Тясна шийка на матката ???

  • 4 491
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 524
Здравейте момичета, извинявайте предварително, ако не задавам точен въпрос, но това за пръв път го чувам и обещах да питам дали има и други момичета с подобен проблем.
Става въпрос за много близка приятелка, която след доста дълъг период на бебеправене, тръгва по доктори и единствения проблем, който намират е страшно тясна шийка на матката. Казват, че е почти невъзможно да забременее по естествен начин и и предлагат манипулация за разширяване на шийката и естественно и казват, че по-сигурно било даже ин-витро да се направи. Момичето си е правило цветна снимка, при която е усетила болка единственно при самото преминаване на инструмента през шийката, но по време на впръскването на течността нищо неприятно или болезнено не  е усетила. Резултатът от цветната снимка - ами не се виждало добре, май пак трябва, а най-добре би било да се направи  лапароскопия.
Въпроса е следният : Наистина ли е възможно да не се види проблема при цветната снимка, или да не може да се каже дали са проходими тръбите.
След разказа имах усещането, че докторът иска просто да назначи възможно повече изследвания с цел да получи и повече финансови облаги, ако не е така се извинявам предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
щом е минал катетърът за контраста, смешно е да се твърди, че няма да минат сперматозоидите.
а
мъжът й правил ли си е изследване?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 524
Първият не е минал, наложило се да го сменят с по-малък и много боляло. Мъжът имал отлични резултати на спермограмата - ставал за донор казал докторът.

# 3
  • USA
  • Мнения: 559
Meggyv, след като е имало катетър, който е минал, значи може и сперматозоидите да минат.
На мен ми се струва, че трябва да повторят цветната снимка. Лапароскопията не дава същата информация за пропускливостта на тръбите, а може и въобще да не се наложи.
Ако наистина проблемът е тясна шийка, могат да я разширят. Не знам защо са и предложили направо ин-витро, като инсеминацията ми се вижда по-логична в случая.

# 4
  • Мнения: 1 950
Да потърси мнение от друг специалист.
На мен също ми е странно, особено коментара за цветната снимка.
Странно е да се предлага директно ин витро, защото при ембрионалния трансфер също се минава през цервикалния канал с катетър, а ако е толкова тесен или примерно крив, така или иначе ще бъде проблем. В такива случаи се прави дилатация.

# 5
  • Мнения: 4 298
Възможно е при цветната снимка, в резултат на болката да е имало спазъм на тръбите. Тогава снимката не е достоверна. Нека момичето се консултира за дилатация на канала и евентуална нова снимка или хидротубация.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 524
благодаря ви момичета, ще и предам дословно думите, а тя като си пусне нета, сама ще дооточни нещата, може и нещо да не съм разбрала правилно.  Hug

# 7
  • Мнения: 531
Аз имах проблем с канала по време на процедура, предстои ми дилатация. По време на цв. снимка е много трудно да определи какво точно я боли, боли от защипването, боли от проникването, боли от контраста, боли си. Ако мъжкото е ок, може и с инсета да пробват. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт