Отговори
  • Мнения: 5 370

Това е цитат от ЛИСКА, който ми послужи за основа на нова темичка....ммммммм.....преди време бях пускала подобна, айде пак да формираме партията, викам аз. С устав, обаче, членски внос и редовни сбирки. Flutter Mr. Green Каква марка, каква пяна, с бисквиитки, без, захар-бяла, кафява, горчиво????Шварц, алатурка , еспресо? Айриш или "негърска пот"?
П.С. Тия дни се получава някакво верижно авторство на темички, ама какво да се прави, понякога една думичка в нечий постинг създава невероятни асоциации. Crazy



Турското кафе е виетнамско,
чели сте този надпис навярно.
А на кое кафе му се вика негърска пот?

Аз пия от машина Сенсео, не знам
какво се води. Цръцка премерено,
прави пяна, можеш да менкаш сортове,
в опаковка има по 18 дози. Мда, не знам,
дали има връзка с мъж. Иначе обожавам
миризмата на кафето от кубинските машинки.
Еспресото ми е силно и ми е малко.
Винаги слагам мляко или сметана.
Не подслаждам. Ако не ми е вкусно, разливам.
Майстори не черпя, щото съм циция.

 
 

# 1
  • Мнения: 150
Пия всякакво кафе с литри. Не понасям шварц (аз на това му викам негърска пот), но мога да го преживея и него. Тогава ще ми трябват хектолитри, ама за едната чест живеем, нали? Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз пия Джимока. От професионална машина - робот, от тези, на които само натискаш едно копче и те си мелят, дозират, водата е подгрята винаги  и направо потича готовото кафе. Винаги си правя двойно, че едно го шмръквам още преди да съм седнала... Слагам мляко, или 2 сухи сметанки - различно...
Обожавам кафето и ако не се разтрепервам, щях да пия по 20 на ден... Но напоследък максимум по 2 двойни си позволявам.
Иначе майстор в къщи не влиза, но  ако влезе, мъжът ми ще го почерпи кафе, за да няма недоразумения  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 7 837
Отново си възвърнах сутрешното шварц кафе.
Малко количество Лаваца с много мляко.

# 4
  • Мнения: 150
Я както сме си седнали на кафе да ви разкажа аз един виц, макар и малко старичък. Та на една булка мъжа й нищо не искал да пипне вкъщи.
- Пералнята е развалена!
- Аз да не съм техник.
- Казанчето в банята капе!
- Аз да не съм водопроводчик...
Писнало й на жената и извикала майстор.
- Мъжо, да видиш как човекът оправи всичко бързичко!
- Скъпо ли взе?
- Ааа, не, каза или да му направя една свирка, или една торта.
- И ти му направи торта, нали?
- Да бе, аз да не съм сладкарка!

# 5
  • Мнения: 4 371
Чат пат пия Мокачино от Нескафе машина или бяло Фрапе с повечко захар.

# 6
  • Мнения: 2 716
Пия всякакво кафе с литри. Не понасям шварц (аз на това му викам негърска пот), но мога да го преживея и него. Тогава ще ми трябват хектолитри, ама за едната чест живеем, нали? Simple Smile
Същата работа.
Започвам деня с 1 кубивска (шестограмна) кафеварка+ 1 чаша.
Без захар. Напоследък слагам мляко, за да не се налага да чакам да стине.
Пия си кафето без цигара обаче. Защото пуша вечер.

# 7
  • Мнения: 920
А, без провокации. Аз вече кафе не пия и не поднасям.
Дори на жени.
 newsm78
Особено на жени.

# 8
  • Мнения: 3 251
Пия основно еспресо, по-силно  и леко подсладено.
В последно време  минах на Нескафе-Еспресо, че е по-мързеливо и прави страхотен каймак.

# 9
  • Мнения: 5 370
Отново си възвърнах сутрешното шварц кафе.
Малко количество Лаваца с много мляко.
И аз съм фен на шварца, еспресото ме разтреперва яко. Чак до неистов глад стигам от него.
Също слагам мляко, но на двойно шварц с 3 лъжички захар. Кафява. bowuu
В последно време  минах на Нескафе-Еспресо, че е по-мързеливо и прави страхотен каймак.
Голяма мъка ми е пусто НЕС, не го обичам-и това е. Sick
Все едно,че пия някакво лекарство. Едно време, като пътувах из Европата с автобус-стюардите по разбираеми причини бъркаха само нескафе, и аз буквално пьех с отвращением. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 495
Пия Еспресо, Щварц...пия също така Нес Кафе, ама само когато другото свърши LaughingОбичам да пия кафе

# 11
  • Мнения: 2 792
 Пия еспресо, нес кафе с мляко и турско, но без захар. Шварц не обичам, ако няма друго наоколо го пия със сметана.  Доскоро пиех кафето винаги с мляко, напоследък нещо ми се възвърна вкуса към чистото двойно късо еспресо  Grinning

# 12
  • Мнения: 6 167
аз в партия на депешаркчицата ( тя къде е бай дъ уей Wink) бях стигнала до високите етажи на партията. Laughing
но и тук ще се разпиша))
пия еспрессо, сутрин в бара ( или в къщи на машина делонги).
кафето ми е Лаваца Клуб, черната кутия, 100% арабика.
страхотно кафе.

# 13
  • Мнения: 5 370
аз в партия на депешаркчицата ( тя къде е бай дъ уей Wink) бях стигнала до високите етажи на
Не си е тръгвала от 25.09 2004.....нямаше я само за по няколко дена на няколко пъти. bowuu
А обичате ли да консумирате бисквити или някакви други сладки с кафето? Спомням си, че във Франция  в кафенетата слагаха към чашката с кафенце и по някое шоколадче или бисквитка.

# 14
  • Мнения: 3 423
Не само във Франция.
И угърчинските кафенета
не се стискат, ами украсяват
чинийките с по някоя бисквитка
или шоколадче. Почти винаги се
сервира захар и сметанка. В БГ
трябва екстра да си поръчваш.
Или поне така беше.
А ти, Фейтлес, обясни ми защо така
франсетата все си топят кроасаните
или филиите, че и бисквитите в кафето?

Общи условия

Активация на акаунт