паднали конци при незараснала епизотомия

  • 1 593
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
на някои случвало ли му се е да му паднат конците след епизотомия, а разреза още да не е зараснал? аз съм с 10 шева вътрешни и външни. вътрешните зараснаха, а външните не искат. паднаха ми конците и зейна дупка и се наложи да ме шият пак. сега 3 дена по-късно пак ми падна единия конец и много се притеснявам да не паднат и другите не знам как ще издържа още една процедура  Cry

на някои случвало ли му се е такова нещо?

# 1
  • Мнения: 475
С какви конци те шият,та падат така лесно? newsm78

# 2
  • Мнения: 2 936
 newsm78

на мен не са ми падали никакви конци.... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 264
Аз бях зашита с конците, които сами си падат след време. Не съм усетила как са паднали. дълго време имах чувството, че разреза не е зараснал. Може би чак след около два месеца вече не усещах раната.

# 4
  • Мнения: 1 243
И мен ме шиха след като родих значи това беше на 18.12.06г толкова хубаво ме бяха зашили че конците ми се разпуснаха и се наложи на 4.01.07г да ме шият пак и от тогава се пазех дан серазпуснат пак че пак да ме шият.Когато си шита не трябва да правиш резки движения защото конците могат да се разкъсат,а иначе моите конци сами паднаха те бяха от тия дето се разграждат и падат сами  Peace

# 5
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
При мен вътрешните шевове бяха с разграждащи се конци, а външните с найлон, мисля. Външните не падат - тях ги срязаха 8 дни след раждането, отидох специално до болницата за това. Вътрешните паднаха сами доста по-късно.  Мисля, че е нормално сами да паднат, но ако те притеснява, обади се на доктора си. А самата рана може да пръскаш с Бивацин /антибиотик на спрей/  1-2 пъти дневно и да правиш промивки със смрадлика - помагат.   

# 6
  • София
  • Мнения: 6 675
При мен беше така, външните ми шевове бяха със саморазпадащи се конци /а аз имах глупостта да се измия няколко пъти още в болницата с интимен сапун, лекарят ми после беше бесен/, та като комбинация единият шев се отпусна и зейна дупка, която се беше възпалила. Лекарят ми проби там една малка дупчица, и трябваше три пъти на ден да се промивам със спринцовка с кислородна вода /плюс витамин С наобяд/, като преди това седях в леген с отвара от смрадлика по 10-20-30 мин. Според него не беше добра идея да се шие отново, тъй като имало вероятност да стане фистула навътре, което е много опасно. По този начин за около 2 седмици възпалението се изчисти и дупката почна да се затваря, а след това мазах с крем Актовегин, та за 1 седмица съвсем зарасна. Белегът сега не е особено красив, но поне дупка няма Grinning. Във всеки случай Бивацина не е добра идея /поне според моя лекар/, най-добре отиди да те видят и не си прави експерименти, защото може да стане възпаление и да стане пробив към влагалище/анус. Ако имаш още въпроси, ще се радвам да помогна, знам колко е гадно, аз лично бях изпаднала в ужас, но всичко минава! Simple Smile

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
newsm78

на мен не са ми падали никакви конци.... Rolling Eyes

И как стана номерът тогава  newsm78 Падали са, просто не си ги забелязала.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
И на мен ми се беше отворил единия шев, но за мой късмет се оправих само с локален антибиотик - ходих в продължение на 10 дни да ми капват на местото - не ме шиха повторно.

Общи условия

Активация на акаунт