За градините през лятото?!?

  • 9 514
  • 178
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Днес научих , че детската градина на детето ми няма да работи от 15 юли до 01 септември.
Щяло да има дежурна градина , което за мен не е вариант - Ели много трудно свикна , ако изобщо може да се каже , че е свикнала, в сегашната си градина .
Да, рано е още , но се притесних .Все пак нямам месец и половина отпуска.
Гледачка?-как да си оставя детето на непозната жена?
Баби на разположение - няма.
Някой в това положение да е измислил нещо?

# 1
  • Мнения: 2 732
Ами така като гледам варианта е дежурната градина Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз имам същият проблем, но моята е предучилищна. Ще проверя в читалището до нас и евент. в детските клубове. В дворецът на децата също организират целоднивни занимания, но на нас ни е далече.

# 3
  • Мнения: 3 491
Това не ви ли върши работата? Аз лично съм любопитна какви са отзивите за този конкретен център:

http://www.oksinia-bg.com/kidcenter5.html

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Добре звучи, но не ми върши работа - Младост 1 ми е далече Sad Трябва ми нещо в Иван Вазов.

# 5
  • София
  • Мнения: 383
Според мен е крайно време вече да премахнат тази голяма отпуска на градините. Ако се налага ремонт е разбираемо, но ей така, защото няма достатъчно деца, хич не съм съгласна. Въпреки че имам кой да ми гледа детето през лятото /свекърва ми е учителка/ пак децата ми си ходят до последния и от първия ден, когато работят. Ако работят и през останалото време на лятото, пак ще ходят. Най-много когато сме на почивка да отсъства и малко при бабите си да поседят.
Във Варна работят доколкото знам и през лятото, защото там родителите предимно сезонно са заети, та кмета е решил проблема. А нашия софийски кмет Н0ли си няма деца, та не мисли. Може би трябва да се подсети, че на работещите майки им е труден този летен режим.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
Тази дълга лятна ваканция си е отживелица отвсякъде... Едно време, когато децата са помагали през лятото на полето, може и да е имало смисъл, но сага - категорично не. До скоро имаше и баби по селата и за родителите не беше проблем, но вече и бабите са кът Confused Преди години детето можеше и само да се оправи - аз от първи клас съм се гледала сама, но сега е абсурд. А алтернативите не са много, а  не са евтини.

Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 18:12 от Лекси

# 7
  • Мнения: 183
Мда, ще пробвам да мина на половин работен ден и сутрин до обяд ще я оставям в близката занималня, макар и операцията
да ми изглежда "шок и ужас"
Благодаря все пак.
Да пишем нещо до г-н Борисов?!

# 8
  • Мнения: 5 468
Наистина е много гадно това излизане в отпуска на градините за по 3 месеца ooooh!. Почнеш работа и изведнъж - малкото ти дете в къщи за 3 месеца. Чудиш се, какво да правиш. И нищо не се променя..., хем се вижда, какви времена настанаха - няма баби (или поне свободни такива)и села, както едно време, нямаш кой знае, какъв изобор ooooh!.

# 9
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ох, за мен това е още далечен проблем, защото ще съм си вкъщи и това лято  Confused , но от другата година и аз се замислям какво се предполага, че ще ги правя тези деца, при два броя активно работещи баби! Rolling Eyes Не го ли премахнаха това вече! Аз всъщност останах с впечатление, че вече почивката е максимум месец, и то и през него има дежурна градина!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 356
Яслите излизат ли също в отпуска? Сборни групи ли има или сборни ясли?

# 11
  • Мнения: 872
Има ясли , които ги затварят по месец, има ясли които ги затварят и по два месеца. За сборни групи в яслите не съм чула.

# 12
  • Мнения: 1 883
Нашата ясла ще почива 2 месеца.До преди 2 год. имахме един кмет при когото градината работеше без почивка. Сега кмета е друг и познайте.Миналата година директорката искаше 3 месеца да почиват #CrazyМайките нещо из недоволстваха и го промениха на 2 месеца. То горе долу е същото. Тази година ще видим.При нас почиват от 1 юли до 15 септември.
А на мен през август ми предстои раждане.Как ще се оправяме, не знам.Мога да ги изпратя при мама на село ,но предпочитам да са при мен.Там малко се разваля дисциплината. newsm78

А дали наистина да не се обърнем към кмета Борисов? newsm78
Давайте идеи!

Последна редакция: сб, 07 апр 2007, 16:25 от Vela

# 13
  • София
  • Мнения: 1 345
Това си е направо ужас за тези които нямат други алтернативи. Защо не хванем да направим някаква подписка ли или нещо такова. Ние като сме на работа да не би да ни затварят фирмите за по 2-3 месеца. Те с какво са по привилегировани от останалите работници?

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
Можем да предложим на мамите от СНБМ http://www.bg-mamma.com/index.php?board=55.0 , те имат опит с подобни инициативи. Но аз съм песимист...

Общи условия

Активация на акаунт