Идеи за закуска за 1 годинка

  • 641
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 561
Здравейте,

Дечко ми е вече на годинка и 1 месец и май й омръзна попарата за закуска, определено й се мръщи. В същото време е малко капризна към всяка промяна в менюто - освен попарата за закуска яде и кисело мляко с бисквити / но по отделно, а не бисквити в млякото  Crazy/ Чудя се какво да й давам друго, за да разнообразя закуската. Опитвах с кус кус, ама го плюе  Sad

Дайте ми идеи какви закуски правите на дечицата си?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Пробвай грис, овесени ядки, елда, обикновен царевичен корнфлейкс с мляко. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 27 524
Млечни кремчета, нишестени кремчета, намачкан банан, пасирани плодове, кисело мляко с плодов вкус, грис с АМ и сирене, всякаквите видове каши на пазара.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Да добавя и любимата закуска на моя син: кус-кус (със сирене или млечен).

# 4
  • Мнения: 4 399
За закуска давам все още само АМ. Някъде между нея и обяда давам пресен плод. Той или е без никакви добавки, или с ако е банан добавям малко прясно мляко. А към ябълката понякога слагам малко кисело мляко.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Тери все още закусва АМ,следва плод и после е обяда.Но да добавя ,че става късно-към 9-9:30часа.

# 6
  • Мнения: 2 593
Предлагам за закуска само попара.Кремена не обича "изненади" Mr. Green

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тема: Кой какво ще хапва днес!-9 - от тук можеш да почерпиш доста идеи, а в първия пост на Виви има линкове към старите теми.
Лично аз често си я отварям тази тема да видя нещо за разнообразие. Полезна е.

# 8
  • София
  • Мнения: 561
Благодаря ви много за идеите  Hug
Днес пробвах с овесени ядки с масло и сирене - претърпях неуспех  Tired Не пожела да ги погледне.
Утре ще пробвам друго, ама хич не е по новите неща моята хубавица  ooooh!

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Попара, грис с АМ, кус-кус, макарони, плодове, домат със сирене, корнфлейкс с мляко, филийка с лютеница.

# 10
  • Мнения: 1 896
Aз често давам намачкан или настърган плод с натрошени бисквити.Това е една от любимите ни закуски.

# 11
  • Мнения: 24 467
Зависи за коя закуска- сутрешната или следобедната. Ние сутрин с първи петли си гръмваме по едно мляко и към 10.00 часа сме на пасирани плодове с 1-2 лъжици каша. Сменяме плодовете и кашата.
След обед сме с по- голямо разнообразие- крем с бисквитка, овесена каша със сирене, кисело мляко с нещичко добавено в него пак, плодово пюре със сметана, извара или йогурт и такива разни работи. Купувала съм и на Нестле млечните десерти, от дези, дето са по 4 бр. в пакетче.
Ние пък не си падаме много по кус- кус /а/ и разните там макаронени изделия и юфки. Батко му също му викаше "гнус- гнус" още в градината, и той му се мръщеше, та затова не го правя, ами го замених отдавна с овесена каша. За следобед съм давала и млечна баница /с кори, а не с юфка, има и такива рецепти/ и солена баница, виж те се котират в къщи идеално. Попара не правя, нещо аз самата не я харесвам като идея, но това си е мое мнение, разбира се.
Ние /говоря от името на бебето, баткото сам се оправя/ ще навършим годинка в началото на май- това за протокола.

# 12
  • Мнения: 664
На тази възраст децата наистина са много консервативни по отношение на храната Sad Пробвай с царевичен корнфлейкс с мляко, не знам дъвчете ли добре, но да речем филийка с кашкавал...Може би  макаронени изделия, щом не иска овесени ядки и кус-кус.
Иначе и дъщеря ми не обича бисквити или каквото и да е друго в киселото мляко, това наистина ограничава много вариантите.

Общи условия

Активация на акаунт