Нечистоплътните хора какви са?

  • 3 613
  • 52
  •   1
Отговори

Анкета

Има ли връзка между външния вид и характера/душата/поведението?

Опции:

  • Мнения: 3 423
Смятате ли, че има връзка между
физическата нечистоплътност и
душевната? Запознах се с един
мъж преди време, забелязах, че
зъбите си не беше измил, яката
на ризата му явно вече трети ден
бе търкала врата му, под ноктите
му се чернееше, ухаеше на някаква
лепкава смесица между пот и силен
сладникав парфюм. Трябваше да идем
на едно място, където да си събуем
обувките (не суши-ресторант), на
този човек зейнаха дупки на чорапите.
Както и да е. След време се оказа, че е
неточен, некоректен, интригант и мръсник.
Замислих се, че външният вид има връзка
с това, което е човек отвътре.
Ако се грижиш за себе си, се грижиш и за
семейството, приятелите, колегите, работата.
Ако си мърляв и небрежен към себе си, си такъв
и към всичко останало. Така ли е и според вас?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Мне. Има много чистоплътни хора, които пак са кобри неприятни.

# 2
  • Мнения: 1 409
Според мен има такава връзка.
Мисля,че когато не ти пука как изглеждаш,едва ли ще ти пука за другите

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не. Най-голямата гадина, която познавам, е ужасно чиста, спретната и добре облечена  Grinning

# 4
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Не. Най-голямата гадина, която познавам, е ужасно чиста, спретната и добре облечена  Grinning
Така, така Wink
"Отгоре лъснат - отвътре блъснат" - вика майка ми Wink

# 5
  • Мнения: 46 403
Не мисля, че има връзка.
Познавам 2 такива жени и са много точни във всяко друго отношение. При тях не знам дали проблемът е в некъпането или в това, че носят една и съща блуза по няколко дена ...

# 6
  • Мнения: 8 999
Само с един нечистоплътник ме е сблъсквал живота по-интимно. Не дочаках да разуча душевността му - плюх си на петите и изчезнах. Въобще не ми беше интересно да знам дали е добър по душа или е мръсник. Аз съм много гнуслива!

# 7
  • Мнения: 4 473
Ако се грижиш за себе си, се грижиш и за
семейството, приятелите, колегите, работата.
Ако си мърляв и небрежен към себе си, си такъв
и към всичко останало. Така ли е и според вас?

Не, за мен горенаписаното не е задължително. Подобна зависимост се среща, но за радост - рядко (поне сред моя кръг от познати). Можеш да си абсолютно стриктен относно себе си, но също толкова незаинтересован към заобикалящите те хора. Респективно, да си най-прекрасният човек на света, но да имаш проблем със собственото поддържане.

# 8
  • Мнения: 14 654
Ако си мърляв и небрежен към себе си, си такъв
и към всичко останало. Така ли е и според вас?

Не, има връзка между външност и нрав, ама не такава. Познавам мърльовци, които са умни и прецизни, единият- доцент по математика, чуден човек, но просто не си сменя дрехите и не ходи често на фризьор и зъболекар - над тези неща е  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не мисля, че има връзка.
 Познавам хора, които не поддържат добра хигиена, но са разкошни хора, на които може да се разчита.
 И познавам мнооого такива поддържащи перфектна чистота и лична хигиена, но са такива змии, че...

 Аз мисля, че всичко идва от средата и от възпитанието в семейството. В много семейства се смята за нормално да се къпят по два пъти седмично или дрехите да се поносят 5-16 пъти преди да се изперат.
 А пък да не говорим ако са по-възрастни - баба ми например казва - Ей, съсипахте дрехите и чаршафите от пране - нали се къпете всяка вечер какво толкова ги нацапахте.

# 10
  • Мнения: 4 841
Нечистоплътността е специфична форма на авто-агресия. Може да е симптом на сериозни личностни проблеми. А може да е елементарна липса на хигиенни навици. Избягвам да генерализирам. И обикновено преценявам какви са хората и дали да общувам с тях по други признаци, а не по този колко пъти дневно се къпят и колко често си сменят чорапите.

# 11
  • Sf
  • Мнения: 808
Познавам една девойка, която сигурно се къпе. Но изглежда мръсна, плътта й мирише... Облича се с най-хубавите костюми, които могат да се купят с пари. И си мирише... И е много злобна жена...

Друг случай - жената се къпе поне по три пъти на ден и пак мирише. Ходи с дизайнерски и пак скъпи дрехи, но не поддържани, бримки по чорапогащника и мръсна коса на клечки. Стаята й, като килер за непотребни вещи...

Това, което BirdsFlu каза, е интересно - за личностните проблеми. Същото и ако си маниакално чист и подреден?!

# 12
  • Мнения: 3 423
Може да е симптом на сериозни личностни проблеми.

Е, тези личностни проблеми нямат ли
отпечатък и върху контакта с това лице?

# 13
  • Мнения: 3 447
Според мен по-скоро е въпрос на семейни традиции (поне в България), отколкото на личностни проблеми. Изключвам случаите на внезапно занемаряване като следствие от тежка депресия, да речем.

# 14
  • Мнения: 4 841
Може да е симптом на сериозни личностни проблеми.

Е, тези личностни проблеми нямат ли
отпечатък и върху контакта с това лице?

Имат, разбира се  Hug
Сложен е човека, многопластов - затова е трудно да се отсече "Не си сменя чорапите - кофти човек". Затова и на конкретно поставения въпрос - "Нечистоплътните хора какви са?" отговарям - хора, преди всичко.

Кроасания - автоагресията е специфична област; да - прекаленото вманиачаване на тема чистота също е симптом на неврози, ама от друг вид  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт