досадна зълва

  • 2 523
  • 17
  •   1
Отговори

Така, то вече не се издържа това чудо. Имам си готина свекърва , нито ни се меша, нито нищо.
Ама сестра му, тя е като 100 гадни свекърви. Тя е изнервена жена, с две малки деца и мъж който вечер не се прибира, а уж работел ,а все е с приятели на забава. Та ясно е на всички, че не е щастлива и оттам само коментари за нашето семейство. Първо преди 9 месеца как можело да съм бременна като не сме се добре познавали ,а само от 5 месеца. Искаме бебе и това си е наш проблем, не сме малки. После как така ще имаме бебе, като аз нямам работа - мъжа ми има доста хубава, да вметна.  Примири се .Сега се грижи, защо сме щели да ходим на почивка през юли като той трябва да работи. Нон стоп коментари.Трябва да раждам  другата  седмица, защо ще купуваме дрехи за бебето тя ще ни даде - ок. но искам да си купя нещо новичко какво лошо има
не цял магазин. И като се нацупи...Защо леглото на бебето е толкова малко и т.н...........
Ревнува ли незнам.

Ние вече полудяваме, а тя живее под нас и мъжа ми ходи при нея, не може да не ходи все пак - сама изнервена и ревящи деца - притеснявала се за нас  , представяте ли си а не за себе си.


Най- лошото е че съм сама, тук родителите ми са далеч и затова го приемам много навътре
иначе нямаше да ми пука.


# 1
  • София
  • Мнения: 146
Не се ядосвай сега, защото като дойде бебчето ще видиш, че ще стане още по-зле. Не искам да те отчайвам, но щом е такава досада постоянно ще ти натрапва възгледите си за отглеждането на бебо.  Отрежи я от сега, защото и ти ще станеш по-изнервена и тези неща които те дразнят сега, ще започнат да те дразнят още повече. Сподели със съпруга си, че тези неща те натоварват, а като се появи малкото човече, ще имаш нужда от спокойствие, за да се грижиш добре за бебечо. Пожелавам ти леко раждане и едно прекрасно бебче.   bouquet

# 2
Добре, а ти защо гледаш с толкова зло око върху нещата. Защо просто не станеш приятел с нея и не и помагаш да си преодолее проблемите. В такива ситуации е много трудно на една жена.
Разбира се, голям съвет не мога да ти дам, защото не познавам нейното положение.Ти можеш да пишеш много за нейните истории,но нейната гледна точка не съм я прочела. Всеки гледа по различен начин на нещата.
Успех!

# 3
  • France
  • Мнения: 726
Ще обединя предишните две мнения-поговорете си по женски.Сподели й,че я разбираш като жена,че не йе лесно,че я подкрепяш и т.н.,но вашият живот е личен и недостъпен,но това не значи,че не я чустваш близка.В психологията има терапевтичен метод "мека атака".

# 4
  • Мнения: X
Добре, а ти защо гледаш с толкова зло око върху нещата. Защо просто не станеш приятел с нея и не и помагаш да си преодолее проблемите. В такива ситуации е много трудно на една жена.
Разбира се, голям съвет не мога да ти дам, защото не познавам нейното положение.Ти можеш да пишеш много за нейните истории,но нейната гледна точка не съм я прочела. Всеки гледа по различен начин на нещата.
Успех!
Абсолютно подкрепям това изказване Peace

# 5
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Аз пък бих те посъветвала да поработиш над себе си, за да не се дразниш от изказвания, независимо от кого идват. Не обръщай внимание, свиркай си итолкова. Няма да давам съвети да ставате близки или приятелки, защото не познавам нито една от вас. Знам, обаче, че понякога е невъзможно да харесаш даден човек, а хубост насила не става. Аз например никак не се разбирам с жената на брата на мъжа ми /етърва ли, снаха ли - не знам/, опитах, но не мога, сори, твърде различни сме, имаме различни интереси и колкото и да се мъча, не мога да я харесам, камо ли да станем приятелки. Роднини сме, но до тук.

# 6
  • Мнения: 1 353
Уф.Ти да знаеш моята каква е Shocked #Cussing out

# 7
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Добре бе, тези дето я съветвате да мисли позитивно, нормално ли е зълвата да казва 9 месеца , че не са готови за бебе, докато тя е бременна, да ен ходят на почивка, за бебето  и т.нат, да не изброявам.
Не е нейна работа. намирам го за просташко и селско.
Тя няма ли си собствен живот, който да реди?

