Има ли бъдещи мами с плацента превия.....

  • 4 653
  • 23
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Въпроса ми е,дали има мами,които в началото са им казали,че плацентата им е на ниско разположена,а с течение на времето се е вдигнала?
В момента аз съм така и гинеколога ми ,ми каза ,че почти 90% е сигурен,че няма да се вдигне. Та интересно ми е да споделите ,как са се развили нещата при вас и какви са били последствията...
Благодаря ви предварително,всяка информация ми е полезна. Знам,че сигурно има много теми по темата,но нещо не мога да ги намеря с търсачката. Peace  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 069
Аз не съм имала проблем от такова естество, но майка ми е акушерка и каза, че е наложително секцио при плацента превия.Тя ще препречи пътя на детето за излизане по нормален начин.

# 2
  • Мнения: 2 821
При втората ми бременност ми казаха, че плацентата е ниска. Вдигна се в последствие, родих нормално. Мисля, че още ти е рано за категоричан отговор. Не се тревожи..има време да се вдигне. Лека бременност Hug

# 3
  • Мнения: 236
Не е ли малко рано за да ти кажат че ти е ниска плацентата.До колкото виждам от линийката си 13г.а.Аз съм вече почти 15г.а  и страшно много ставам вечер да ходя до тоалетна , с което имам предположения , че и моето бебе не иска да се вдигне и ми пртиска пикочният мехур.Като бях на лекар , той нищо не каза, освен че след 7 месеца ше се оправя  Grinning!
Аз мисля че е рано да се даде такава "крайна диагноза".

# 4
  • София
  • Мнения: 2 227
Всъщност "плацента превия" не е ли отлепване на плацентата и по този начин да "запушва" цервикалния канал newsm78?

# 5
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Плацента превия е ниско разположена плацента,която запушва родовите пътища.На мен никой не ми е дал "крайна диагноза", не виждам да съм го споменала , просто питам имало ли е мами,на които първоначалните предположение са били за такова предлежание и дали плацентата се е вдигнала. Никой не говори за поставени диагнози. Със сигурност към момента плацентата ,която се образува е  с ниско предлежание и си имам разни проблеми от това. Все пак определено се доверявам на доктора си.
mimi123, незнам дали е рано или не да се виждат подобни неща,но това ми е казано още 8 седмица,колкото и да ти е странно.Поради тази причина пия доста медикаменти и от време на време ми е доста притеснено. Да не забравяме ,че това все пак ми е 2 ра бременност и имам опит.  Peace
Благодаря на всички !!!  bouquet

# 6
  • Мнения: 354
Моята беше ниско разположена в началото на бремеността. В последствие се изтегли /мигрира/ нагоре , но пак остана малко по ниско от обичайното. По време на бременността , плодът често се обръщаше в седалощтно предлежание/ обясняваха ми го с ниската плацента/.Родих нормално без усложнения. УСПЕХ!

# 7
  • Мнения: 160
Всъщност "плацента превия" не е ли отлепване на плацентата и по този начин да "запушва" цервикалния канал newsm78?
Нали се сещаш че ако плацентата се отлепи,се получава кръвоизлив,"плацента превия" значи разположена върху цервикалния канал ,това значи никакъв секс,много почивка,без тежко и т.н.!На мен при втората бременност ми ми сложиха тзи диагноза в 3 месец след кървене,полежах 1 месец в болница и всичко беше наред,резултата е наяве!До 7месец плацентата си беше долу,едва на последния преглед в 9 месец се видя че се е вдигнала, и аз родих нормално,ако остане долу се налага секцио,защото ако тръгне първо плацентата,както се изрази доктора"му късаш водолазния костюм"(бебето се задушава)! 

# 8
  • Мнения: 911
Първа бременност, на 37 години, в 15 г.с. (вече съм 33-а) докторът ми каза, че е превия... няма смисъл да обяснявам какъв ужас изживяхме с мъжа ми, като се има предвид, че тази бременност е чакана повече от 10 години.
Спрях работа и само лежах вкъщи - никакво домакинстване, пиех магнерот (3х2), но-шпа.
В момента е антериор (предна)  и по нищо не си личи, че ми е била превиа.
Коментарът на твоя лекар не ми се вижда сериознен, искал е да те плаши ли, какво?... Предлежаща (превиа)плацента се вдига до към 28 г.с.... При мен 5 седмици след установяването се беше дръпнала близо сантиметър от канала.
Забравих да кажа - абсолютно са забранени секс и цигари; между другото цигарите по време на бременност могат да причинят превиа.
Успех!

Погледни това (на страницата горе вдясно има и линк на английски):
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/spanish/ency/esp_imagepages/17122.htm

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 12:22 от korinka

# 9
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
korinka. благодаря ти Hug
Гинеколога ми определено не иска да ме плаши,напротив, това което ми  каза аз едва ли не го изнудих. Предната седмица вечерта получих кървене и от там..... разбрах.Важно е човек да знае подробности за да се пази.
Относно цигарите , аз ги спрях преди да забременея.Това не е планирана бременност,явно е награда за това че отказах цигарите Crazy,а уж се пазехме. За пореден път се убедих,че хубавите работа стават непредвидено. Дано всичко е наред до края на бременността ми. Peace

# 10
# 11
  • Мнения: 959
И аз бях със същия в проблем до средата на бременността,но после всичко се оправи.

# 12
  • Мнения: 766
И аз съм с ниска плацентата от началото на бременността. Но на последния преглед ме зарадваха, че е започнала да се вдига по-малко. Много да почиваш, повече да лежиш и никакви физически натоварвания  Peace
Лека и без други проблеми бременност  Hug

# 13
  • Мнения: 2 051
Да, може да се вдигне, спокойно.
Моята беше много ниска и предна на всичкото отгоре, не се вдигна особено, но достатъчно да си родя близнаците нормално.
Леко и гледай напред!

# 14
  • Мнения: 5 391
Имах същият проблем.Т.е когато плацентата се образува беше възможно най-ниско разположена, слава богу това не доведе до никакви усложнения.
Още тогава док ми каза, че плацентата ще се вдигне, така и стана, не помня точно кога, но мисля че преди 20-та седмица със сигурност.
Родих нормално, желая успех и на теб! Hug

Общи условия

Активация на акаунт