кърмене + АМ

  • 373
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Искам да попитам дали някой прави като мен и дали не правя грешка. През деня кърмя, а през нощта някой от семейството дава АМ Нутрилон, за да мога да се наспя.  Нямам идея дали ми е достатъчно кърмата, но при всяко кърмене сменям наакан памперс.

# 1
  • Мнения: 3 591
Колко кърмения имаш за 24 часа? и през какви интервали?

# 2
  • Мнения: 255
Аз не съм правила така, защото мисля, че е грешно. Като заместващ кърмене с АМ, кърмата ти ще намалява. Защо да даваш АМ без нужда? Колко е голямо детенцето ти? Нещо не ми се зарежда страницата изцяло.

И има толкова хубав начин да се наспиваш, като вземеш бебето да спи при тебе. Аз откакто взех моето бебчо да спи при мене (на трета седмица), нямам проблем с наспиване, кърмя го в леглото, без да ставам и без да се будим и двамата  Laughing

# 3
  • Мнения: 375
И има толкова хубав начин да се наспиваш, като вземеш бебето да спи при тебе. Аз откакто взех моето бебчо да спи при мене (на трета седмица), нямам проблем с наспиване, кърмя го в леглото, без да ставам и без да се будим и двамата  Laughing
[/quote]

По добре внимавай да не го задавиш, без да усетиш!

# 4
  • Мнения: 851
Знам че не е добре, защото през нощта бебовците сучат много хубаво, а и лактацията най добре се стимулира. Ще ти намалее кърмата и има опасност бебо да се отбие. Аз съм прежалила, че година, година и половина няма да спя баш както преди, но какво от това. В замяна получавам толково много  щастие и радост от малката, че с удоволствие си ставам. През деня пък си доспивам и изкарвам някак си. После цял живот ще си спя. Има жертви, които трябва да се направят щом си решил да станеш родител. А спането определено, не е най-голямата.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Вероятно на бебето му е достатъчно това, което поема - но все пак е важно да си наясно как гърдите произвеждат мляко. Принципът е простичък - според търсенето е и предлагането. Т.е. ако пропускаш кърмения, тогава кърмата намалява, защото показваш да се произвежда по-малко. Ако кърмиш по-често -  се увеличава, защото празните гърди дават сигнал да се стимулира млякото. За някои жени е възможно дълго време да поддържат кърмата с малко на брой кърмения, но за повечето пропускането на само 1-2 кърмения има отражение върху цялостното количество кърма. Ако бебенцето ти е мъничко и сте все още в процес на установяване на лактацията (първите 3 месеца), може би е разумно да обмислиш дали рискът, който поемаш с нощните хранения с АМ, си заслужава. Още повече, че наистина има възможност хем бебето да суче, хем да ти да не се будиш напълно - като го вземеш в леглото си. Ако си против това по някакви причини - може този, който сега храни бебето с АМ, просто да ти го донася, когато е време за кърмене, за да не ставаш ти и да кърмиш легнала, а помощникът да го отнася, когато се насуче и отново да заспиваш. Ако нямате проблеми със засукването, даже няма нужда да се палят лампи Grinning

# 6
  • Мнения: 255
По добре внимавай да не го задавиш, без да усетиш!
Ами аз внимавам... насън  yes
Съня на майка е много лек, само пяна или дрогирана жена може да навреди на бебето си. Съвсем естествено е една майка да спи заедно с детето си, неестествено е обратното! Трябва повече да доверяваме на инстинктите си. Аз съм нова на този форум, но съм сигурна, че тук трябва да има доста теми за съвместен сън, потърси.

И аз отначало се притеснявах, докато не опитах. Спа много леко и се събуждам при най-лекото шаване на сина ми за да му дам цица или да го сложа да пикае, и пак заспивам. Спим гушнати вече почти 7 месеца и сме много доволни и двамата hug

А иначе съветът на hedra звучи много резонно, подкрепям напълно.
минзухар, щом така и така някой става нощем да храни бебето вместо теб, нека ти го носи да го кърмиш в леглото.

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 21:08 от My_Moonka

Общи условия

Активация на акаунт