# 8
Тя жената не си признава че има семейни проблеми и разправя колко е добре, че мъжа й много работи и скоро ще имат супер къща, така че не иска утешение и проблема е ,че аз не говоря техния език - в друга страна съм, за което пак имаше коментари, че вече го уча 6 месеца, а пък не разбирам ,но стига с оплакванията , въпроса е, че имаме езикова бариера и не мога учтиво да си кажа мнението , тя не ме тормози мен, но всичко това говори на мъжа ми, а пък той един чувствителен и му е кофти ..... но дразнители винаги ще има, до този извод стигнах.

# 9
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
 Аз имам 3 зъбли отначало ми беше много трудно,но мъжа ми ме е подкрепял винаги.Той ми казваше където има жени винаги има караници,но с течение на времето всичко се оправи.Сега сме в прекрасни отношения та дори приятелки.  Peace

# 10
  • Мнения: 953
След като зълва ти не ги говори тези неща директно на теб не бива изобщо да реагираш. Тя споделя с брат си и може би не е мислела, че той ще ти каже всичко това. Тя сигурно си въобразява,че с оглед на своя опит знае по-добре от него всичко свързано с деца и му се налага. Най-вероятно разчита на него повече отколкото на съпруга си и нищо чудно да ревнува от теб.
От негова страна е нетактично да ти каже всичко с оглед на състоянието ти.
Това че има езикова бариера е още по-хубаво - когато нещо не ти харесва - не си разбрала и толкоз пълно перде.
Няма лошо да вземеш бебешки дрешки от нея - те са обличани един два пъти и децата ги израстват много бързо, ти използвай само тези които ти харесват и си купи нови също така.
Не се ядосвай  bouquet
Първите няколко седмици преди и след раждането са доста объркани от емоционална гледна точка и недей да взимаш генерални решения сега - хормоните са ти истинска каша.
Предстои ви най-хубавото събитие в семейството  вашето детенце  Hug- не пилей нерви за глупости

# 11
  • Мнения: X
Ама тя само на мъжа ти ли ги говори тези работи? Хич да не ти пука тогава. Кажи на мъжа ти, че не искаш да знаеш какви ги говори и си свиркай. Нека си коментира жената, те са близки и тя си споделя с него. Ако не му влияе, хич не надавай ухо. Само внимавай като се роди бебето да не започне да влияе на мъжа ти как да се грижите за него. Ти си гледай с него да сте на едно мнение и да не се усеща вмешателство. Докато не се меси директно и не влияе пряко, тази жена хич и не я мисли.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 671
Какво ти пука,че тя е злобна и недое....а Crazy #Cussing out Close
Ако продължава да те дразни/пряко и непряко/скръцваш й със зъби и.....
Ами така де - с такива не се постъпва дипломатично. Naughty
Щом не си зависима от нея-какво ти пука?!?!
Аз съм на мнение : по-добре да ме мразиш искренно ,отколкото да ме уважаваш лицемерно!!! Crossing Arms

# 13
Да де, защото вие не сте злобни и затова все акъли давате, кажи и така кажи онака.....това си е чистата злоба, което карате жената да прави...айде стига с тия, все другия виновен... вие да сте чули другата страна на историята?Толкова ли на един проблем не може да се намери разрешение, което да удовлетворява двете страни?Защо всички в тоя живот все с лошо подхождат на нещо, което не е в тях плюс?Толкова ли нямате, дори и малко да е, доброта ?

# 14
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Да де, защото вие не сте злобни и затова все акъли давате, кажи и така кажи онака.....това си е чистата злоба, което карате жената да прави...айде стига с тия, все другия виновен... вие да сте чули другата страна на историята?Толкова ли на един проблем не може да се намери разрешение, което да удовлетворява двете страни?Защо всички в тоя живот все с лошо подхождат на нещо, което не е в тях плюс?Толкова ли нямате, дори и малко да е, доброта ?

 Shocked

Да, злобна съм, да давам акъл, хич нямам доброта! Айде 4ао!

Общи условия

Активация на акаунт