НЯКОЛКО ВЪПРОСЧЕТА

  • 522
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА,
ИМАМ НЯКОЛКО ВЪПРОСА КЪМ ВАС.ПРЕЗ ЮЛИ МИ Е ТЕРМИНА, ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ СЛЕД СЕКЦИО БЪРЗО ЛИ СЕ ВЪСТАНОВЯВАШ И КОГА ИДВА СЛЕД ТОВА ПЪРВИЯ ЦИКЪЛ, ЗАЩОТО ЗНАМ, ЧЕ ТРЯБВА ДА СИ ВЗЕМА ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИ ЗА РОДИЛНОТО.
 newsm78

# 1
  • Мнения: 5 228
Дамските превръзки за родилното няма да ти трябват за първия цикъл, а за т.нар. лохии - кървенето след раждането, което продължава около месец. Първоначално кървенето е доста силно, така че трябва да си вземеш или специални превръзки, или пък лигнин.
Възстановяването след секциото е индивидуално - аз се възстанових веднага. Важно е да станеш възможно най-скоро след секциото (когато ти кажат, разбира се) и да се движиш възможно най-много, така възстановяването е по-бързо.

# 2
  • Мнения: 5 393
Фукла ти е отговорила много точно.
Аз се възстанових също веднага,на изписването вече бях ок,никакви болки.Движението е много важно, но без да се преуморяваш.
Леко раждане  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 1 230
Да, Фукла е отговорила точно, само да допълня нещо, което е строго индивидуално. Моите лохии не бяха силни в началото и спряха съвсем около 10-15 ден след раждането. Като малко преди това започнаха да се появяват болки ниско  долу, които постепенно станаха доста силни и започнах да си влача единият крак. Отидох при лекаря, който направи операцията и се оказа, че шийката на матката се е затворила без време и лохиите не могат да изтекат. Бяха се получили няколко съсирека. Последваха първо хапчета и след като нямаше резултат започнаха да ми бият Окситоцин 4 дни подред. Тогава вече нещата се нормализираха и лохиите продължиха да текат, до към 40тия ден се изчистих напълно. Разказах това, за да имате едно наум, ако лохиите спрат много рано. Аз знаех, че при родилите секцио лохиите спират по-рано, но чък пък толкова рано...
А иначе първият истински цикъл, ако си късметлийка може и 1 година след раждането да дойде, поне знам и за такива случаи. Моя дойде на 3тия месец. Всеки организъм е различен.
Леко и безпроблемно раждане от една Юлка 2006г.

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 23:04 от Maxin

# 4
  • Мнения: 207
Благадаря за изчерпателните отговори.Много сте мили.   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт