На какви легла спят близнаците ви

  • 5 945
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте всички!
Чакам близнаци през септември и понеже вече поотмина периодът на гаденето и неразположенията, съм се размислила за това - на какво ще спят малките мишоци.

Баща ми е дърводелец и най-вероятно заедно ще измисляме какви да са леглата, но притеснението ми е, дали в спалнята ни ще има достатъчно място за две нормални по размер детски креватчета. Затова ще ми е полезо да разбера от вече опитните близнашки родители кой е най-удобния за децата вариант и най-компактния. Дали едно легло с някаква преградка по средата, дали без нея.....изобщо в момента наистина не мога да си представя легло за близнаци. А и не съм виждала.

Ще се радвам, ако дадете идеи. newsm51

Още повече ще се радвам, ако през септември стана и една от вас!!!!!!

# 1
  • Мнения: 7 640
нашите пят на две отделни креватчета- р-р 120х60, точно защото така ги събрахме в спалнята под ъгъл, с решетки от двете страни, за да имаме възможност да ги въртим както искаме по-късно, отдолу са с чекмедже- въобще стандартна работа.
Отначало едното легло беше в хола, докъм 3 мес.възраст спяха в едно легло с краката едно към друго, най-малкото защото е по-лесно за обслужване Mr. Green, после започваха да се сритват и събужат и ги разделихме.

# 2
  • Мнения: 7 803
никога не са спали на едно легло. иначе леглата са стандартни 70 на 140 с няколко нива и свалящи се пръчки на решетката.

# 3
  • софия
  • Мнения: 555
Първоначално спяха в едно с размери 60х120. След 6 месец започнаха да се бутат много  иим купих една преносима кошара. Скоро обаче се наложи да заминем за провинцията за известновреме и след като  разбрах,че наема на кошара на ден в хотел е 9 лв. си купих още една и сега спим в кошари.

# 4
  • Мнения: 4 965
никога не са спали на едно легло. иначе леглата са стандартни 70 на 140 с няколко нива и свалящи се пръчки на решетката.

Същото. В отделна стая са.
Сега понякога (особено, ако на някоя от двете не й е добре) си лягат заедно и се гушкат през нощта или се местят при нас, но не мога да си представя да спят постоянно в общо легло.

# 5
  • България-София
  • Мнения: 573
никога не са спали на едно легло. иначе леглата са стандартни 70 на 140 с няколко нива и свалящи се пръчки на решетката.
И ние така. До края на 2-ри мес. бяха под ъгъл в спалнята. Тосле - в тяхната си стая.
Щом има кой да ти направи креватчета, по-добре направета максималното, което може да се събере в стаята. Зълва ми купи бебешко, нещо като кошчетата едно време, но след 3-мес беше вече малко... не си заслужаваше инвестицията.

# 6
  • Мнения: 156
Моите до към 6-я месец спяха заедно в една кошара /Бертони от сгъваемите/.После купихме  още една и сега спят в две отделни.Много съм доволна от тях.Като отиваме някъде сгъваме си и си отиваме без проблем.Компактни и лесно преносими.

# 7
  • Мнения: 2 051
В първите 3-4 месеца заедно на високия етаж на кошарата (Чиполино ли беше, Бертони ли беше, ей Богу, вече не помня - беше кошара с две нива, имаше колела). В началото ми беше страшно удобно, имах директна видимост и към двете, само се пресягах и ми бяха под ръка.

Следващите месеци заедно до към 9-10 тия - на долния етаж на кошарата, която беше в нашата стая.  Беше доста неудобно - непрекъснато навеждане, направо си беше тежка физическа работа. Това поради липса на място, де.  Ако можех тогава бих ги разквартирувала на легла.

Оттогава са заедно на едно много голямо легло (220Х240) в тяхната си стая. Всяка си избира къде и как да се разположи, какъв кът да има, то не кът, ами цели къщи от възглавници  си строят на това легло Grinning.

# 8
  • Мнения: 2 084
Здравейте!
Нашите спяха в спалнята на "първия етаж" на двуетажно легло, до почти втората си година. Тяхтото легло е допряно до спалнята и често вечер Вики припълзяваше по главата ми и спеше при нас. После качихме Преси на втория етаж. През деня играеха в обща кошарка в детската стая - от тези по-големите. Леглото е с ниска малка решетка и много се притеснявах да не паднат когато започнаха да се изправят, но те не се и опитваха. Мястото за игра за тях не беше леглото, а кошарата в детската стая. Сега сме на три години и почти 1 месец и сякаш не мога да си представя как ще ги оставям да спят сами в детската стая.

# 9
  • Мнения: 243
В отделни легла. Вярно, че не остана място в стаята, но ... какво да се прави -  това е положението Laughing Като пораснат още малко ще им сложим двуетажни.

# 10
  • Мнения: 649
Баща ми също се занимава с дърводелство - той ми направи 2 кревата - 140/70, намерихме място в спалнята. Не съм ги слагала никога да спят в едно легло. В ярно беше малко тясно, но сега вече са си сами в стаята (ИЗРИТАХА НИ В ДРУГА Mr. Green Mr. Green). Сега им е добре-лудуват на воля!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 110
Все още спят в преносими легла/кошарки на Бертони. Много съм доволна, леки са, местя ги през деня за да освобождавам място за игра, сгъваме ги като пътуваме и т.н. Не маловажна подробност е, че много се въртят докато спят и си представям какво биене на главите би настанало в дървено легло.
По-нататък ще мисля може би двуетажно легло, за повече компактност, но засега съм с две ръце за кошарките.  Peace

# 12
  • Мнения: 2 084
На дървеното легло могат да се завържат специални шарени тапицерии, който се перат и са радост за децата,

# 13
  • Мнения: 1 085
 Heart Eyes сладури

# 14
  • Мнения: 990
От самото начало си спят в отделни кошарки.Иначе знам ,че има легла за близнаци , но те са функционални до около 6 месец.

Общи условия

Активация на акаунт