Проблем ли е резус факторът?

  • 1 328
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Искам да получа компетентно
мнение на въпроса:
Ако жената е с кръвна група "А+" ,
а бащата на детето е с "0-"
ще има ли проблем да се роди здраво дете?
Благодаря на отговорилите!!!
 Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 712
Няма проблем. Проблемите възникват при обратния случай - при майка с - и баща с +, и то само при следващи бременности. Нямай грижи! Hug

# 2
  • Мнения: 1 906
Аз доколкото знам проблем може да има ако двамата родители са с еднаква кръвна група и различни резус фактори, но при следващи бременности.
Аз обаче съм живото доказателство, че може и да няма абсолютно никакъв проблем  Grinning

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Няма проблем.

# 4
  • Мнения: 1 409
Не,не е проблем

# 5
  • София
  • Мнения: 1 524
Действайте няма проблем  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
Няма проблем. Проблем е ако майката е с отрицателен резус фактор.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Проблем е ако майката е с отрицателен резус фактор.
И тогава не е проблем Wink Когато майката е отрицателен а бащата положителен се правят изследвания за антитела и това е. Аз съм отрицателна...мъж ми е положителна. През бременността ми правиха три пъти тест за антитела и те бяха отрицателни. При раждането на сина ни взеха моя и на сина ми кръв и се оказа, че той е положителен резусфактор. Тогава ми биха антигамаглоболина.

# 8
  • Мнения: 2 019
Няма проблем. Проблемите възникват при обратния случай - при майка с - и баща с +, и то само при следващи бременности. Нямай грижи! Hug
Peace

# 9
  • Мнения: 497
Не се притеснявай, кръвните групи изобщо не са проблем!
За всиско си има изследвания и лекарства  Peace

# 10
  • Мнения: 2 825
Не е проблем, прочети мнението на Хера, много хубаво го е казала  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз съм А+, а мъжът ми 0-
Синът ми е жив и здрав и няма никакви проблеми!

# 12
  • Мнения: 2 270
Потвърждавам казаното от момичетата: Не е проблем Peace

# 13
Аз съм 0- а мъжът ми е 0+.Първа бременност никакъв проблем ,но с втората имах .На всеки три месеца ми слагаха   Rhogam .
Първото ми дете разви много силно изразена JAUNDICE (мед.жълтеница) в следствие на различните Rh фактори въпреки че ме изследваха за антитела в България на всеки три месеца.Аз мисля че риск винаги може да има за бебето когато майката е  Rh - .
Всичко е до това какъв Rh ще унаследи бебето.
На мен след първата бременост не ми сложиха иммуноглобулин до 72часа след раждането.Може би заради това имах проблеми с втората бременост.А това е задъжителна процедура за майки с Rh-.

# 14
  • Мнения: 701
В твоя случай няма никакъв проблем!А и във всички останали разбира се-важното е да се следи всичко навреме и на място!

Общи условия

Активация на акаунт