Биете ли децата си

  • 22 614
  • 376
  •   1
Отговори

Анкета

Биете ли децата си

Опции:

  • Мнения: 920
Много теми за насилие станаха.
Много не си признават.
Аз си признах. Удряла съм. Но не бия.

# 1
  • Мнения: 3 447
Сега остава и темата за свекървичката да преместим тука  Laughing
Не, не съм го удряла.

# 2
  • Мнения: 1 416
Да, удряла съм я.

# 3
  • Мнения: 1 701
Малко ми е детето, за да упражнявам каквото и да е насилие спрямо него, но мисля, че дори, когато порасне няма да го бия. Едно е да го мисля сега, друго е да стане наистина. Но поне съм сигурна, че ще положа усилия да решаваме проблемите по "мирен" път! Simple Smile Надявам се силно ...

# 4
  • Мнения: 170
Не, не съм го удряла.Успявам някак си да му овладявам дяволиите с говорене  и обяснения.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Удряла съм - по-точно шляпам, да ударя за мен значи с голяма сила. Но не бия. Още по-малко пък - редовно. Не е средство за възпитание това за мен.
Аз съм от поколението, възпитавано с редовни шамари (не побои!) и не виждам да е оказало кой знае какъв ефект, освен облекчаващ гнева на възпитаващия.
Тъй да се каже, 'добър бой' (чий беше терминът?) съществува за мен - но не да причини болка и унижение.

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 12:34 от Мис Бу

# 6
  • Мнения: 920
Сега остава и темата за свекървичката да преместим тука  Laughing
Не, не съм го удряла.

Не, свекърва ми не е за бой. Бившата, де. И не бих посегнала на възрастен човек. Но се замислих над случая със сержант Руми. Бих изчакала да заспи и да си взема детето.

# 7
  • Мнения: 689
Шляпвам я понякога, но не че има голям ефект. Гушкането помага повече!

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Докъде ме е докарало това, че не го бия? Вчера ми каза: "Не искам да ме наказваш да не гледам филмче. Не може ли да ме биете, както правят всички НОРМАЛНИ родители?" Shocked
Ей го моят дървен философ. Искал да го бием. Като нормални родители. Къде пък ги е видял тези родители, се чудя сега.  Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 2 967
Пляскам го по дупето. Ама напоследък се улавям, че предпочитам да си сдържа нервите /не съм една от най-спокойните/ и с приказки, доколкото моге да ме разбере, да действам.

# 10
  • в Низината
  • Мнения: 705
И в предишната тема казах НЕ и в тази така съм отговорила!

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
"Не искам да ме наказваш да не гледам филмче. Не може ли да ме биете, както правят всички НОРМАЛНИ родители?"
Joy много яко. Василиса, ми вземи го набий детето. Бива ли така! Извратеняци такива, един шамар не удрят на детето!

# 12
  • Мнения: 920
Докъде ме е докарало това, че не го бия? Вчера ми каза: "Не искам да ме наказваш да не гледам филмче. Не може ли да ме биете, както правят всички НОРМАЛНИ родители?" Shocked
Ей го моят дървен философ. Искал да го бием. Като нормални родители. Къде пък ги е видял тези родители, се чудя сега.  Thinking


Там е ключът от палатката. Боят - възпитание, наказание?
А шамарът, защото си побесняла.
Майка ми ни наказваше с мълчание - с дни, със седмици.  

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Майка ми ни наказваше с мълчание - с дни, със седмици.   
Мразя го това. Майка ми обикновено биеше шамари, но ако беше истински вбесена, ми мълчеше. Чувствах се отвратително. Много повече предпочитах да ме набие и да се свърши. Това с мълчанието и игнорирането е ужасно.

# 14
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз си признах още в другата тема - пляскала съм, но не бия.
Аз си спомням за един шамар от детството /подправих на мама подписа в бележника си/, пък съм станала съвсем нормален и възпитан човек. Т.е. - не в боя е разковничето. Да не говорим, че пък нагрубяването на детето и употребата на думи като лайно и прасе, ненормалник и малоумник, е насилие и нищо друго!

Общи условия

Активация на акаунт