На каква програма да изпека агнето?

  • 585
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 384
Имам нова печка и все още не съм я разучила добре.
Понеже има много програми,въпросът ми е как да опека пълнено агънце-само печене,с вентилатор или без,инфраред и т.н.
Вие как го правите?

# 1
  • Мнения: 287
Научила съм от свекървата и винаги така го правя- първия 1 час на най-силна фурна , следващия час малко по-слаба и последния около 150 градуса. Целта е да се наподобят условията в пещта - като я запалят е най-силна и постепенно намаля Т. И също като го пека го покривам с още една тава над месото да не изгори и накрая малко преди да го извадя ако има нужда махам горната да се запече. Това е от мен . Да ти е сладко!

# 2
  • Мнения: 1 959
Да ти кажа аз как го приготвям Намазвам го обилно с олио и сол  наливам една биричка и завивам със фолио отгоре 3 часа на 250 градуса на фурна/все пак зависи колко е голямо парчето/.Това правя аз.

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И аз имам от скоро нова фурна и максимално се кефя на вентилатора. Затова смятам на едното ниво да сложа дроб сармата, а на другото- агнешкото месо и да го пека на вентилатор. 

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Научила съм от свекървата и винаги така го правя- първия 1 час на най-силна фурна , следващия час малко по-слаба и последния около 150 градуса. Целта е да се наподобят условията в пещта - като я запалят е най-силна и постепенно намаля Т. И също като го пека го покривам с още една тава над месото да не изгори и накрая малко преди да го извадя ако има нужда махам горната да се запече. Това е от мен . Да ти е сладко!

Това знам и от баща си, който е тертиплия и даже си има пещ на двора и му е любимо занятие от 30 години. И никакво олио, само масло. Ако е целичко агнето е добре да се напълни и да се пече заедно.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 358
Вентилатора и инфрареда са за по-бързо затопляне и готвене, което според мен не е за агне. Аз си го завивам с фолио, на горен и долен нагревател 250С, като закъкри го намалявам на 180С около два часа, след това махамфолиото слагам картофи и към края включвам инфр. и вентилатор за да стане хрупкава коричка. Успех с твойто агънце! Peace

# 6
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами както писах по-горе, изпекох го на вентилатор и горно и долно нагряване, на 150 градуса. С вентулатор не се налага завиване с фолио. Стана супееееер !

Общи условия

Активация на акаунт