Проблем с натъртена гърда

  • 922
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 301
Момичета, моля помогнете на една отчаяна мама да продължи да кърми .. Става въпроса за моя позната - на втория ден след раждането кърмата не й потича и акушерките й казали да използва електронната помпа в болницата, за да потече. След първото цедене, кърмата тръгнала, но тя решила за още по-добрър резултат да я използва пак. В резултат гърдата й така се наранява, че ареола и зърно били едно (описвам всичко така както тя ми го разказа). Много не ми стана ясно, но оттам не може нито да се цеди, нито пък беба да й засуче(опитала е и със силиконови зърна). Пила е хомеопатични, за да избегне мастит. Сега се цеди от наранената гърда само вечер по много малко, а дава другата гърда. Но тъй като предлага само едната гърда, тя се е разранила ужасно и всяко сукане й причинява болки.
Бебчето е на 25 дни и явно кърмата от едната гърда не му стига и тя му дава размразена кърма от своя приятелка. Суче на поискване.
Момичето наистина е много отчаяно, тъй като целия й ден минава в сукане, а има огормно желание да кърми детето си. Ходила е на физиотерапия за наранената гърда и сега била малко по-добре.
За първи път чух з атакъв проблем и незнаех какво да я посъветвам ... дали не й трябва почивка от ден два и после ако зърната се оправят да стимулира пак ...  newsm78
Благодаря предварително, ако се включите с мнения и препоръки Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 043
Съвет не мога да дам, защото нямам много опит. Обаче, според мен, е много опасно да дава на бебето си кърма от друга майка, без да е минала през банката за кърма. Тази кърма изследвана ли е? Аз не бих рискувала.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да не би проблемът да е силно подуване на ареолата и зърното?
Ако се е случило нещо такова, в някои случаи то може жестоко да се усложни от използване на помпа, която издърпва още повече течност и прави подуването на гърдите буквално почти невъзможно за преодоляване.
Може да покажеш на приятелката си тази статия и да види дали масажът в нея може да помогне:
http://www.kellymom.com/bf/concerns/mom/rev_pressure_soft_cotterman.html

# 3
  • Мнения: 301
Хедра, благодаря за статиите  Hug  .... но тя не говори английски, а пък аз нямам време да превеждам. Ще й кажа за масажите.
Поне доколкото разбрах става въпрос за травма от помпата, която е причинила това нещо. Въпроса ми по-скоро беше за някакъв режим на кърмене и цедене. В нейния случай се получава някакъв омагьосан кръг - не й минава гърдата, която предлага, а другата само я цеди вечер .. Възможно ли е да направи някаква почивка за няколко дни и после да стимулира пак кърмата?! От една страна ще й заздравеят гърдите, а от друга - тя ще си почине и успокои.
За мен това е най-логично, но се страхувам да дам такъв съвет, тъй като не съм сигурна дали кърмата й пак ще тръгне след това  newsm78 ... какво ще кажете ?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
Ако се цеди по малко на времето за хранене не мисля,че ще и спре кърмата за три дни newsm78,нали се говори за релактация до 6м след спиране на кърмата.

Общи условия

Активация на акаунт