моля, помогнете ми да се ориентирам в този форум

  • 364
  • 4
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Привет, мами.

Много отдавна се бях зарекла, че като вляза в седмия месец, ще се захвана да прочета малко инфо от тука. Но сега трудно се ориентирам. Става въпрос за следното:

1) Когато раждах първото си дете, си спомням, че акушерката в болницата ми се скара, че не съм си подготвила гърдите за кърмене, а аз -  ей-така:  Shocked Дори в началото си помислих, че нещо ме подиграва. Никой никога не ми е обяснявал за тези неща. Къде да чета? В този форум търсачката не вади нищо при текст="Бременност и подготовка".

2) От другите теми, които обсъждахме с мамите и в които споменах как съм си отбила сама детето на 2 месечна възраст /от незнание и от неграмотност по този въпрос/ бях наругана и ми се обясни да чета тук повече. Къде има "стегната" инфо, искам да кажа съвсем като в статия - как се захранва бебе, какво се прави и т.н. Че мойто първо направо бе подложено на кошмар и то заради мене.

3) Писах, че кърмата ми е била рядка и прозрачна, а ми казаха, че няма такова нещо - просто зависи от лактацията - трябвало сама да си я стимулирам. Къде да чета за това?

4) Имало период, в който кърмата намалявала почти до нула - с някакви хранени в определено време, се връщала отново. Къде да чета?

5) Много важно за мен - понеже ми предстои раждане в края на юни - имало някаква важна "захапка" за бебето, иначе то се дразнело, плачело и отказвало да суче. Къде да чета?

Не намирам, като цяло, статии за кърменето, а дори съм се засилила да си ги разпечатам - в папка - и да чета като изляза в болничен. Този път искам да съм изрядна кърмеща мама.

Благодаря ви много предварително.

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Всичко се намира в библиотеката http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

# 2
  • Мнения: 2 467
Библиотеката http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0 .

1) "Подготовка на гърдите за кърмене"  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/402/

2) В Библиотеката има раздел "Захранване и хранене на бебето".

3) В Библиотеката има раздел "Начало на кърменето - първи дни с бебето", "Кърмене - животът с бебето",

4) В Библиотеката има раздел  "Често срещани проблеми с кърменето и разрешения за тях"

5) Раздели "Подготовка за кърмене - полезна информация за бъдещата майка
" , "Начало на кърменето - първи дни с бебето".

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Страхотно е, че така усилено търсиш информация за подготовката Grinning Момичетата са ти дали линковете към Библиотеката, в нея има всичката необходима информация, за да се почувстваш уверена и да си обясниш нещата, които са ти неясни.
Искам да ти вдъхна малко кураж - моят син също е кърмен само месец и нещо поради незнание и липса на инфо преди 8 години, но сега с дребната се кърмим вече 2,5г Grinning С подготовка, знания и подкрепа нещата са постижими - за какъвто срок пожелаеш Grinning
Въпреки малко едносричните отговори понякога не се отказвай да питаш тук и преди, и след раждането на бебето - за всяко нещо, колкото и дребно да ти изглежда. Важно е човек да е сред хора, които са преживели същите лутания и са ги преодолели - това вдъхва оптимизъм, а и можеш да разчиташ на разбиране, което често липсва при най-близките и тези, с които ежедневно общуваш Grinning
Освен инфото в Библиотеката има и възможности за практическа помощ (т.е. някой да дойде и да ти покаже на място) - хубаво е да го знаеш и да не се притесняваш да попиташ, ако ти се наложи и срещнеш трудности в началото Grinning
Леко раждане и не забравяй папката с кърмаческата инфо за болницата Hug

# 4
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Heart Eyes 
Hug
Kiss

На всички много ви благодаря
още сега започвам да чета и разпечатвам.

благодаря ви, мами, чудесни сте!

Общи условия

Активация на акаунт