Съвет за колики от опитна мама !

  • 742
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 292
Имам дъщеря на 7 г. ,която имаше страшни колики = на дълги безсънни нощи , направо бяхме обърнали ноща на ден, давах капки Саб и Бейбинос -НИЩО. Тогава не помня кой ми каза в лъжичката с капки да слагам стърготинка индийско орехче ,така както е кръгло се издълбава дупчица и от нея стърготинката. Също чест масаж с длан по посока на часовниковата стрелка. Понамаляха след дни при нас -дано и при вас да е така ! Stuck Out Tongue

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Лин, индийското орехче е опиат. Опасно е да се дава такова нещо.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
При нас и индийското орехче не помогна Sad До организъм е,а и минават като им дойде времето.Другото е "Мижи да те лажем".
Имаше ефект от капките като му дадах двойна доза-беше си направо пиян и спа много дълго време.

# 3
  • Мнения: X
Да и ние със сестра ми сме гледани така, но индийското орехче е опиат, просто унася детето, не му лекува коликите. В Кувейт даже е забранено за използване.

# 4
  • Мнения: 292
Laughing Опианена ли ? Боже луда е за поне две момчета и както казах е на 7 г. , не мисля че зле и е действало !В крайна сметка е въпрос на виждане. Ще си говорим ли кое и колко е полезно или не за независимо бебе, дете или голям човек. На всички ни е известно , че което и да било лекарство до стигането си на пазара минава през какви ли не дистилиращи технологии които са особенно на ацетонова основа /което се отнася даже и за въпросните капки за колики/ -така че................ Wink

# 5
  • Мнения: 6 243
Лин, индийското орехче се използва за да се друсаш. Предимно от затворници. Не е опиат, халюциноген е - не че има значение. В дозата, в която си го дала на бебето си не е опасно, (все пак се използва за подправка), но аз не бих го препоръчала като средство против колики.

И аз знам разни бабини средства - попара с винце, например. А най-помага мамата да удари 2х100 домашна и тогава няма да й пука ни от колики, ни от нищо.

Общи условия

Активация на акаунт