Отговори
  • Мнения: 2 757
Начи знам го този в БГ-мамма, но искам и друг с мерки и теглилки по седмици за да сравня. Защото ми се получава голямо разминаване в размера на бебетата според мерките ми от сканинг и мерките от саит на БГ-мамма. Под голямо разминаване имам предвид почти двойно. По-конкретно - в 28ма седмица съм и одеве ми измериха бебета - тежат съответно 1.200кг и 1.300кг. Според БГ-мамма в тази седмица са около 870гр. Начи според лекарските мерки и теглилки бебетата ми пак са по-големички от нормата, която там е 1.100 и то за единични бебета. А близнаците уж са малко по-малки  newsm78
Освен това искам да питам какво означава ако бебетата са по-големи, възможно ли е да има проблем и какъв е той?  Според лекарката всичко е наред, но искам да чуя повече мнения. Нямам захар в кръвта иначе.

# 1
  • Мнения: 111
Здравей  - аз съм в 21 г. с
според книгите бебетата - когато е 1 на брой в тази седмица трябва да тежи около 360 грама
а аз съм с близнаци и единия ми е 460, адругия 420 гр, но не се притеснявам - според доктора вс. е наред

# 2
  • Мнения: 7 803
може да ти е висока кръвната захар.
http://www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html

# 3
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Виж това:
http://www.justmommies.com/pregnancy_calendar.php
Не съм проверявала дали моите деца отговарят на размерите дадени там, но ми харесва колко подробно е описано всичко. И то с дати, отговарящи на твоята бременност.

# 4
  • Мнения: 2 757

 Shocked Видях мерките и изобщо не се успокоих - в общи линии се припокриват с тези от БГ мамма. Излиза че съм 3 седмици по-напред  #Crazy

# 5
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Сега погледнах в този календар, за който съм ти дала линк. Според него в началото на 28г.с. е нормално бебето да е 1000-1100 грама...

# 6
  • varna
  • Мнения: 1 012
спокойно съвсем нормални са-мойте ги родих в 33гс-по 1400 и 1480 единия по малкия отговаряше на 30-31гс-1400г,значи вървят нормално-според мен.

# 7
  • Мнения: 7 803
а моите слончета 2 кила и 2,400 в 33 г. с. 

# 8
  • Мнения: 2 757
а моите слончета 2 кила и 2,400 в 33 г. с. 

Е това вече ми подейства успокоително  Peace

# 9
  • Мнения: 7 803
м да, ама ми беше висока захарта и бях повечето време на диета. проблема не е за подценяване. просвери си захарта  Peace

# 10

Общи условия

Активация на акаунт