питане за частен ученик

  • 2 042
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Моля ако има мами, работещи в образователната система или други запознати, да ми отговорят възможно ли е едно дете, учещо в чужбина, да се явява на изпити като частен ученик в дадено българско училище по материала, изучаван в него и да му се признаят класове като на редовен български ученик?

# 1
  • Мнения: 1 640
Нямам отговор на питането ти.Побутвам темата,за да бъде видяна от повече хора.

# 2
  • Мнения: 7 263
мисля че е възможно, преди време едни наши близки работиха в чужбина няколко години и като съ върнаха децата държаха тук изпити като частни ученици. Да не говорим че дори преди няколко дни разбрах съвсем случайна че дете на наши познати е държало изпит в езикова гимназия и е взело диплома и от там като частен ученик. Според мен потърси в сайта на Министерството на образованието - намери телефони и звънни, ако няма нещо на самия сайт за тези казуси.

# 3
  • Мнения: 967
Ако детето учи в чужбина, може да е по-лесно да ходи в българското училище на посолството, да си взима изпитите и да получи бълг. диплома. Мисля че като частен ученик в България трябва да се вземат определен брой часове...., което е трудно, ако детето идва само ваканциите.

# 4
  • Мнения: 1 364
Може да учи в българско училище- самостоятелна форма на обучение т.е. да се явява само на изпити, без учебни часове.

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 16:03 от КАЛИЯ

Общи условия

Активация на акаунт