Диария

  • 1 123
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
Привет на всички във форума!
Моят Горан си има проблем посочен в заглавието на темата. от четири дни не спираше да ака рядко и зелено, сега обаче преминахме на интензивно повръщане и всичко което попадне в устата му се връща на минутата. Тъй като живеем в Белгия не ни беше лесно да намерим подходящ лек ама той и лекът един - взимаме лекарство за подтискане на повръщане на дрискане и толкова. Сварих картоф той хапна точно една троха и повърна двойно повече количество което и аз не проумявам от къде се взе...
Ще съм благодарна ако някоя от вас е минала през това и ми даде някой друг полезен съвет пък дори и само сподели опит Sad

с най-добри пожелания
Лили и Горан

# 1
  • Мнения: 286
Колко сте големи? Давай течности, по малко но на често, за да не се обезводни. Свари му оризова вода, тя затяга. Дори да глътне няколко зрънца ориз. Давай му сухари, солети. Ако имаш време потърси в темата с бабините рецепти, там има доста съвети:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.0
Бързо оздравяване!

# 2
  • Мнения: 5 393
Здравей!
Иво хвана такъв вирус преди няколко месеца, около Коледа.При него обаче беше придружено и с температура.Давах му вода с лъжичка, това беше единственото нещо, което се задържаше в стомаха му в продължение на 4 дни.Във водата разтварях прахчета против обезводняване, пъхах и едни свещички в дупето, хомеопатични против повръщане.Общо взето нищо друго не съм давала.Нищо не задържаше в стомаха си.Водата я давах през 2-3 минути по 1-2 лъжички, по цял ден така си се разхождах с лъжицата в ръка.Дано скоро се оправите. Praynig

# 3
  • Мнения: 1 771
Наистина ми прилича на вирус. Както са те посъветвали наблегни на течности за да се предотврати обезводняването. Може да даваш и отвара от сварен безсолен ориз. Пълна диета без масло, мляко и т.н. Само зеленчуков бульон (без сол!) и препечен хляб.
И не си писала възрастта на детенце.
И това е което се сещам.

# 4
  • Мнения: 24 467
Действително в случая възрастта е много важна. При нас, поне в нашата болница, ако отида на консултация в Спешна помощ и съобщя за зелени изпражнения повече от три дни и повръщане на всичко бебето се хоспитализира на системи за да не се обезводни. Задължително се изследват самите изпражнения, без секрет не може да се мине. Бебетата много бързо се обезводняват и това е опасно не само за здравословното им състояние, но и за живота им.
Ние влязохме в болница уж само за изследване за наличие на пневмония и ни откриха бактерии. В същия момент получихме разстройство и практиката беше именно такава- секрет, изследване, теглене на бебето всеки ден, теглена на памперсите от предходния ден, поставяне на диета. При спадане на тегло бебето се поставяше на системи. В съседтния бокс до нас имаше такъв случай също и процедурата беше същата, само дето другото бебе си беше с пневмония. Аз лично предпочитам това отколкото да рискувам с нещо по- опасно.
Диетата при разстройство включва пълно лишаване от животински продукти- и месни и млечни. Преминаване на лечебна хумана, поемане на морковено- оризова отвара /при нас има такава на ХИПП/ и домашни пюрета от сварен ориз, моркови и картофи с малко добавена сол /нашето бебе не обича само каша, тъй като е сладка, задължително си хапва по нещо солено през деня/. Помага и чай от дренки, също си го правим домашно приготвен. Важно е да поема достатъчно течности.

# 5
  • Мнения: 539
при нас след упорито разстройство се оказа АБКМ

# 6
Лечебната ХУМАНАпри разтройство.От аптеките

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ако Горан е бебокът от аватара ти, най-добре е лечебна хумана.
Може да разреждаш до мляко или до каша. Сигурно и в Белгия я има, предлага се на различни фирми. Заместваш с нея всички храни на бебето.
Отделно е хуаво да се вземе нещо за оводняване, има едни сокчета на Хип за дехидратация, те помагат и за диарията и за поръщането.
Даваш си прахчетата за спиране на диарията, нещо за повръщането и пазите диета.
Ако бебчето е по-голямо, можеш да даваш ориз, обикновени бисквити, солети, супа от моркови - много гадна, но страшен ефект. Като течности - оризова вода и чай от шипки. Никакво мляко, масло, сурови плодове или зеленчуци или сокове...

Общи условия

Активация на акаунт