Как да парирам снобските коментари на свекърва ми?

  • 3 937
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 323
Св екърва ми е на 50 година,запазена,слаба жена.Облича се от масови магазини,никога не е влизала в бутици,камо ли да има нещо от там.Но непрестанно говори за мода,кой колко модерно е облечен,колко е слаб(еталон за добре изглеждащ човек),колко са му модерни обувките,панталоните и т.н. Може на мода да е най-голямата грозотия тя винаги трябва да под4ертае ,4е тази година това  и това ще е модерно.
Дразнещо в случая е,че всеки път като отидем у тях ни оглежда от главата до петите и почва да прави анализ на облеклото ни.Като се почне от обувките и се стигне до прическите ни.Най-често аз съм на прицел #Cussing out.Досега учтиво замълчавах,отклонявах темата,и й обяснявах,че не винаги човек може да е в крак с модата,има и други приоритети в живота,имаме лизинги,нужда от пари за ремонти,но тя -НЕ,И НЕ-НЕ СТЕ МОДЕРНИ!Понякога се 4увствам като някаква изтривалка,като си тръгнем от тях съм като изстискана,психи4ески натоварена докрайност.Ограничила съм контактите до минимум,но когато и да отидем-се почва от вратата-взема ми 4антата,обувките,оглежда ги от вси4ки страни,и казва-А,Ани тия обувки тази година не са модерни,защото са остри отпред,или модерен е кафевият цвят,а ти все в 4ерно си обле4ена и т.н.Давайте акъл,4е направо съм в 4удо newsm78.Обидно ми е такова отношение Embarassed.Приемам съвети и акъли всякакви  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 629
Режи я по-остро, недей да отклоняваш любезно коментарите й - явно от това не разбира

# 2
  • Мнения: 6 991
Леле, аз ако бях, каква теория щях да развия, че масовата мода е грозна Joy Сериозно, аз така или иначе това мисля. Просто и сподели натъртващо какво мислиш ти за модата и че няма нужда да се водиш по уличния вкус, а имаш собствен, а щом тя държи да ходи "униформена" като всички - прав и път.
Ох, не знам дали няма да прозвучи грубо, но точно за дрехи откачам да ми се прави забележка Laughing

# 3
  • Мнения: 2 197
Аз бих и отговорила със същото - бих изчакала да си свърши речта и след това в същия порядък за нейните дрехи и обувки. Примерно някой коментар от рода на :"а пък тези чехли сигурноса от майка ти" или "този ... от магазин втора употреба ли е?". Злобно е, но мисля че следващия път много ще се замисли какво да каже.
А също бих и казала, че каквото и да е модерно аз си имам принципи и много добре знам какво ми харесва и какво искам да нося. В този ред на мисли нищо не е в състояние да ме накара да обуя модерните в момента тъпи мокасинести обувки или полички с подплата от воалчета, ако ще да са най-модерните.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Ако ти става криво от тези забележки, значи донякъде си съгласна с тях. Ако е така, просто си поднови гардероба с това, което ти харесва, макар и не бутиково, ако не - винаги има начин да смениш темата с нещо, което на нея също й е интересно. Може би тя просто иска да те вижда красива (по нейните си критерии)? Във всеки случай, не й се сърди, подхождай с шега, покажи й какво ти цениш и т.н...

# 5
  • Мнения: 453
Кажи й, че не си овца да ходиш като стадото...
Или да не ти пука, прави се, че не чуваш!
Мъжа ти не може ли да й затвори устата?

# 6
  • Мнения: 5 228
Ти сигурна ли си, че иска да те обиди? Може би търси някаква обща тема с теб, решила е, че една млада жена вероятно се интересува от мода и иска да те впечатли.

# 7
  • Мнения: 4 451
Все едно съм го писала аз. #Cussing out Моята е същата, само че не държи на модата, а иска да се обличам според нейния вкус. И непрестанно ме критикува. Какъв бил този смешен панталон до коленете, защо е такова деколтето на блузата ми, защо са розови чехлите ми... Непрекъснато ме оглежда и винаги ми намира кусури. Обувките ми не били добре почистени и докато се усетя, тя вече пристигнала с един парцал и се дупи да ми ги бърше. Shocked След малко изскача с ножица и докато се усетя, вече ми реже конци от дрехата дето висяли, ама само тя ги вижда. Сега моята майка ми е на гости и мрънкала на нея, че не ми харесва обувките. Ами като не ги харесва, да вземе да ми даде пари да си купя нови. На мен си ми харесват! Crossing Arms Така ме комплексира, че доста време след като си тръгне, не мога психически да се отърся от преживяното. Понякога ме докарва и до рев. От както и казах в очите как ме кара да се чувствам и поради тази причина присъствието и ме натоварва, гледа да не стъпва много у дома. Но това не и пречи да ми намира лошият вкус в облеклото. На такова чудо действа само:"Казвам ти куме право в очите". Peace

# 8
  • Мнения: 3 499
Кажи й, че не се интересуваш от модните тенденции, а се обличаш по свой вкус и както ти харесва, и между другото - че това не е нейна работа.

# 9
  • Мнения: 1 761
Успокой се като за начало.После кажи на свекърва ти,че след като не ти харесва дрехите и обувките спокойно може да ти купи други-от тези,дето сега са на мода.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 967
Режи на момента  Close

# 11
  • Мнения: 4 490
Вариант 1: Казваш: Да, за България може и да си права, но аз следя модата във Франция/Италия/САЩ и т.н.
Вариант 2: Като започне да те критикува за дрехите, ти пък я критикувай за домакинските й способности - защо масата е подредена така, защо малките чинии не съответсват на големите, защото салфетките са сгънати така, тя не е ли виждала в ресторант ...... как ги сгъват и т.н.
С една дума - когато тя е досадна, стани досадна и ти!

# 12
  • Мнения: 17 402
Ми ако коментарите бяха  на майка ти? Пак ли същия въпрос щеше да зададеш?
Или щото е свекърва, дайте дружно да я оплюем за пореден път....
Струва ми се супер комплексарко да се засягаш от такива неща. Да оставим това, че е твърде вероятно да не го казва със злоба и с цел да те засегне Peace

# 13
  • Мнения: 1 174
Ами бих те посъветвала да не го приемаш като отношение. Simple Smile
Ако имаш нещо против нейни думи, действия, забележки, казвай си на момента, без да се притесняваш.Само че не в позиция на отбраняваща се, ами категорично й обясни, че не позволяваш коментари по отношение на вида си и облеклото си или по какъвто и да било там въпрос- ти си знаеш.Говорете си на други теми и така няма да се стига до подобни неприятни моменти. Simple Smile

# 14
  • France
  • Мнения: 726
До тук мненията са чудесни.
Само че не прочетох защо не акцентираш върху нейното облекло...
Каквото повикало, таково се обадило.

Общи условия

Активация на акаунт