Отново съм в "черна дупка"... Вие как се справяте?

  • 1 253
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 948
Здравейте!
Почти на 30 съм. Имам една прекрасна дъщеря на 7 години и половина.  Тъй като имам едно дете, никога не съм предполагала, че когато поискам да имам второ, то няма да се получи... Със съпруга ми бебеправим безуспешно вече цяла година. Започвам да се обезкуражавам. Всъщност истината е, че се намирам в страхотна депресия и просто не зная как да се почувствам по-добре... Имах един много тежък период през тази една година, но реших да предприема нещо по-конкретно - отидох на доктор, пратих и съпруга си - уж всичко е наред. Започнах да пия по план някакви хранителни добавки, които би трябвало да ми се отразят уж много благотворно. И някъде за месец-два бях сравнително добре. Сега обаче, след като ми дойде за втори път, откакто изпих добавките... отново съм в черна дупка, от която не зная как да изляза...
Променила съм се адски много, откакто бебеправим. Спях да се усмихвам. Спрях да се виждам с приятели. Като че ли нищо друго не ме интересува, всичко е на заден план. И изобщо... гледам от черната страна на живота. А ми се иска да не е така.
Навън е пролет. А на мен ми е тъжно...

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Недей така, навън е пролет, пеят птички. Усмихни се, всичко ще е наред!
А иначе може гинекологично всичко да ти е наред, но да имаш нужда от малко стимулация примерно. Моя приятелка бебеправиха безуспешно 6-7 месеца (имат вече едно детенце) и като отиде на лекар се оказа, че на тази възраст вече (31 Wink) яичниците имали нужда от малко стимулация, за да завършат процеса качествено Mr. Green. Между другото Ову-тестовете й бяха положителни Rolling Eyes Аз до тогава си мислех, че положителен тест -значи има ову. Да, ама не, щитовидната й жлеза пускала каквото трябва, но другата част от веригата не функционирала правилно и практически не е имала овулация.
Може да е нещо съвсем безобидно и при теб, недей да се депресираш от това!
Пожелавам ти в най-скоро време да се усмихваш пак! Heart Eyes

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Уф, и ние вече повече от половин година опитваме безуспешно  Tired Точно защото уж забременявам лесно, това сега ми тежи  Confused
На всичкото отгоре явно имам някакъв проблем, понеже повече от два месеца нямах М...
Но пък пролетта някак ми помогна да се справя с душевните си терзания. Слънцето ми действа много позитивно. Както и разговорите с любимия човек. Ако можеш да разчиташ на него да си споделиш тежестите... Поговорете.

# 3
  • Мнения: 8 948
Мъжът ми много ме подкрепя през тази година. А аз наистина бях и все още съм в много деликатно състояние и настроение... Едно такова трудно за понасяне... Той винаги се е опитвал да ме окуражи и все ми казва : "Този месец изтървахме момента. Нищо. Следващия вече ще стане. "  Но сякаш ми се струва, че последните 1-2 месеца, и неговия кураж започва да се изчерпва...

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 15:44 от utro77

# 4
  • гр.ВАРНА мммм... някъде на гребена на вълната
  • Мнения: 355
Мацо,я горе главата
влез във седмичната тема и виж колко като тебе има там
Ние лично пробваме от година ама не става,но не се отчайвам.
Излез се поразходи и се позабавлявай,но не се отдавай на отчаянието,
то не ти помага само ти вреди
УСПЕХ Praynig Peace Hug

# 5
  • Мнения: 2 751
Здравей, фенке на Депеш!  Grinning
(и аз съм фенка на Депеш, м/у другото!   bouquet)
Чувствата, които изпитваш, са нормални. Особено щом 1вия път се е получило.
При нас не се получи първия път. Но, за разлика от вас, ние имахме големи проблеми.
И така година и половина ходене по мъките (няма да разказвам историята си...)
Най-накрая бебето стана  Grinning
Мина време, започнахме да бебеправим отново.
И...отново не става  Cry
Оказа се, че пак имам проблеми, които сега се опитвам да реша.
Аз също бях в депресия 2-3 месеца (за която знаех само аз, де...)

Искам с всичко това да ти кажа, че е нормално да се чувстваш така, като не става бебето, особено когато не си подготвена за това.
(Аз така бях първия път).
Мога да ти вдъхна само кураж и да ти дам следните съвети:
- на първо място трябва да си сигурна, че ходиш при компетентен д-р, който реално преценява, че нямате проблем? (Първият път проблемите при нас се задълбаха и протакаха, заради некомпетентни д-ри!) #2gunfire

-Ако всичко при вас е наред все пак, опитай се да се успокоиш. Много често, когато жената има проблеми, това се отразява неуспешно на бебеправенето.

-намали кафето. Започни да пиеш фолиева киселина.

И най-вече спокойствие и по-малко нерви!

Успех ти желая!   bouquet

# 6
  • Мнения: 8 948
Благодаря ви!  Hug

# 7
  • Мнения: 4 306
Не губи много време в напразно чакане и тъга! Достатъчно време сте пробвали така. Мисля, че можете да намерите отговорите на някои вероятни причини да не става. Направи си фоликуметрия, хормонални изследвания, цитонамазка, микробиология, тест за проходимост на тръбите /нищо, че вече имаш дете/. Ако спермограмата е добра, може и лека стимулация да направите. Това ще го реши лекаря ти. На мен лично факта, че действам, че правя нещо ме мотивира много да продължавам да се боря и да не се задържам дълго в "дупките".
Успех ви желая!

# 8
  • Мнения: 1 622
Хей, добро утро, мило утро77!!!  Simple Smile
Първо, да уточним за протокола - аз пък съм фенка на Deep Purple!  Grinning
Второ, кратка биографична справка: Имам дъщеря на 9 години, аз самата след 2 месеца ще навърша 35. Работим по въпроса за бебето от октомври 2005. Март 2006 ме оперираха от извънматочна бременност (останах с 1 тръба) и тази една година, която измина оттогава, беше най-трудният период в жиота ми. Февруари тази година любимият ме хвана под ръчичка и ме заведе при друга лекарка, която ми направи микробиологични изследвания, цветна снимка (всичко е ОК ) и която очаквам днес да ми изпише хапчета за стимулация. Откакто ходя при тази лекрака се чувствам МНОГО одбре - вече мога да спя. Инъче нощно време спях по 3-4 часа и ставах и кукувах сама в тъмното... Самият факт, че вървим по пътя (надявам се по правилния!) ме накара да се успокоя и да започна да се усмихвам. Желая ти да намериш лекаря, който ще ти даде увереност и спокойствие! Ако искаш да пробваш моя - пиши ми на лични!
Прегръщам те и не се тревожи - ще успееш да излезеш от дупката, просто не отказвай помощ! Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 35 935
Няма полза от това отчаяние.
Вземи се в ръце,  бъди  оптимист и действай.
Направете спермограма, хормони, ФМ и т.н.
Просто не стой и не чакай - ако не правиш нищо, това чакане убива /мое мнение/
Желая ти успех  Grinning

# 10
  • Мнения: 8 948
Момичета,
Благодаря ви много за подкрепата и съветите, които ми дадохте!

От известно време насам и аз се каня да тръгна по доктори вече, но все още съм някак предубедена към това - изпитвам някакъв ужас от всички изследвания, на които трябва да се подложа. На всичкото отгоре гинекологът, който ми препоръчват в моя град е мъж. Този факт много ме смущава.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 248
Миличка, не би трябвало да те смущава факта, че гинеколога е мъж...Между другото едни от най-добрите гинеколози са мъже...На тях това им е работата и няма нищо притеснително...А ужас от изследванията всички ние изпитваме, но понякога се налага да ги правим, за да сме наясно какво не е наред...Няма нищо страшно...Като направиш първото вече притръпваш...Желая ти успех!!! Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 2 751
Миличка, не би трябвало да те смущава факта, че гинеколога е мъж...Между другото едни от най-добрите гинеколози са мъже...На тях това им е работата и няма нищо притеснително...А ужас от изследванията всички ние изпитваме, но понякога се налага да ги правим, за да сме наясно какво не е наред...Няма нищо страшно...Като направиш първото вече притръпваш...Желая ти успех!!! Heart Eyes


newsm10

Ходила съм при доста гинеколози-мъже и жени.
100% предпочитам мъже.
Много по-внимателни са, повече обясняват, смятам, че са много по-добри в професията си.
Разбира се, че всяко правило си има изключения  Grinning

# 13
  • Мнения: 497
И аз подкрепям мненията на момичетата, които те съветват да започнете с необходимите изследвания при подходящия лекар!  Peace
Ако ние се мотахме още в чакане сега нямаше да съм в това състояние и щах да съм мноооооооого изнервена и сърдита. Така че не губи време, а действай - това ще ти помогне и да се успокоиш и да излезеш от тази дупка.
Успех   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт