Истеричен плач преди лягане-защо?

  • 9 210
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Да ви попитам дали сте преживяли нещо подобно с вашите бебоци или на какво може да се дължи това-нашият младеж изпада в истерия всеки път, когато дойде време за лягане. Започват едни ревове, едно чудо, не можем да го успокоим, до толкова плаче, че не може въздух да си поема. Всяка вечер, когато го сложим в леглото му да спи започва да реве и процеса продължава до 2ч, после се уморява и заспива. Пробвали сме да го дохранваме да не би да е гладен случайно, обикновено се храним от 11ч до 12.30ч, спи по корем, да не би да го боли корема, но и по принцип той така обича-понякога помага, друг път-не, пробваме да даваме биберона-понякога помага, друг път-не, давали сме капки за колики, пробвах да му пусна музиката, която го успокояваше, докато бях бременна, пробвали сме да се вземаме на ръце и да се разхождаме, нищо не помага, реве-та се дере. Пробвахме дори да го къпем преди последното хранене, за да се успокои и да заспи-без резултат. Знаете ли на какво се дължи и какво да правим? Попитах д-р Слънчева дали можем да ползваме аромотерапия с масло от лавандула, ние така заспиваме с мъжа ми ако имаме проблеми, но сме още малки за подобни процедура, та отпада като вариант. Моля ви помогнете със съвет, че всяка вечер ми се къса сърцето като го слушам как плаче и нищо не мога да направя да го успокоя.

# 1
  • Мнения: 2 821
Виждам много неща сте пробвали. Може би иска да го гушнеш, това пробвала ли си? Да не би да спите на нощна лампа?...може да се дразни от светлината. Смени му посоката на спане, знам ли.А може би е период..ще го израсте. Във възрастта на коликите сте още както виждам от лентичката..най-вероятно е това. Затопляй му коремчето.

# 2
  • Мнения: 603
При Йоанна това се получи само 1 вечер. Никога не беше ревала така. Толкова се притесних, че викнах Бърза помощ. Оказаха се "КОЛИКИ" Shocked. Същия ден бях дала сок "ябълка" на Ганчев и ми се стори доста бистър. Защо не попиташ Birdie? Темата на Birdie.

# 3
  • Мнения: 2 616
Мерси, пуснах и там въпросчето дано намерим причината, че е кошмарно, още повече като не знам, какво да направя, за да го успокоя.

# 4
  • Мнения: 1 264
Може да плаче и от преумора. Пробвайте да го изкъпете по-рано, да папка и в леглото.
Калоян като започне да плаче повече вечерно време му изместваме банята и папкането по-рано и така заспива лесно.

# 5
  • Мнения: 707
Това с истеричния плач и при нас се случва доста често. И не винаги е вечер, понякога и преz деня когато не може да zаспи веднага. При нас ниЩо не помага, просто трябва да намери начин да zаспи иначе не млъква.

# 6
  • Мнения: 2 616
Може да плаче и от преумора. Пробвайте да го изкъпете по-рано, да папка и в леглото.
Калоян като започне да плаче повече вечерно време му изместваме банята и папкането по-рано и така заспива лесно.

Ама ние си го къпем по принцип към 9ч, тогава няма проблем или спим или си играем, според зависи, лошото е след последното хранене-след 12ч, от там нататък до 2ч рев ма се дере

Това с истеричния плач и при нас се случва доста често. И не винаги е вечер, понякога и преz деня когато не може да zаспи веднага. При нас ниЩо не помага, просто трябва да намери начин да zаспи иначе не млъква.

И това все така? Няма оправия така ли? Че сте и на 5 месеца, аз се надявах да му омръзне да реве скоро и да ги нямаме тия циркове всяка вечер.
И аз го остявям на този принцип вече, реве, реве и самичък си се успокоява, ама ми е много криво и ми се свива сърцето всеки път, затова питам дали случайно помага нещо, което аз пропускам да направя за него.

