Изтръпване на кожата под секцио

  • 4 622
  • 16
  •   1
Отговори
Момичета, искам да ви питам нещо, че се притеснявам.
Родих секцио преди 3м и половина, всичко е наред с бебенцето ми и на мен също нищо ми няма и се радвам, че родих секцио. Но притеснението ми се че вече мина толкова време, а все още имам изтръпване на цялата кожа на около 2-3 пръста под операцията. Разглеждам си редовно разреза, но няма нищо което да ме притеснява просто кожата ми е изтръпнала и ме боли.
Моля ако някоя също има този проблем да ми пише?

Благодаря ви предварително.

# 1
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз нямам такова изтръпване, за което говориш ти, но чат-пат ме преболява операцията.  Rolling Eyes

# 2
А колко време мина от твоето секцио?

# 3
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Почти 6 месеца.

# 4
 Cry Значи може да ми има нещо, защото изтръпването ми е постоянно и ме хващат нервите че продължава толкова дълго.

# 5
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Защо не се посъветващ с гинеколога си. Така няма всеки път като ти стане така и да се чудиш нормално ли е или не.  Peace

# 6
Ами то така и ще стане. Все си мислех, че е нещо нормално и ще отшуми, но явно не е.
А изтръпването ми е постоянно и не се появява временно и да си мине от само себе си. Sad

Други мами ако са имали такъв проблем, споделете ми какво сте направили, ще ви бъда много благодарна.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
И аз усещах изтръпване около разреза, не си спомням кога точно отшумя, но болка не. Всъщност болеше ме когато се напрегна, но това смятам е в рамките на нормалното, все пак е операция. Най-добре ще ти каже гинекологът.  bouquet

# 8
  • Мнения: 79
Здравейте ,аз също раждах секцио и моята докторка каза , Simple Smileче това е нормално усещане и до една година ще отшуми

# 9
  • Мнения: 1 555
Абсолютно нормално усещане на изтръпване под и над разреза ! До около една година ще продължава ! Не се притеснявай !

# 10
  • Мнения: 689
И аз родих секцио преди около 3 месеца. Не чувствам изтръпване, а много лека болка (даже не знам дали е точно да се определи като болка) и то когато докосвам мястото на разреза, но операция е все пак.

# 11
  • Мнения: 655
Не мога да кажа, че е точно изтръпване това, което аз усещам. По-скоро кожата ми там е нечувствителна на допир. Все едно не е моя. Раждах преди две години със секцио и напоследък като че ли това усещане отшумява.
Не мисля, че има място за притеснения.

# 12
  • Мнения: 46 488
При мен беше безчувствено мястото около разреза, не усещах нищо, даже силно щипане, не помня колко време, но лекарите казаха, че е нормално. Болка не съм усещала.

# 13
  • Мнения: 179
Съвсем нормално да ти е безчуствена кожата около разреза, трябва да мине известно време, за да се възстанови, щом всичко друго си е наред с разреза въобще не се притеснявай. Аз родих преди 2 месеца и поломина със секцио и също кожата ме е изтръпнала под и над разреза, но аз имам и някакво втвърдяване под разреза и стои като издуто, даже бях пускала тема за това, че и аз се притеснявам.

# 14
  • Мнения: 1 294
Така ще е.Аз имам три операции, последната е секцио.Мястото на първата ми операция която е от преди 22 години все още е изтръпнало.Хубавата новина е, че радиуса на изтръпването намалява с времето, но мястото на разреза винаги ще го чувстваш изтръпнало.

Общи условия

Активация на акаунт