Как да си оправя графиката на лаптопа?

  • 1 415
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 697
Момичета и момчета с повече опит от мен с лаптопите, моля ви, помагайте. Sad Скоро се сдобих с мобилен компютър - за протокола Fudjitsu-Siemens Amilo Pro 3515...Много му се радвам, обаче...не знам как да си оправя графиката на пустия комп. ooooh! Вижте за какво става дума - например сайтът на Софийския университет при мен изглежда така:



а нашият мил форум съвсем не е по-малка трагедия:



Направо се виждам в чудо - не знам как да оправя проблема, а около мен никой си няма и понятие какво точно не му е наред... Моля ви, ако някой има идея какво да правя, да пише, че вече ми иде да  smile3514...

Последна редакция: сб, 07 апр 2007, 09:11 от Шехина

# 1
  • Мнения: 899
Само да те успокоя, че сайта на Софиския такива са си му шрифтовете Simple Smile
А иначе това е настройка на браузъра. Гледам, че ползваш IE, порови се горе из менютата, някъде в Settings или Preferences имаше да се сменят шрифтовете (не помян точно, не съм под Windows).

# 2
  • Мнения: 2 697
Умбра, много ти благодаря за отговора  smile3525...Обаче аз не съм сигурна, че това е от шрифтовете. Да, наистина е нещо от настройките на браузера, но не толкова шрифтовете, колкото по-скоро цялостната графика по сайтовете. Просто при мен не се зареждат пълноценно страници - появяват се, както се вижда и от картинките, някак лишени от графичните си елементи...В Settings бърниках, но като не знам какво му има, не знам сигурно и какво точно да настроя. smile3518

# 3
  • Мнения: 899
A иконите и надписите по десктопа нормално ли излизат? Ако е така със сигурност е от браузъра. Препоръчвам ти да си инсталираш един Firefox. От снимките не мога да преценя за липсващата графика, само шрифтовете ми се набиват на очи  Thinking

# 4
  • Мнения: 2 697
Да, иконите и графиките по десктопа излизат нормално...От браузера е явно и мисля, че проблемът е, че съм включила явно някакъв по-бърз режим за зареждане на браузера, т.е. по-тежката графика да не се показва...Ще инсталирам и Файърфокс да видим какво ще стане...Благодаря ти много за съвета!  Peace Peace Peace

# 5
  • Мнения: 899
Няма за какво  Hug
Може би си спряла показването на Flash-ове, но все пак Firefox e по-добър избор за браузър, а и за него мога да ти кажа всички настройки Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 564
Мъжа ми си купи същия лаптоп,но такива "проблеми" не сме имали.Всичко си излиза нормално.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 271
В меню Tools на ИЕ, от Options избери последната страничка - Advanced и там разгледай чекчетата в сектор Multimedia. При мен само Show image download placeholders не е отметнато.

# 8
  • Мнения: 2 697
Момичета, благодаря ви за съветите. Инсталирах Файърфоркса и всичко е тип-топ.  newsm44 Мисля да си карам с него и без това наистина е по-добрият браузер както писа Умбра.

За всички вас:

 newsm51 newsm51 newsm51

# 9
  • Мнения: 150
За ползващите Мурзилка - 20 кинта за помощ (на час).
За ползващите ІЕ - С:\ format C: -y

Общи условия

Активация на акаунт