# 7
  • Мнения: 941
може и колики да са,когато Алекс беше на месец и половина рева цял ден и привечер вече не издържах и го заведох на лекар,оказаха се колики.Скоро се случи същото и с детето на моя приятелка,пак колики.Но все пак не можем да се успокояваме и да отдаваме всичко на тях.Защо не го заведеш на лекар да му чуе коремчето и да каже дали е така.И ако не,да търсиш причината другаде.Успех и дано всичко да се оправи скоро Hug

# 8
  • Мнения: 707
И това все така? Няма оправия така ли? Че сте и на 5 месеца, аз се надявах да му омръзне да реве скоро и да ги нямаме тия циркове всяка вечер.

ВсъЩност като по-малка се "дереШе" така преди всяко zаспиване, но в последно време zапочна да се случва по-рядко. Мисля, че като е превъzбудена и не може да zаспи веднага тогава zапочва.
Така че не губи надежда, Ще спре, но не го оставяй така да плаче, опитвай се да му пееШ, да го галиШ. Аz като zапочна "Аz съм Сънчо" и тя zапочва да се смее  Mr. Green (Щото съм голяма певица  Laughing).

# 9
  • Мнения: 1 691
Да не би пък да иска да го гушнеш, за да се почувства защитен? Нашият младеж заспива вечер само и единствено гушнат и на гърда. През деня заспива в количката без гушкане, но вечер не.
Малките бебчета често просто не знаят как да заспят - не се сещат да си затворят очите Wink и реват от преумора и превъзбуда. Гушкането обикновено много помага, но пък по този начин майката е заета и не може да върши нещо друго (не че и иначе може с ревящо бебе). За съжаление и този метод може да не помогне.
Дано намерите решението за вас.

# 10
  • Мнения: 104
Според мен са колики,особено ако този плач започва по едно и също време и спира пак по едно и също време.Не искам да те отчайвам ,но трябва да мине този период,чудодейно лекарство няма.

# 11
  • Мнения: 1 896
Гушкане и гърда, по-добро успокоение няма. Пробвай да си легнеш с него и да му дадеш гърдата в легнало положение, може така да се успокои и да заспи. За много кърмени бебета това е най-естественият начин на приспиване.

# 12
  • Мнения: 520
Това с истеричния плач и при нас се случва доста често. И не винаги е вечер, понякога и преz деня когато не може да zаспи веднага. При нас ниЩо не помага, просто трябва да намери начин да zаспи иначе не млъква.

подкрепям  Peace
а начина е като я гушна, естественно не се предава лесно то е такава борба!!

# 13
  • Мнения: 1 668
Според мен са колики,особено ако този плач започва по едно и също време и спира пак по едно и също време.Не искам да те отчайвам ,но трябва да мине този период,чудодейно лекарство няма.
Подкрепям написаното и те раэбирам и ние сме така Sad

# 14
  • Мнения: 230
Здравей и от мен! Мисля, че това за което говориш ни се случва и на нас, не всяка вечер, но да речем през вечер. И знам колко е натоварващо когато краката ти треперят защото цял ден си ангажирана от малкото съкровище, а и ако няма кой да ти помогне с къщната работа, и точно тогава бебо изнася концерт. Това, което правя e да проверя всички бази - дали е гладен още, дали му е чисто дупето. Да кажа само, че ние не почваме папане без една лъжичка саб симплекс - не премахва коликите, но  според мен ги тушира. Забеляза също, че малкия хитрец зпочва да опипва почвата и да види кога може да се налага. Пишеше в една стаия по повод коликите, че понякога на бебетата просто им се плаче преди лягане и няма друга причина. Та ако всичко е ок с двата му края, се гушим малко ( малко не защотот мама не иска, а защотот мама има още сто дини под мишницата, а и бебо вече започва да хитрува и нарочно да приплаква, за да се гушим) и го оставям в кошарката, той се дере, аз се въоръжавам с търпение, люлям си го и след 20-тина минутки децибелите постепенно намаляват и не след дълго концерта спира. това е от нас, ако мога с нещо още да ти помогна, кажи.

Общи условия

Активация на акаунт