Спешна нужда от съвет

  • 6 646
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте!Моля за спешна нужда от съвет!
Стоя пред следната дилема - ходя при д-р Росен Петров от Пловдив.Имаше съмнения за шоколадова киста на десния яйчник и ме изпрати при д-р Велевски за лапароскопия.Кистата се оказа фоликулярна и беше премахната.Беше ми направена и фенестрация на яйчниците.
Сега според Велевски трябва да пия Клостилбегит / от 4 ден на цикъла, т.е. утре, 2х1 в продължение на 7 дена/.
Според Петров обаче за момента фенестрацията е достатъчна и клостилбегита може да доведе до образуването на нова киста.
И двамата искат да ми правят преглед на 10 ден от цикъла.
И сега аз не знам какво да правя! newsm78
Мили момичета, помогнете ми с вашите мнения и препоръки!
Въпросът е : "Да го пия или не?"

# 1
  • Мнения: 9 063
Не ходи при Росен Петров...
Как така са махнали фол. киста newsm78

# 2
  • Мнения: 4 324
Ако си имаш спонтанна овулация,  не е необходимо да пиеш клостилбегит!
Правил ли е мъжът ти спермограма? А тръбите ти как са, какво казаха след лапароскопията?

# 3
  • Мнения: 54
Спермограмата е ОК.И двете тръби са проходими.
А за кистата - това, което разбрах е, че се е получила в следствие на неспукал се фоликул.
Защо да не ходя при Росен?След две години ходене по доктори той беше първият, който откри кистата ми.А тя е била 54 мм, така че не може да се появи изведнъж!

# 4
  • Мнения: 9 063
Кистата не може да е била фоликулярна и да е трябвало да я махат, поне от това, което аз знам.
Непонятно е за мен, как така не са ти я видяли другите гинеколози #Crazy
Господи, вече думи нямам за лекарското съсловие...а Росен Петров - той не става за женска консултация, та камо ли за стерилитет и свързаните с него проблеми. Примери ми е неудобно да споделям.
Но - ако ти си си доволна, стой си при него, важното е да се чувстваш добре и да му вярваш Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 298
И аз не съм с добро мнение за Росен Петров. От лични впечатления и от немарливостта му към една моя близка. Но това си е твой избор.
Относно въпроса ти, можеш да изчакаш с пиенето на клостилбегит. Щом тръбите, спермограмата са добре и имаш спонтанна овулация, пробвайте няколко месеца без стимулация.
Сигурно те искат на преглед на 10-ти ден от цикъла за да направите фоликуметрия. При нея ще наблюдавате периодично развитието на фоликула и дали ще се пукне.
Успех!

# 6
  • Мнения: 683
Послушай д-р Петров, за този Велев нищо не знам, аз бях с рискова бременност и съм доволна от д-р Петров.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
На мен след фенестрацията док ми каза да не пия никакви стимулуращи хапове,защото фенестрацията била като стимулация да имам повече от един фоликул.И наистина беше така-следващия цикъл имах 3-4 фоликула бе никакви хапчета.

# 8
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен.В момента се намирам на кръстопът и ще се радвам ако можете да ми помогнете Praynig.И така:Този месец пролактина ми беше 2048.Миналия беше 879 при най-висока стойност 466.Пих бромокриптин един месец по едно хапче.Както го започнах така изведнъж го спрях.Слушала съм за постепенно увеличаване и за постепенно намаляване.Моят гинеколог ме изпрати в София при ендокринолог.Той ми откри,че съм имала гуша,и склонност към диабет.Назначи ми изследвания,вчера ги направих,нормално.Снимка на черепа съм правила за пролактина на няма нищо.Въпреки добрите изследвания той ми предписа Сиофор и Тироксин.Както и да продължавам да пия бромокриптина като постепенно го увеличавам.Нямам нито секрет от гърдите,нито проблем с мензиса.Нито пък ме боли главата.Днес за мое успокоение ходих за консултация при друг ендокринолог.И какво ми каза тя!!Каза,че нищо ми няма,че не е било нужно да правя всички тези изследвания,че той ми ги е назначил само да си дам парите.Че ако имам пролактин 2048 въобще няма да имам менструация (а аз имам такава).Че въобще да не ги започвам другите хапчета,защото те ще ме повредят още толкова.Че се съмнява че последното изследване не е правилно и ми каза да спра постепенно бромото и да го изследвам след това но в лаборатория Бодимед в София.Тя ме прегледа и каза,че нямам никакъв проблем със щитовидната жлеза,както твърдеше другия доктор.Сега съм толкова объркана,не знам на кой доктор да вярвам.Моля ви ако знаете нещо по въпроса,че ви очаквам.  newsm17 newsm17

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Защо не се консултираш с още някой специалист?Моят пролактин също е завишен,но не колкото твоя,но за да го държа в норма от 2 години не спирам да пия бромокриптин.Пия по 1 на ден.Ако намаля дозата,дори с четвърт,пролактинът пак се увеличава и така вече трета годиня.Аз също си имам цикъл и нямам секрет от гърдите,но гинекологът ми беше казал,че високите му стойности подтискат овулацията.Не мисля,че е нормално при такива високи стойности да не вземаш никакви лекарства.Според мен трябва да се консултираш с още някого.

# 10
в какво се изразява спукването на 1 поколадова киста...болки,карвене и опасно ли е...?

# 11
  • Мнения: 769
в какво се изразява спукването на 1 поколадова киста...болки,карвене и опасно ли е...?

Да, спукването на киста е опасно - може да доведе до кръвоизлив, обикновено се оперира по спешност. Лекарката ми беше казала, че болките са ужасни, на нея самата и' се е пукала киста, говореше от собствен опит.

# 12
  • Мнения: 4 700
elena840 как така са ти правили снимка на череп? Най вероятно има6 предвид ЯМР. Трябва да си иzясни6 проблема с пролактина. Когато той е zави6ен най често липсва овулация и цикълълт е нередовен. При теzи стойности не би трябвало да има6 овулация. И приеми съвета на cafti и отиди при друг лекар.   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 423
ИВАНИНА според мен трябва да послушаш д-р Петров казвам го от личен опит и от това което знам за него имам три четери приятелки на които е помогнал Peace. Щом спермограмата ви е добр Simple Smileа и тръбите са проходими  Simple Smileтой ще ВИ помогне. Нямате диагноза стерилитет  Peaceтака, че го послушай недей да ги пиеш.  bouquet

# 14
  • Мнения: 54
Мая, за съжаление имам поставена диагноза първичен стерилитет.Вече 2 години бебето не става.
Последно Росен ме изпрати при д-р Крумов за консултация за хистероскопия.Има съмнения за полипи в матката.И това няма да ми е за първият път. Sad
Единственото, което ме притеснява е че досега нито един доктор, при който съм ходила не ми е назначил изследвания на хормони.
Смятам да направя хистероскопията, пък после ще видим как ще са нещата.Почнах да пия и билки, които са помогнали на едно момиче за миома, че и такова "чудо" имам.
Ще се радвам да си общуваме  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт