Бяло течение ???

  • 2 255
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте мами   bouquet
от известно време имам бяло течение , не е обилно и няма мирис или нетипичен цвят, чувала съм ,че при бременност това е нормално , но все пак се притеснявам.
Някоя от вас била ли е в тази ситуация и трябва ли да се обърна спешно към генеколога си?
Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 43 900
наистина е нормално и доста голям процент от бременните го имат, но трябва да се лекува особенно преди раждането, за да се изчисти влагалището за преминаването на бебето, за да не получи някоя инфекция. сподели с лекаря - ще направят изследване дали е причинено от гъбички илине и ще ти изспишат подходящи глобули.

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Нормално е наистина при бременност да се появи такова течение, но все пак е добре да си пуснеш изследване за установяване дали има гъбична инфекция.  Peace

# 3
  • Мнения: 268
Не се притеснявай. Почти всяка бременна има такъв проблем Tired. Консултирай се с гинеколога си как да го лекуваш, но се настрой психически, че бялото течение може и да не изчезне през цялата бременност, или може да изчезне временно и после пак да се появи. Лекарят ще ти обясни защо Peace

# 4
  • Мнения: 368
Даааа, аз съм така от 8 г.с. и на моменти е направо кошмар. Важно е микробиологията да ти е чиста, ако имаш някаква инфекция, ще те лекуват от 4ти месец, а дотогава решението е ежедневни превръзки  Mr. Green

Май трябва да свикваме до края да си го търпим

# 5
  • Мнения: 617
Ох и аз имам и се притеснявам, знам че ако има някаква инфекция се налага раждане секцио, а аз неискам. Утре съм на доктор и ще питам за какво иде реч.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 227
Отиди на лекар! Не винаги е нормално това течение. Може да са гъби, но може и да е анаеробна инфекция, която може да е опасна.

# 7
  • Мнения: 875
както вече са ти казали - напълно нормално е, но е хубаво да те прегледат, за да се изключат разни инфекции.

# 8
Срещу бяло течение помага единствено пиенето на НЕВЕН !

# 9
  • Мнения: 3 499
Нормално е.

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
както вече са ти казали - напълно нормално е, но е хубаво да те прегледат, за да се изключат разни инфекции.



Правилно!  bouquet

# 11
Нормално е наистина при бременност да се появи такова течение, но все пак е добре да си пуснеш изследване за установяване дали има гъбична инфекция.  Peace
newsm10

# 12
  • Мнения: 31
И аз ти препоръчвам да отидеш на лекар. Моят гинеколог ми вземаше проба за микробиологичен анализ през 2 месеца по време на цялата бременност за да може ако има някаква инфекция да се реагира на време. Дано при теб всичко да е точно. Успех.

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Срещу бяло течение помага единствено пиенето на НЕВЕН !

В никой случай не пий билки, освен ако не си абсолютно убедена, че е позволена за бременни - т.е, да ти е позволил доктора. Има доста уж безобидни билки, които се забраняват при бременност - нямам никаква представа дали невена е сред тях, но не бива и да се рискува. Вещества, които са напълно безопасни за възрастния организъм или даже полезни може да се окажат противопоказни за новото бебче.

# 14
  • Мнения: 38

Нормално е за бременните за Съжеление Mr. Green И аз през цялата бременост имах, много се притеснявах като раждам да не навреди на бебето. лекувах се на 2 пъти и за щастие детето е здраво. Имаше обаче една майка с мене родила, която през цялото време е имала бяло течение и Не Е Лекувала /да и се чудиш що newsm78/ и в следствие на това на втория де на детенцето и се затвори едното оченце т. е. получи конюктивит и го лекуваха с капки. Не че не минава, ама е неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт