Летни езикови лагери на "Британика" - впечатления?

  • 2 861
  • 6
  •   1
Отговори
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Има ли някой с преки или косвени впечатления от летните лагери за деца на "Британика"? Бихте ли споделили впечатления (чудя се дали са подходящи за 8-годишна мома, която досега не е пребивавала далеч от къщи без роднина)?

# 1
  • Мнения: 196
Дъщеря ми три пъти ходи с Британика на лагер. Първият път бе луд възторг, едва дочакахме следващото лято. Добри са, спор няма - госпожите са млади, и те се забавляват заедно с децата, и е много интересно. Освен английския, организират походи, катерене, скаутски обучения. Храната е ок, а и са постоянно под наблюдение.

Има само едно ОБАЧЕ - програмата им е абсолютно еднаква всяко лято, тъй че ние след третия път просто се отказахме.   Simple Smile  Но иначе - препоръчвам го.

# 2
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Tinatin, благодаря!
Мога ли да те попитам на каква възраст отиде за първи път дъщеря ти, а също и от колко деца са групите и колко преподавателки са с тях?

# 3
  • Мнения: 196
Tinatin, благодаря!
Мога ли да те попитам на каква възраст отиде за първи път дъщеря ти, а също и от колко деца са групите и колко преподавателки са с тях?

След втори клас беше първият път - значи на осем и половина. Спомням си, че децата ги групираха по възраст, освен това в по-ранните смени  по-малките деца бяха повече. Други организационни подробности не си спомням, но в Британика ако ги попиташ, ще ти разкажат всичко подробно - много са отзивчиви.

За нас също беше първи път тогава и имах доста притеснения, но малката дори нямаше време да говори с мен по телефона - все бързаше за дискотека или за конкурс по танци. Т.е. не й беше мъчно и се забавляваше много добре. След това я пратих на лагер до морето - там беше издивяла от скука. Хем времето беше лошо, хем и на госпожите явно не им се занимаваше. Но това вече не беше Британика..  Laughing

# 4
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Благодаря!

# 5
  • Мнения: 361
Ох и на нас май ни предстои такъв лагер това лято. Моята щерка е на 8 год. и до сега само веднъж е ходила на тренировъчен лагер, но само за два дни т. е. с една нощувка. Върна се много доволна. Но тези лагери на Британика май са по-дълги. Пишете по  колко дни са и къде се организират.

# 6
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Продължават по 10 дни - 3 смени през юли (последната е до 2 август). Организират се от центровете на "Британика", но не е задължително децата да учат там, необходимо е само да се явят на тест за познания по английски (така ми казаха от центъра в Пловдив). Миналата година са били в х-л "Финландия" в Пампорово, за тази година още не знаят къде ще бъде. Групите били по възраст, за 12-14 деца отговаряла изцяло една учителка, но децата трябвало да могат да се обслужват сами (къпане, обличане, хранене и т.н.). Имало постоянно медицинско лице с тях.
Това знам.

Общи условия

Активация на акаунт