Мислим да се преместим във Варна

  • 1 592
  • 18
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 917
Такаааа..да споделя и аз. Живеем с мъжа ми в София при моите родители, а той е от Варна и си има жилище там. Започнахме да се чудим дали да го продадем и да си купим тук собствено или да се преместим във Варна. И в този ред на мисли стигнахме и до проблема с работата. Той е софтуерен инжинер и от известно време гледаме, че някои известни фирми са отворили офиси и във Варна, но не знаем какво е заплащането. Знам че не е коректно да питаш за заплати, но ми се ще да разбера как вървят там. Фирмите, които визирам са Sciant, OBS, Stanga...Много моля мамите, които имат информация да ми помогнат със съвет струва ли си такова преместване...

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ех, да можех и аз да навия моя! Вчера го врънках да се местим във Варна, ама нъцки Tired
Но иначе информация нямам.

# 2
  • Мнения: 545
Само вие двамата можете да решите струва ли си да се преместите. Ние преди 7-8 години бяхме готови да се преместим от Варна в София, без да имаме роднини или приятели там, защото на моя му се отваряше възможност за много привлекателна и много добре заплатена работа. А колкото до заплащането - той би могъл да се свърже директно с някоя от тези фирми и да проучи нещата, пък тогава пак мислете.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 917
А той защо не иска? По принцип е трудно като си се установил да предприемаш такава стъпка, но пък на мен ми се ще да пробвам

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моя обича да си кара в установените коловози. Пуснал е корени в София и това е...
Ама вие щом си имате и жилище- супер! Аз не бих му мислила.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 917
Моя обича да си кара в установените коловози. Пуснал е корени в София и това е...
Ама вие щом си имате и жилище- супер! Аз не бих му мислила.

Да де ама въпроса е дали ще получава такава заплата като в София

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... дали ще получава такава заплата като в София

естествено, че не.  Naughty
Но щом има жилище, ще си живеете сами, а не с нечии родители. Това също е плюс, поне за мен.

# 7
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
... дали ще получава такава заплата като в София

естествено, че не.  Naughty

За фирмите, които е споменала обаче- 99%, че ще са еднакви.

# 8
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Да де ама въпроса е дали ще получава такава заплата като в София

Еми мъж ти да си пусне документите във въпросните фирми, да го извикат на иттервю и ще се разбере какви са условията.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 917
Да де ама въпроса е дали ще получава такава заплата като в София

Еми мъж ти да си пусне документите във въпросните фирми, да го извикат на иттервю и ще се разбере какви са условията.



Разбира се, че е така! Аз не искам да досаждам с въпросите си, просто исках малко предварителна информация, защото едно явяване по някакъв начин ангажира

# 10
  • Мнения: 4 651
Както са казали по-горе - сигурно ще са подобни заплатите точно в тези фирми.
Да речем, че ще си намери мъжа ти работа с подобна заплата. Но ако реши да я сменя по някакви причини - по-трудно от в София ще си намери равностойна.
Иначе по мои впечатления -  заплатата за "редови" програмист е между 700 и 1200 лв /не говоря за изброените от теб фирми/.
В Sciant парите са същите като в София, но не знам колко са.
Иначе за самото местене, ами
минус 200 - 300 евро за наем /идея нямам колко са наемите де, ама примерно/
плюс свекърва  Laughing
плюс ако обичаш море - някой друг плаж лятото, че то за повече време май не остава /ако не обичаш море като мен нищо не печелиш в случая/
плюсмалко по-спокоен град /обаче със силна тенденция скоро да заприлича на София по мръсотия и задръствания /

Цените са същите, че и по-скъпо е струва ми се от София.
И Интернета е по-скъп  Mr. Green, няма толкова квартални доставчици и общо взето БТК е най-приличния избор.

Това на прима виста мога да кажа.

# 11
  • Мнения: 3 211
брат ми също е ИТ специалист и работи в София, казвал ми е, че във Варна няма шанс скоро да се изравнят заплатите
няма заплата 3000лв.във Варна, за 1200лв. мисля, че въобще не питаш, пък камо ли 700лв.
но пък може да доработва с допълнителни проекти, ако и сега го прави, това не зависи в кой град си
но пък и разходите ви сигурно ще бъдат по-малко newsm78

# 12
  • Мнения: 5 228
Повечето големи фирми предлагат едно и също възнаграждение, независимо за кой град става дума. Без обаче да кандидатства за конкретно място, няма как да разбере със сигурност.

# 13
  • Мнения: 2 663
Повечето големи фирми предлагат едно и също възнаграждение, независимо за кой град става дума. Без обаче да кандидатства за конкретно място, няма как да разбере със сигурност.
Съгласна съм!

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Със сигурност заплатите в София са по-големи. Но разходите във Варна не са толкова големи. С такси отивам от центъра до летището за 5лв., няма толкова задръствания, има повече възможност да се предвижвате пеша, има море и плаж  Mr. Green
Минуса за мен е, че няма парно на всякъде и топла вода - ех как това ми липсва от София...

Общи условия

Активация на акаунт