секрет на детенцето - от нослето или от гърлото? След като минат 4 дена от последният прием на АБ отидете за повторен секрет. Така ще се види дали сте изчистили бактериите. Не искам да те плаша, но тези бактерии са много упорити. В повечето случаи изчезват след адекватно АБ лечение, но е хубаво да се повтори контролно секрета. При Мария, лечението с АБ беше безрезултатно, бактериите не се изчистиха и контролните секрети все бяха положителни.

# 2
  • Мнения: 24 467
В болницата при нас се взема задължително секрет и от гърлото и от носа. След като е установена наличната бактерия чак тогава се назначава и съответния АБ, който й влияе, но с тази остатъчна хрема и аз си мисля, че не сме приключили с бактерията. Когато приключат почивните дни смятам отново да вземем секрет и да видим с какво ще продължа да лекувам. Разбирам добре, че капките за нос са безсмислено нещо в случая. Д-р Слънвеча ми отговори и също е на мнение, че трябва да се направи повторно изследване и евентуално ако има чувствителност към бактробан да се маже с него.
Благодаря за съвета.
Между другото Вашето момиченце не се ли е оправило от този проблем?

# 3
Здравей JUDI .Видях,че синаписала че на детенцето са му избили зъбчета.По моедо дете и по разкази на майки се убедих,че децата боледуват когато им изникват зъбките.Тогава им отслабва имунитета.Може да го знаеш.При нас се получи нещо подобно.Изпи си антибиотика,оправи се ,но хремата се опитва наново да се появи.В някой от форумите намерих бабешка рецепта за хрема .Приложих я и мисля,че успя.Защото капки не помагат.Те облекчават положението,а аз искам да я лекувам.Казват ми да давам КЛАРИТИН И КАЛЦИЕВ ГЛюКОНАТ ЛАКТАТ.А капя в носа сок от лук разреден с вода начесто.Незнам дали е от лука или от сиропите но засега овладяваме нещата,че той ходи на ясла.Успех

# 4
  • Мнения: 5 531
: Judy , Мария е доста по-голяма и след доста дълго безрезултатно лечение при нас извадиха третата сливица, която беше с хронично възпаление. Аз просто те съветвам да повторите секрета, за да можете да реагирате адекватно, ако случайно все още има наличие на бактерии. Но искрено се надявам че секрета ви ще е чист, и всичко при вас ще отшуми безпроблемно.

# 5
  • Мнения: 24 467
Дано да сте прави и секретът, който ще правим другата седмица да е наистина чист. Сега докато чакаме купих Бактробан и там пише, че е локален антибиотик за лечение на бактериални инфекции в носа. Мажем два дни и малко понамаля, но кремчето трябва да се маже минимум от 5 до 7 дни, така че ще продължа, пък и изследванията ще си направя, не съм се отказала. Отвратително нещо са бактериие.
Баткото също се оказа с бактерия. Повярвайте по нищо не му личеше. Няма нито температура, нито хрена, нио кашлица, нищичко! Когато обаче на бебето му откриха това чудо го изследвахме и него и се установи, че и той има същото причинителче на болести. Нищо че нямаше симптоми, започнахме да лекуваме със Зинат. Този АБ се оказа след посявката най- добър за бактерията. Не ми се ще да си я култивираме у нас или пък чак когато се разболее да започнем да я лекуваме, а и лекарите са мнение, че трябва да се лекува още в зародиш, докато не се е проявила болестта- някоя пнемвония, например.
Големия ми син също имаше като 3 годишен постоянно хремав нос и болно гърло и също оперирахме сливицата. На следващата година се наложи да оперираме останалите две и от тогава нито хрема, нито кашлица сме имали. Явно те са поддържали постоянно проблема жив. Малкият го погледна лекар УНГ, аз помолих за това, но към момента поне трета сливица нямаме увеличена, така че остава да се преборим с бактерията.
Лекарите ми обясниха, че дори и детето да е добре при налична и нелекувана бактерия се стига до хронични заболявания и това най- много ме изплаши.

Общи условия

Активация на акаунт