Нощно хранене-до кога?

  • 641
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Здравейте мами!
Синчето ми е на 1 г. и почти 4 м. и все още яде мляко през нощта! baby_neutral
Вашите деца ядат ли нощем,и кога спряха? newsm78

# 1
  • Мнения: 1 771
Ние все още го правим  Embarassed.
И аз ще следя темата.

# 2
  • Мнения: 1 089
И ние да се запишем в отбора.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Вашите деца ядат ли нощем,и кога спряха? newsm78


Не, не ядат нощем. И двамата бяха спрели до края на втория месец, сами се отказаха.

Ако не дадеш мляко, какво ще стане? Ще плаче ли?
Аз все си мисля, че пиенето на мляко при по-големите деца е повече не от глад, а за приспиване и биберона на шишето го ползват за залъгалка. Та ако опиташ да даваш с чаша, няма ли да се откаже по-бързо?

# 4
  • Мнения: 151
До 1,5 год. пиеше мляко нощем. Беше някакъв кошмар - будеше се често, плачеше или направо ни нареждаше да й донесем млякото  Shocked С баща й се бяхме видели в чудо и страдахме от хронично недоспиване от това постоянно будене. В един момент ни писна и една вечер просто й обяснихме, че сме дали бутилката на едно малко бебенце, което бяхме видели в парка през деня. Съгласи се да заспи без мляко, но през нощта се буди и плака, пак обяснявахме, че бебенцето пие мляко, защото е малко, а тя вече е голяма и така около 3 нощи. В един момент престана да се буди и започна да спи по цяла нощ. Наистина си заслужава да будуваш няколко пъти, но да решиш проблема отведнъж. Не е никак полезен този навик, от където и да го погледнеш. Аз го отчитам като голяма наша грешка и се надявам с второто дете да я прескочим. Успех!

# 5
  • Мнения: 3 042
Злати през деня ядеше с мъка, та с нощно хранене проблем не съм имала.

Михаела обаче пиеше по 2 шишета /250 мл/  кисело мляко до към 2г8м. Тогава тръгна на ясла и просто престана да се буди нощем за мляко.

# 6
  • Мнения: 728
Lilqna , как да пие от чаша през нощта??? newsm78
Провах да давам сок,вода...но млякото си е мляко!
Но снощи пък не яде...Последно пи мляко в 12 и после чак в 6 сутринта...
Ще видим тази вечер как ще е... newsm78

# 7
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
До скоро и аз като теб си задавах този въпрос "ДОКОГА"? Ние освен мляко пиехме и огромно количество сокчета. Будеше се най-малко по 5-6 пъти на нощ. И като стана на 2 год. отведнъж ги отказа и  вече  мога да се наспивам и аз. Първо и казах че с биберона пият само бебетата и я накарах сама да си хвърли шишето в коша, но продължи да се буди и пие от чашка, а след около месец и обясних, че след като сме измили зъбките и си легнем вече нищо не трябва да яде и пие за да не и се развалят и дотам беше с яденето, много разбрано дете имам. bowuu
Но вие сте още малки май за такива обяснения, все пак не ти пречи да измислиш някоя история и да пробваш или да се въоражиш с търпение поне още няколко месеца. Laughing
Успех. Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 4 629
На около 3 месеца синът ми сам спря да се буди през нощта. Ако не беше така сигурно щях да изчакам до към 6тия месец и да спра да му давам мляко през нощта

# 9
  • Мнения: 966
за сега и давам кърма нощес,а ако откажа плаче много силно.нищо друго не иска пробвах с чай ама не става.На годинка мисля да я отбивам и тогава ще водя голямата битка Laughing

# 10
  • Мнения: 46 434
Докато се откаже самО.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Бившият ми мъж скоро ще стане на 30 /години/ и продължава да става нощем да яде... Някак не върви да му се каже, че някой друг му е изял вафличките, който опустошава м/у 1 и 4 през ноща.

Аз бих оставила детето само да се откаже. Моето се отказа само към 40-тия ден - просто заспа след млякото в 8 вечерта и се събуди на другия ден в 8 сутринта. /Сори за фукнята, ама докато бях бременна само 2 неща исках да се сбъднат - детето да спи през ноща и да не ми излязат стрии. Сбъднаха се./

# 12
  • Мнения: 3 146
Синът ми го оперираха от стеноза на пилора и се наложи да го "дохранвах", та лекарката от Порогов ми разреши да го кърмя нощем по два пъти, докато стане на 2 месеца и ми каза, че като вече почне да му стига, сам ще се откаже. Така и стана, но и досега му давам водичка помалко, много се буди нощем.
Може би ако яде повече през деня, няма да огладнява нощем newsm78

Общи условия

Активация на акаунт