Тегло под нормата !

  • 2 809
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 802
Здравейте, от доста време се чудя дали е редно да пусна нова тема или да пиша в седмичната ?
Моля, ако не е мястото тук да бъде преместена темата .

Проблема ми е че доста ми се намали теглото - а уж се храня нормално .
Повече инфо - на 30 години съм , висока съм 1,60, но за съжаление кантара показа само 40 кг.
Може ли някой да ми помогне как да повиша теглото си ?!

има ли момичета с подобни проблеми ?!
и дали тези малки килограми не са проблем за забременяване и следователно за износване на плода ?!

Чудя се към кого да се обърна ?! newsm78

# 1
  • Мнения: 9 063
Душко Wink
За забременяване е важен цикълът и овулацията - другото не го свързвай.
Храниш ли се нормално, пълноценно, редовно?

# 2
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Не те ли притеснява това драстично намаление на теглото при нормално хранене?
Моят съвет е - консултирай се с ендокринолог /вероятна тиреотоксикоза/.
Дано не е здравословен проблем Peace!

# 3
  • Мнения: 9 063
Аз май не съм разбрала...
Напоследък ли е станало това отслабване? И колко рязко е било?
Зависи и от ежедневието - понякога при прекалено натоварване и напрегнат живот се свалят килограми, но ако е чак толкова фрапиращо - може би е индикация за нещо.

Нормалното хранене е много субективно - за някои нормално е да не ядат Crazy


# 4
  • Мнения: 547
Диди,мисля че трябва да се консултираш с ендокринолог.А ако има някакъв проблем,който е причина за намаляване на теглото е възможно това да е причина бебето да се бави.След празниците отиди при личния лекар и обсъди с него това което те притеснява и ако той не е достатъчно отзивчив поискай си направление за ендокринолог.Дано да нямаш никакви проблеми.

# 5
  • Мнения: 802
така ...нямаше ме за кратко , но сега ще обесна по подрбно .
по принцип почти винаги съм поддържала 45 - 46 кг. за моято височина е добре .
преди години отслабнах така драстично и тогава правих доста изследвания / вече не помня какви / резултати бяха повече от добри и заключението на докторите  беше , че проблема ми е психологичен т.е. от притеснения и стрес .
след консултация с психиатър  ми назначиха  антидепресанти и тогава доста се съвзех и си възстанових теглото макар и по - бавничко .
но сега вече след като искам бебе не трябвало да се поддържам с подобни медикаменти и така ... спряла съм ги от доста време .
след годежа ми / септември / започнах леко да свалям килограмите отново - предполага се , че и положителните емоции ми вредят  newsm78 / така казват докторите /
като цяло се чувствам добре, само дето се изморявам по - лесно - може би от ниското тегло в момента .
Сега вече и след покупката на новия апартамент, след целия ремонт който свърших и настоящата подготовка за сватбата .... очевидно ми идва в повечко емоцията и така стигнах до 40 кг в момента . / 5 кг на долу си е доста за моята височина /
приличам на недохранено африканче !!!

на всякъде чета реклами " как да отслабна ?"
аз търся отговор на въпроса " как да напълнея ?"
и още нещо - дали тази постоянна емоционалност за всяко нещо не ми вреди за да забременея ?!

# 6
  • Мнения: 802
Дали съм за ендокринолог или отново за психиатър ?!  newsm78

# 7
  • Мнения: 9 063
Според мене ти трябва малко почивка и захранване, спокойствие - все пак доста ти се е насъбрало.
Погледни в Красива мама, имаше тема за слабичките мами - как да напълнеят малко.
Не мисля, че проблемът ти е психологически - освен ако не си подложена на някакъв силен стрес, тормоз, напрежение и др. неща, от които да се чувстваш психически нестабилна.
Ако след известно време продължаваш да стоиш на тези килограми, може би тогава е добре да потърсиш ендокринолог.
Това е моето мнение...

Кажи ми, какво е дневното ти меню и какъв режим спазваш?

 Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 802
mari_eta , притеснявам се разбира се и за това пуснах темата .
дори много се притеснявам, защото не приличам на човек вече .
стеф, ми мисля че се храня да ти кажа .
сутрин в 7,00 пия кафе / на гладно /
закуска в 10,00 , към 14,00 обяд, отново закуска към 16,30 , вечеря в 20,00 и през нощта ставам към 1,30 гладна  да хапна пак нещичко .
снощи си купих протеини - чудя се дали ще ми помогнат ама мисля да опитам .
ако нямам резултат то наистина мисля да се консултирам с ендокринолог. newsm78
/ама май преди години правих такава консултация и нямаше проблеми /
пък то сега знае ли се ?1

и ако приемем, че заради емоции и стрес не мога да кача кг., то дали това ми емоционално състояние не пречи и на забременяването ми ?! newsm78

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Диляна, говоря от личен, доста горчив опит - съпругът ми е с тиреотоксикоза - за нея най-характерните симптоми са загуба на тегло, физическа умора, тремор и изпотяване на ръцете, ускорен пулс /до 140/, сърцебиене, очни изменения, нарушения в съня, нервност...ако откриеш някой от тези симптоми, по-добре наистина потърси ендокринолог или просто си пусни двата хормона - TSH u Ft4. Дано не е нищо такова, но тази болест се отключва от стрес, нерви, явно при хора с по-лабилна психика...
Успех и дано си здрава Peace! Пък и скоро ни се похвалиш с бебче Hug!

# 10
  • Мнения: 802
да, разбирам
то тези симптоми откривам в себе си тези - загуба на тегло, понякога физическа умора и съм много нервна .
другите ги нямам .
но ... ще изчакам няколко дена и ще се консултирам с лекар май .

# 11
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Успех Hug! Не отлагай много консултацията. Ако питаш мен си пусни на своя глава хормоните - двата са около 25-30 лв. Не се знае дали лекарят ще ти обърне необходимото внимание, а така ако са наред ще си спокойна.

# 12
  • Мнения: 9 063
Дилянка, Мариетка е права наистина, сега като се замисля...няма смисъл да се губи време, щом усещаш че нещо не е в ред, така поне ще отхвърлиш проблем и няма да го мислиш.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 688
Диляна,аз немога да ти помогна със съвет,само силно стискам палци всичко да е наред и скоро да ни зарадваш с новината за бебче:)

# 14
  • Мнения: 16
 Диляна и аз мисля, че е добре да се консултираш с ендокринолог. Аз същосъм доста слаба, хапвам си стабилно, но килограми не качвам! От близо 3 г. правим опити за бебе, но въпреки купищата изследвания, които сме направили, все още не се открива основателна причина за стерилитет. Преди 2 седмици си пуснах за пореден път половите хормони и реших да видим и тези на щитовидната жлеза. Оказа се, че имам Хашимото. То е особено опасно по време на бременността, но в по- редки случаи може да пречи и на самата имплантация, дори и да се е получило оплождане. Не искам да те стряскам, просто е по-добре да си пуснеш TSH, FT3, FT4, ТАТ и МАТ .Така ако има нещо ще вземеш мерки и ще си много по-спокойна.  Grinning
 А ако откриеш рецепта за напълняване - дай я насам! Wink

Общи условия

Активация на акаунт