Как да се справим с такъв човек?

  • 1 152
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Много ми тежи и знам че трудно някой би направил нещо но поне да споделя с вас! Имам сериозен проблем с баща ми който е болен човек с 2 инсулта но и болестите не го спяха и живее по същия начин както преди.А именно - той е любител на алкохола от години и често е злоупотребявал с него.И не само това а и всички последствия от лошото му пиянство като посягане и даже бой и т.н Милата ми майка на по-млади години когато и аз бях малка се развежда с него но......1 година по-късно след големи увещания че е променен и т.н де събират отново.Естественно старата песен на нов глас.Е вече на тези години когато болестите го сломиха вместо да се укроти и седне на едно място продължава да прави простотий! Майка ми не веднъж си събира багажа и идва да живее в нас/ ние живеем през 3 блока/ като всеки ден ходи при него и си върши задълженията - пере  чисти готви къпе и т.н защото е отговорен човек!!! Но той не спира да я тормози като я гони и обижда а после се обажда и реве че се е пребил и тя горката тича пак при него! Е кажете как да се справим с това?? Трябва да има начин!Има ли някой който може да даде съвет? Извинете за дългият пост но това даже далеч не е всичко....

# 1
  • Мнения: 4 916
Какво да ти кажа... можеш да помогнеш на човек, който е готов да приеме помощ. На такъв, който си мисли, че ще я кара както той си знае... няма как да му помогнеш. Май не ти бях от полза.

# 2
  • Мнения: 25 400
На твое място бих се замислила как да помогна на майка си. Това нейното не е нормално. То бива, бива мазохизъм, ама чак пък толкова...  newsm78

# 3
  • Мнения: 276
Е в това е въпроса......как да и помогна? Винаги е добре дошла при нас!На никой няма да пречи ама пусти отговорности към безотговорен човек!Няколко пъти е живяла в нас за по 2-3 месеца но как да го оставеш болен с 2 инсулта?!? Страшен проблем! Решили сме да ходим да говорим със психолог поне да ни каже ние как да се справиме и да си помогнеме като той не ще! Живота за нас не приключва и трябва да има начин да се справим! Търся го този начин за да помогна на майка ми!

# 4
  • Мнения: 1 866
Случаят ми напомня за моите баба и дядо, Бог да ги прости. Само че тиранинът беше баба ми. И тя преживя инсулт и се държеше с дядо ми ужасно. Той й слугуваше и я гледаше, търпеше й капризите и истериите, не знам как, но го правеше. Тя си беше такава и преди инсулта, но след това нещата се влошиха многократно и дядо ми буквално й стана слуга. Често казано не знам как успя да я изтърпи, това неговото си беше чисто геройство. Накрая по ирония на съдбата той почина преди нея. Един ден просто му откриха рак и си отиде за 3 месеца. А ракът се е развивал почти от толкова време от колкото баба ми беше на легло. Така излезе, че дядо ми е бил болен, а нея е гледал. А тя честно казано можеше сама да си помогне, имаше много начини да се възстанови, но тя не пожела да се вземе в ръце и предпочете да тормози околните. Почти до последно дядо ми се грижи за нея и накрая почина в страшни мъки. Тя живя още 3 месеца и го последва. Тези ми баба и дядо никога не съм ги чувствала много близки по ред причини, но ми стана ужасно мъчно за дядо ми. А като почина и баба ми, просто почувствах облекчение. Аз бих казала, че трябва да се погрижиш за майка си. Ако можете да вземете жена да го гледа и да прибереш майка си, ще е най-добре. Да не стане като при нас...Пази майка си, само това мога да те посъветвам.

# 5
  • Мнения: 4 451
За съжаление и аз не мога да ти помогна. Confused Човек трябва сам да пожелае помощ, иначе сте безсилни. Това е неговият избор и нищо не можете да направите. Той върви срещу себе си.
Дано поне ти е станало по-леко като сподели.

# 6
и аз ,немога да ти помогна .мойта е съ6тата и си е все така!! оправия няма в това съм се уверила ! само мога да ти съ4увствам за6тото знам какво е...  newsm45 smile3511  само мога да ти кажа да не се нервира6 много ,за6тото 6те се съсипе6 . мисли за не6то друго гледай да си отвли4а6 вниманието...

# 7
  • Мнения: 3 674
Извини ме мила ...но  не ми стана жал за татко ти...а за майка ти. Нняма как вие да се справите с такъв 4овек...той сам трябва да си се справи със СЕБЕ СИ...първо.

Моя извод  /от това което про4етох /е, 4е таткото е егоист...и няма да може  явно  да се промени.
Майка ти е добра ,сърде4на ...и наивна жена,пожертвала живота си за този 4овек. Това 6те и се върне стократно разбира се...но мисля 4е в момента с ни6то не може да се помогна.Както се казава...."It is too late!"...или " "Прекалено късно е".....Освен това, тя сама живее живота си...и никой друг освен нея не може да живее нейния живот....Ре6ението да прави тези не6та си  е нейно...ли4но.Сигурна съм 4е много и е говорено и много е опитано да и се помагне...но няма голяма файда...така ли е?
Heart Eyes

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 01:07 от roza66

# 8
  • France
  • Мнения: 726
пратете таткото на лечение

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
Случаят ми напомня за моите баба и дядо, Бог да ги прости. Само че тиранинът беше баба ми. И тя преживя инсулт и се държеше с Ако можете да вземете жена да го гледа и да прибереш майка си, ще е най-добре.

То пък коя ли друга жена ще го изтрае ...

# 10
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
От това, което чета разбирам, че майка ти обича баща ти - тя не само е отговорна, но е и влюбена в този човек. Ако не го обичаше, нямаше да се жертва така - според мен остави я да си го гледа - ако това я кара да се чувства по-добре. Но пък ти се грижи за нея - да няма никакви други проблеми и ядове. Успех и Бог да ви помага!  Hug

# 11
  • Мнения: 276
Добро утро и благодаря за моралната подкрепа!На какво лечение да го пратиш? Даваха му успокоителни но с алкохола......По въпроса да го гледа някой друг много съм си мислела но той си е с акъла и няма да иска категорично! Той и в момента въпреки всичко говори че майка ми е виновна за всичко и не искала да го гледа?!?! #Crazy Той е подвижен само едната му ръка е парализирана и трябва буквално да го загащиш и да го завиеш да му нарежеш филията на хапки и да го изкъпеш! И като прелее чашата за стотен път си я взимам мама при нас както вчера на Великден! И в 19.00 вечерта обаждане по телефона от негова страна че се е пребил!!! И пак тичане......и цяла нощ да го вдигнеш за да се изпикае да го обърнеш! ЕГАТИ ТОВА АКО НЕ Е НАКАЗАНИЕ! отиваме утре при психолог за да спаси поне нас!

# 12
  • Мнения: 11
Привет и отт мен!Моя татко  беше същтия,но си отиде отт този свят и по-добре!наистина оправия няма!Но на майка си можеш да помогнеш,защото-психическоо малтретиране и най-страшно!Моя дядо също обича чашката,но поне не буйства,от кротките е.......и не слуша никой!
 Вдигни глава,разведри майка си..........а другото......с общи усилия....!Ами успех!Едва ли съм помогнала,но поне изразих съпричастност,защото знам какво е баща ти да е такъв!!Аз имам доста фобии благодарение на моя......... и толкова не го харесва,заради това което причинява на мама......че дори се замислям,дали бих му помогнала..Малко крайно.....мислене!
Няма да отекчавам повече......УСПЕХ!!!!! Simple Smile Simple Smile

# 13
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Вземете майка ти при вас и изключете телефона. Или поне си купете "клюкарка" и игнорирайте неговите обаждания.
Ох, не знам - майка ти сама трябва да реши как ще я кара с него по-нанатък. И да направиш горното, тя пак ще намери начин да ходи да го вижда. Може би идеята да вземете жена да върши домакинската работа за няколко часа на ден е добра, но как ще спреш майка си да ходи там, не знам. Успех, все пак!

# 14
  • София
  • Мнения: 903
Аз също смятам, че наемането на болногледачка е най-добрата идея. Но за съжаление мисля, че дори и тогава майка ти няма да престане да ходи при него и той да я тормози - просто според мен тя е тоя тип жени, които не могат да се спрат, каквото и да се случи и на каквито и унижения да я подлага другия.
Не можах много да ти помогна, но... дано всичко се оправи по-бързо. Praynig Гледайте много да не задълбавате нещата ( ако е възможно), че иначе ще се съсипете психически. Подкрепяй, обичай и помагай на майка си да се справи с този проблем. На нея й е най-тежко в момента.

Общи условия

Активация на акаунт