Въпроси относно кърмене след годинка

  • 425
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте,
Аз съм нов потребител на тези форуми и това е първата тема която пиша:)

Имам дъщеря на 11 месеца, кърмена изключително първите 6. Все още няма  желание да се отбива или да намаля кърменето - суче/хапва кърма от бутилка (аз работя) между 6 и 8 пъти на ден и няма много голям интерес към каши и пюрета. Нямам намерение да я насилвам, предлагаме и различни неща за хапване през деня, но съм я оставила тя да си решава колко и какво иска да яде.

Ние живеем в САЩ и ни предстои пътуване до България през лятото. Тъй като отдавна не сме си били "в къщи" не съм много наясно с порядките и обичайте и отношението на хората към кърменето изобщо и кърмене също така след като детето навърши годинка.

Та имам следните въпроси:

1. Какво е отношението на хората в България към кърмене след годинка?

2. Как се отнасят хората към кърмене на публични места - като градинки, ресторанти, прочее?

3. Продават ли се дрехи за кърмачки? Чудя се дали да нося дрехи от тук или да се снабдявам в България.

Благодаря предварително за всякаква информация, идеи и прочее Simple Smile

Борислава

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Добре дошла Simple Smile Забавни моменти ще имате тук в Бг Grinning

1. Отнасят се добре. Става по-особено, когато детето превали 1,5-2 години, когато малко като бяла гарга гледат на майка му Grinning
Като цяло хората са настроени много добре, но имай едно наум, че може да чуеш как детето вече е голямо и за какво го кърмиш, както и че в кърмата няма нищо полезно вече - обичайните неща, които съм чувала, че и в САЩ се срещат.

2. Като по точка едно - общо взето благосклонно се отнасят. Рядко се намира някой да погледне лошо или да подметне нещо по-така.

3. Дрехи няма Grinning Носи си.

Общо взето ситуацията е нормална. Сравнително малко майки кърмят след 6-9 месеца, но въпреки това обществото като цяло приема добре кърменето до годинка.

# 2
  • Мнения: 541
Аз много харесвам две темички публикувани в Бибкиотеката , едната е Какво можете да кажете, когато ви кажат... a другата e Как да се справим с критиките относно кърменето . Прегледай ги може и да се наложи да използваш някои от нещата написани там.

Между другото какви са тези дрехи за кърмачки? лично на мен всичко ми е удобно, само зимата не слагах боди с дълъг ръкав че ми беше трудно с кърменето.

# 3
Благодаря много за отговорите и информацията Simple Smile

Радвам се че няма да ми се налага да се крия за да си нахраня детето.

Като цяло хората са настроени много добре, но имай едно наум, че може да чуеш как детето вече е голямо и за какво го кърмиш, както и че в кърмата няма нищо полезно вече - обичайните неща, които съм чувала, че и в САЩ се срещат.


Да, за съжаление хората тук не са много добре настроени като цяло към продължителното кърмене. В някои щати даже е незаконно да се кърми на обществени места ако детето е по-голямо от годинка - майката може да бъде арестувана за неприлично показване на тялото. За това реших и да попитам как е положението в България Simple Smile

Между другото какви са тези дрехи за кърмачки? лично на мен всичко ми е удобно, само зимата не слагах боди с дълъг ръкав че ми беше трудно с кърменето.

Относно дрехите за кърмачки - дрехи каоито са специално направени да улсеняват кърменете и без да се налага да се показват разли части на тялото на обществени места Simple Smile Това е link с такива дрехи www.motherwear.com

Благодаря още веднъж:)

Борислава

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
майката може да бъде арестувана за неприлично показване на тялото
А, за това не се бой. Въпреки нЕкои мисли в тази насока (как си, стара ми дружке? Mr. Green) слава Богу, тук нямаме закони против кърменето под, над и около годинка, вкъщи, в парка или където и да е.
Ти знаеш всякакви трикове за дискретно кърмене, каквото важи при вас - такова и тук. Шалче, пелена, ала-бала... и така Simple Smile

# 5
  • Мнения: 9 467
Ама какво ти пука какво мислели хората-нали не плащаш данък "обществено мнение" Mr. Green
Аз лично кърмя навсякъде където се наложи, на плажа, в градинките, та и насред Илиенци беб ревна, та кърмих-да няма да си държа бебето гладно Crossing Arms
Все ощя кърмя /син ни е на 1г и 4мес/ и в интерес на истината все повече одобрителни реплики по въпроса чувам от преди-явно на народа му светна крушката, че е грешно да се върви с/у природата Peace

# 6
  • Мнения: 69
аз кърмих в южния парк,но да ви кажа честно не видях нито 1на мама да кърми Cry,а съм всеки ден там.само сухо мляко носят и разни пюренца.

Общи условия

Активация на акаунт