Когато децата са далеч

  • 1 292
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 726
 Малката тръгва след дни на горско.  Трудно ми беше да дам съгласието си по ред причини, но в крайна сметка и угодих. Сега обаче, колкото повече наближава все по-притеснено ми става. Уж мислех, че съм привикнала с мисълта ooooh! От два дни я привиквам вечер да и давам напътствия и все имам чувството, че нещо неказано остава. Направо не ми се мисли как ще ги изтрая тези 5 дни, най-вероятно ще звъня по тела като превъртяла през половин час. Викам си, покрай нейното горско и аз ще изкарам една малка ваканция без тонове дрехи за пране, без първо-второ-трето, да ама не Confused И понеже ми е за първи път, моля момичетата които вече са го преживели да споделят Tired

Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 14:44 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 448
Много зависи и от детето,как ще минат тези дни.Аз лично съм от притеснителните мами.Когато каката ходи на зелено,беше в трети клас,беше много спокойна и ми вдъхваше кураж преди да замине.Когато обаче отиде,не ми остави ред аз да и звънна,защото постоянно ми се обаждаше. Laughing
Малката миналата година ходи на екскурзия за 2 дена,чудеше се дали да ходи,защото и на нея и беше притеснено.В крайна сметка се върна доволна,само дето не беше спала. Laughing
Не мисля,че мога да ти дам съвет да си спокойна,защото аз самата не съм такава,но поне се постарай да не предадеш притеснението си на детето.  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
И ние бяхме така, когато миналата година пуснах Цвети за първи път на Зелено. Дори преди да замине съжалявах, че съм я пуснала... Но противно на очакванията не ми беше чак толкова мъчно /особено, когато вечер се обаждах на учителката и тя ме успокояваше, че всичко с детето е ОК и ми разказваше какво са правили през деня/. Цвети също остана много доволна. Въпреки, че е много привързана към мен, й е било толкова интересно, че хич не се е сещала за липсата ми. Дори няколко часа след като се върна ми се разсърди за нещо и каза, че на Зеленото й е било по-хубаво Rolling Eyes. пожелавам ти и при вас така да протекат нещата Laughing

# 3
  • БГ
  • Мнения: 350
Моята дъщеря беше 2 клас когато ходи с детски хор на турне в Турция за  5 дни. Направо се бях препарирала искаше ми се да ми  сложат някаква инжекция и да спя докато се върне.Преди 8 години нямаше и мобилни много и говорехме само с ръководителите по веднъж на ден. Детето се върна токлова впечатлено и доволно че си заслужаваше трперенето , след това  на зелените у-ща гледах много по- спокойно.
Ще се притисняваш то е ясно, но не му звъни постоянно на тел. уговорете се да му се обаждаш по някое време или то да звъни.
Пожелавам на детенцето весело изкарване, а на мама кураж.

# 4
  • Мнения: 2 700
Пресен и топъл коментар.  Laughing
И аз не се бях разделяла с дъщеря ми откакто се е родила (с изключение на словом и цифром два дни, когато беше на годинка). След големи душевни терзания я пуснах на зелено училище от 2 до 6 април (миналата седмица). Всичко е минало прекрасно. Чувахме се по 3 пъти на ден (тя ми кликаше и аз я набирах). Децата са били послушни, програмата им е била наситена и като се върна беше изпълнена с положителни емоции. Имам чувството, че се върна "порастнала". От една страна със самочувствие, че се е справила и от друга, сякаш ни беше дооценила - радваше ни се както никога досега.
От групата никой не се беше разболял (базата им за спане беше на Пампорово). Нищо не беше загубила (като организация, бих те посъветвала да й направиш списък с нещата, с които тръгва и графа, в която да отмята какво прибира отново в багажа).
Не знам дали нещо сте се разбирали с родителите на другите деца, но за да няма недоволни и неравнопоставени, ние се бяхме уговорили да дадем на всяко дете по 5 лв/ден джобни (и всички си носеха от София кроасани, солети и други такива, в зависимост от вкусовете на самите деца).  Беше харчила умерено и ни беше накупила куп дребни подаръчета.
Аз си правех планове, как за да не мисля, ще го ударим на живот, но не би. Седяхме си с мъжа ми като баба и дядо и едва последният ден се размърдахме.
Не се притеснявай! Първото ни бойно кръщение мина перфектно и смятам, че и при вас ще е същото. Peace

# 5
  • Мнения: 8 999
Голям кеф е, да знаеш! Ако тя има желание да ходи - не трябва да имаш никакви притеснения. Все пак няма да е сама там - ще има и госпожи, нали? Аз съм страшно доволна от лагерите в нашата градина - децата се чувстват щастливи и доволни и питат за още. Вече за втора година ги пускам.

# 6
  • Мнения: 4 726
Благодаря момичета  bouquet
Днес ще стягаме багажа и утре пътува Confused
Снощи пак и изнасях лекция какво може и какво не, като отиде там. Говорих, говорих и накрая ухилена ми вика " Пфуу, нямам търпение да се отърва от теб 5 дни " Laughing
 За паричките solaris, не сме се уговаряли с другите родители. Аз ще и дам повече, но се чудя къде да и  кажа да ги държи...дайте някой съвет. Знам ли като излизат по разходки дали няма някой да им тараши из стаите ooooh!

# 7
  • Мнения: 2 700
Ние се бяхме разбрали с класната джобните за първия ден да бъдат у децата, а останалите пари предадохме на класната в надписан плик (на банкноти по 5 лв., за по-лесното им раздаване). Задължително ни бяха казали портмонето на децата да бъде или за врат или да се закрепва на колан.
В техния хотел не е имало тарашене - целият е бил ангажиран само с учениците от тяхното училище.
Сещам се и още нещо. Пак на класната предадохме в плик традиционни лекарства, които ползва детето - за температура, за корем, за ПОВРЪЩАНЕ при пътуване и т.н. В плика трябваше да има упътване за ползването на лекарствата и бележка за евентуалните алергии на детето. В рейса пътуваше и медицинско лице, но логиката беше, че има родители, които ползват хомеопатия, други пък не.

# 8
  • Мнения: 4 726
" Нашата " г-жа не е като останалите , казвала съм го и в други теми.
Пари в нея няма да вземе, а лекарства казаха да приготвим на децата в багажа.
Така че ще трябва сама а си пази парите и се чудех какво да я посъветвам. Хич не ми се иска да си ги носи всичките с нея като излизат, че кавато е разсеяна най-много да ги изгуби. Мислех да намерим някое тайно място в куфара и да си ги държи там като си взима само дневните...

# 9
  • Мнения: 2 700

Ами тогава ако искаш ги сложи на няколко различни места из багажа й (в джоб на сака, в несесера за тоалетни принадлежности, в портмоне и т.н.) Така хем няма да ги взима всички накуп, хем ако й преровят багажа в хотела, попадайки на първите пари може да се откажат да търсят повече.

# 10
  • Мнения: 967
Нормално е да се трвожиш, но така е единствения начин децата да се учат на самостоятелност и отговорност. Ако я държиш до полата си само и вредиш, така че: опитай се да изглеждаш смела, ако прекалено се тревожиш и детето ще тръгне на екскурзията разтревожено, а не бива. Ти най-добре си познаваш детето, така че помисли трезво какви грешки е склонна да допусне, които да имат лоши последствия и внимателно я предупреди да внмава в конкретната посока. Важно е да й вфъхнеш оптимизъм, че може да се справи и сама, така че ако изпадне в трудна ситуация да не се паникьоса, както и да се погрижиш да не е прекалено самонадеяна, а да търси помощта на учителката при необходимост. Ще видиш, че всичко ще е ОК, не се тревожи!
приготви комплекти дрехи за всеки ден, лекатства, лепенки  бинт с писмени инструкции, кое как се ползва, тайник за паричките и хубаво инструктирай детенцето и се успокой   bouquet

# 11
  • Мнения: 647
Малко ще оспамя темата на  Kasidy , но аз ще изпращам скоро дъщеря си на лагер за 5 дни организиран от детската градина. Спуквам се от притеснение и гледам да не ми личи много , но все пак.... Мислите ли , че 6 годишна възраст е твърде рано за да я пусна някъде сама ?

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
Както писах моята я пуснах на 5 г. - много й хареса, всичко мина добре. Важното е обаче да имаш доверие на персонала и да си убедена, че ще се грижат добре за детето. Тази година много се надявам отново да имат лагер - ще я пусна без колебание Grinning

# 13
  • Мнения: 712
Предполагам, че е нормално да се тревожиш. Аз още нямам този проблем, но вече се страхувам от момента, когато ще ми се наложи да решавам. Толкова много се изписа за инциденти, че развих параноя.
От друга страна не искам да лишавам детето си от подобни вълнуващи моменти - сигурна съм, че ще има и зелени училища и ски-ваканции, и лагери, но ми се свива сърцето само като си помисля. Може би това си е чист егоизъм.... Не знам. Имам чувството, че ако не е до мен, няма да е на сигурно място. Дано да е лечимо....

# 14
  • Мнения: 4 726
Изпратих я.
Една майка ме вбеси на тръгване задавайки ми въпроса " Инструктирала ли съм детето си да дружи с нейната дъщеря!? ".
Явно двете не са приятелки и преди време тази ми ти майка беше правила очна ставка на дъщеря ми и нейната, като едва ли не я е заплашвала че ако не дружи с детето и ще отидела при директора ( от малката ги знам подробностите). И днес като ми го плесна това изречение се обърнах и и казах, че зная за очната ставка в минало време и да не е посмяла да си позволява да държи сметка на детето ми и еда и нарежда с кого трябва да бъде приятел. Много прости хора има на тоя свят. Как ще тръгна да придърпвам някакво 8 годишно дете и да му нареждам че видите ли, трябва да бъде приятел с моето...Думи нямам просто.

Общи условия

Активация на акаунт