С какво завивате новородените?

  • 3 100
  • 27
  •   1
Отговори
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Много ми е интересно, дали с одеало, пелена или олекотена завивка (силиконово юрганче)?
Скоро ми предстои този прекрасен момент да гушна нашето бебе и искам да ви попитам обебили се вече мами! Нали не трябва да се претопля, нито да му е студено. В стая 23-24 градуса с какво го завивате?
Благодаря на всички предварително!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 967
С нещо леко, а и по интуиция.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Моята дъщеря се роди февруари, завивам я с одеялце /вълнено /и под него тънка поларена пелена.
В стаята поддържаме 21-22 градуса.

# 3
  • Мнения: 3 478
При нас беше много топло като се роди малката и ползвах само от тези тъничките пеленки. Друг е въпроса, че тя все беше отвита, така е и до ден днешен, все и  е топло.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Когато дъщеря ми беше новородена/май/ я завивах с едно тънко одеалце.В нейната стая,обаче никога не е била посочената от теб температура/21-22/най-много Peace

# 5
  • Мнения: 1 564
Големия,понеже е зимно бебе го слагах във спално чувалче и отгоре олекотена завивка.Малкия само с олекотена завивка,защото е роден май месец. PeaceИ за двамата сме поддържали  22-23*C.

# 6
  • Мнения: 4 621
С тънко одеалце, но температурата в стаята беше не повече от 21 градуса Peace

# 7
  • Мнения: 14 133
Сега спи с олекотена завивка. Като се роди, го завивах само с чаршафче. Тогава беше много горещо- в началото на юни.

# 8
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Когато се роди - февруари 2004 - го завивах с олекотена завивка. От май-юни само с одеалце  Peace

# 9
  • БГ
  • Мнения: 1 158
Марти се роди миналата година февруари, беше много студено и имаше сняг. В къщи поддържахме 23-24 градуса и го завивах само с тънко олекотено юрганче вечер, а през деня - с тънко поларено одеалце.

# 10
  • Мнения: 689
Криси се роди януари, завивам го с олекотена завивка, но поддържаме температура 20-21 градуса. Тази температура, която си посочила ми се струва високичка, по подходяща е за къпане.
Леко раждане!!!

# 11
  • Мнения: 1 364
Алекс се роди началото на юни. Беше много топло. Завивах я с тънко одялце.

# 12
  • Мнения: 385
Ако на теб ти е топло, значи и на бебчето му е топло. Съди по себе си и няма да сбъркаш. Иначе сега е топло, завивай го с нещо леко - олекотена завивка или тънко одеалце в памучна калъфка и отваряй повече прозореца. Температурата в стаята трябва да е м/у 20 и 22о, ние го къпем на 24-25о. Внимавай да не го претопляш. Ако е по-висока to в помещението има опасност да се изсуши много въздуха и на бебчето му се запушва нослето и не може да спи спокойно. Моето бебче най-много обича да спи на отворен прозорец.
Ако имаш възможност вземи си овлажнител за въздух, аз не си взех и в началото доста се измъчихме, докато постигнем точната to и влажност/а това е важно/.

Желая ти леко раждане и много незабравими моменти след това с малкото съкровище. Hug

# 13
  • varna
  • Мнения: 1 012
с едно тънко памучно одеалце-пелена и отгорена с тънка олекотена завивка

# 14
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
И аз така съм решила да съдя по-себе си!
Просто стаята ни е южна и наистина е топла!  Joy
Благодаря на всички за бързите отговори!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт