Яде само супи.

  • 1 350
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Иван (2год и половина) яде само и единствено супи, нищо друго.

Значи той не може да вечеря напр. мусака, месо на фурна или скара, пържолка, кюфте. Може да е само фиде, но да е супа.

Винаги му се готви прясно и много разнообразно, но леко се притеснявам дали набавя всичко необходимо? Количеството месо сякаш е малко.

Не бих се замислила, притеснила и пуснала тема иначе, но днес менюто беше:
1. за обяд - агнешка супа
2. за следобяд (преди малко я яде) - супа топчета
3. за вечеря - в момента се готви супа кокошка.  Shocked

И в междухраненията - козунак.

Какво мислите? Случвало ли се е на някой? Дайте идея как да разнообразя менюто, да не му се изнежи стомаха.
Знам, че не е хубаво да се яде сухо, но чак пък толкова. Иначе детето си дъвче, няма проблеми с това, просто не обича - трябва да е рядко.
За нас например пека пиле с ориз на фурна, но Иван ще хапне малко, колкото да опита и край.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 967
Сподели притесненията си с педиатър и диетолог. Така поне аз бих направила. Успех!

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Защо не го пробваш с по-гъсти супи, които постепенно да докараш до редки манджи?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 580
Ако е въпрос на "предпочитане на супите"-мисля,че е напълно нормално.Дъщеря ми също яде предимно супи-и за вечеря и за обед.Бих се притеснила ,ако отказва всякаква твърда храна,но ако е само предпочитане,сигурно ще отмине с възраста.Ето например днес за първи път изяде цяла филия-сандвич.Обикновенно хапва от салама  и се проключва със закуската.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 883
Моят син също предпочита супи и попара. Това е ежедневното му меню. Предлагала съм му какви ли не апетитни вкусотии, но не и не..Лично аз смятам, че супата е чудесна храна и с мисленето съм спряла дотук, защото всяко задълбаване по темата, ще ме обезпокои допълнително. Laughing Laughing Laughing

# 5
  • софия
  • Мнения: 379
и ние сме така - само на крем супи, но знам, че е за 10-ина дни. пак добре, че сте на супи, че моята яде с дни само пастет, после само баница, после само крем... ще му мине сигурно.

# 6
  • Мнения: 2 978
И Симона само за супи говори, но яде и сухи неща.
Виж от манджите на пример, маха месото...но предполагам, че ще и мине, когато почне да го сдъвче нормално Wink

# 7
  • Мнения: 2 757
Ти шегуваш ли се да яде 3 пъти месо на ден и да му е малко? Мисля дори, че му е прекалено много - дори веднъж на ден е пре предостатъчно. Аз си мечтая синът ми да прояде супа. Днес цял ден го гоних с една и пак не иска дори да я помирише, въпреки че умираше от глад и се тръшкаше на пода. За цял ден яде 2 пъти кис мляко с овес ядки и малко хлебец по едно време. Ама яде огромни купи, аз не мога да изям това количество. И само това си яде човека вече цял живот. Месо яде макс веднъж на една или 2 седмици, защото яде само едни смърдели кренвирши, които гледам да му давам колкото може по-рядко, че са пълни с химия.
Супите са прекрасна храна. С хляб ако ги яде просто нямаш никакви грижи

# 8
  • Мнения: 318
И моят син се изхранва само със супи. Не се притеснявам, напротив, мисля , че това е далеч по-добър вариант отколкото да яде само суха храна. Но той е по-малък, на 16 месеца е сега. Слагам много зеленчуци- моркови, целина, лук, тиквичка, картофи, също ориз, освен месото. Смятам, че ги докарвам хранителни. Обожава спаначената ми супа. Освен това се приемат много течности със супите.

Иначе похапва кисело мляко, сирене, баница, боб по градинарски....аз имам усещането, че се храни доста пълноценно...

Дъщеря ми и тя много обича супи, но прояде и готвено напоследък, особено спагети, да живее детската им градина.

И на мен ми се струва, че 3 различни месни супи на ден множко идват, една сигурно ще е ок, но щом си похапва детето, не се коси, напротив!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моят син до преди около година ядеше само супи.
 На закуска супа, на обяд супа, на вечеря супа.
 Много беше смешен - като по-малък не можеше да каже супа и искаше "Тупа, тупа". Предлага му се нещо друго за ядене, а той - неее, тупа!
 И ядеше само супа, без хляб, без нищо друго - започнахме да слагаме повече фиде или картоф пасирах вътре, крем супи.
 
 Да, обаче сега вече му омръзнаха и дори рядко се сеща сам за супа.
Яде, но не така както преди.

Аз не съм се притеснявала, дори се радвах, че хапва течна храна. Супата си е хубава, питателна и лека храна.

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 13:17 от Етиа

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Моят син до преди около година ядеше само супи.
 На закуска супа, на обяд супа, на вечеря супа.
 Много беше смешен - като по-малък не можеше да каже супа и искаше "Тупа, тупа". Предлага му се нещо друго за ядене, а той - неее, тупа!
 И ядеше само супа, без хляб, без нищо друго - започнахме да слагаме повече фиде или картоф пасирах вътре, крем супи.
 
 Да, обаче сега вече му омръзнаха и дори рядко се сеща сам за супа.
Яде, но не така както преди.

Все едно аз съм го казала  Peace
На вашата възраст и моят син беше така. Сега също яде супа, но много по-рядко и вече си хапва и твърда храна Grinning

# 11
  • Мнения: 5 577
Е, значи е често явление. Така ще сме за сега, докато не реши нещо друго.

# 12
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
 радвай се ,че все пак обича нещо.мойта щерка от известно вреем много трудно се храни,предимно със снаксове и от време на време супа.щом е здарво детето не се приътеснявай толкова.

# 13
  • Мнения: 14 133
Е, значи е често явление. Така ще сме за сега, докато не реши нещо друго.
Така е. На тази възраст и моят беше голям чорбаланчо. Laughing

# 14
  • Мнения: 4 406
Верги, да ти имам притеснението! дай ми го Ванката, белким и Коцето прояде супи!  Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт