Колики при новородено

  • 55 239
  • 19
  •   1
Отговори
Какво давате при колики на бебе във втората седмица?

# 1
  • Мнения: 7 837
Чайчето на HIPP е за след 1-вата седмица, поне така пише на опаковката.

# 2
  • Мнения: 7 831
Давах капки за колики  Wink .

# 3
  • Мнения: 10 758
Погледни малко по-назад, тази тема е обсъждана често.Пусни търсачката и ще намериш.

# 4
  • Мнения: 173
Давах капки Саб Симплекс или Еспумизан и чай от семена на копър, анасон и кориандър/готова смес от аптеката/

# 5
  • Мнения: 955
Давах и Хип и капки и какво ли не. Нищо не помагаше. Бебчо се гърчеше вечер като червейче милото. Тогава ми казаха за билка "Клинавиче".  Пиеше го постоянно вместо вода до края на 3-тия месец. Реших да му го спра и коликите пак се появиха - рев. Продължих до края на 4-тия и така утихнаха.
Една чаена  на 200 милилитра.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Всички видове капки и чайчета,които ги има на пазара.Облекчаваха много малко само в началото,след това нямаха ефект.При нас бяха до 4.5месеца.Слагай му топла кърпа на корема.Аз лично го нагрявах със сешуара,имаше по-добър ефект!
 И един съвет от мен-не вярвай че има шишета против колики!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Това е рекламен трик на фирмите да обират парите на хората!
Успех и дано минат по-бързо!!!!

# 7
  • Мнения: 280
Според мен biliana333 e права за шишетата.Кърми си бебчо и не го наливай с вода-пробвай като начало 1 ден да не му даваш въобще(ако си на кърма,де).Бебчо няма нужда от допълнителна вода,щом си суче и това понякога още повече му увеличава проблемите с коремчето.

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И мойто бебе, го хванаха коликите след 1 седмица. И какво ли не давах, различни капки, чайчета, билки, нищо не помага. И още не сме се отървали от коликите, а скоро ще станем на 1 месец. Казаха, че поне до 3 месеца, ще е така. Пък и на всички бебета, явно различни неща помагат.

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А това за шишетата е вярно ние си купихме и още ги ползваме но няма ефект. Мойто бебче малко му минава като го държа по коремче на ръце. Хвани го за гардичките и дупето, не му притискай много стомахчето, че може да повърне ако е яло скоро. Остави му главичката да легне на ръката ти която минава през гардичките. На нас само това ни облекчава и даже заспиваме така. Това за топлия компрес..., на нас не ни помогна много държането по корем минава. Казаха ми и да го слагам по коремче на краката си и да му притискам коремчето но и това не ни помогна. Така, че експериментирай. Успех

# 10
  • София
  • Мнения: 3 688
Моя мъник след хранене започва да се напъва да пъшка проплаква/не пълни памперса в този момент/като го галя по коремчето и се успокоява и заспива
Пие по една лъжичка вода с копър след всяко хранене
Мислите ли че това са колики/дори и по леко изразени/
За да знам да тествам ли други чайчета.

# 11
  • Мнения: 285
Бейбинос капки ни помогнаха, слагат се в водата или в млякото

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
slan4ogled, колики са. И моя започна така и по късно започнаха и болките. А сега са комбинирани веднъж се напъва веднъж плаче от болки. Напъва се защото има газове събира се въздух в коремчето и чуства тежест. Като пръцне и се оригне го оспокоява малко.

# 13
  • Мнения: 1 800
Чай против колики на HIPP, КАПКИ SAB SIMPLEX, затопляне на коремчето със сешоар.

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Това със сешоара го пробвах има ефект. Топлото чайче също понякога има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт