Помогнете ми да продължа с кърменето.

  • 430
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 128
Беб4о  е на 6 месеца и досега бяхме на кърма.От три месеца сутрин остава с баба си и има две хапвания с шише.Дава му се също 30 мл безглутенова каша след първото шише.Вси4ко вървеше по ноти  с яденето,имах си достатъ4но кърма и се хранехме на пойскване.Оба4е от около десетина дни усещам просто,4е нямам толкова кърма колкото преди,беб4о  су4е през 4ас,два и е видимо нервен,пла4е.А преди си беше нормално,усмихнато бебо4е.Просто имам 4увството 4е е гладен.А ве4е десетина дни се борим с това и аз упорито слагам на гърда,постоянно,за да се стимулира.Ям овесени ядки,бирена мая,пия много вода,но уви,подобрение не виждам.За последния месец е наддал само 150 гр (в момента тежи 6350).Искам да кърмя,но гледайки,4е бебо страда така запо4вам да се замислям за втори варианти .А не исках да замествам ядене преди годинка.Много ми е кофти.Давайте съвети,моля ви се.Блгодаря на вси4ки.
И още нещо.Живея в Испания и в4ера педи ми даде една схема на захранване,която ме хвърли в 4уденка.Казаха първо следобедите  да давам плодове като се запо4ва с портокал(това направо ме у4уди),круша,ябълка и банан.Каза,4е тези давали най малко алерги4ни реакции( ).В на4алото с дават поотделно.После на обед се захранва със зелен4уци,който може да са смесени още от самото на4ало( ).Картоф,морков,тиква и т.н.Зелените с широки листа се оставят за по нататък и тези който образуват газове също.Хвърли ме в тъ4,защото предишния и помощник, медицинска сестра(беше много съвесто мом4е) ми беше дало по друга схема,в която се запо4ваше със зелен4уците.Как го виждате това нещо вие newsm78.Мен портокала ме у4уди особено.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Явно са ти се струпали доста притеснения на главата - тревожиш се за кърмата, за захранването и за наддаването на бебето.
По принцип около шестия месец е нормално време за скок в растежа, би трябвало вече да са ти познати - детето иска да суче постоянно и е мрънкливо и неспокойно. Наддаването за 6-тия месец обаче наистина е малко, така че е разумно да се обмислят нещата. На тази възраст вече е нормално бебето да има нужда от допълнителни храни, така че има вариант да увеличиш приема на твърди храни, които да компенсират нуждата му от калории. Разбира се, кърменето си продължава успоредно с това, според желанието на бебето и твоето Grinning
Схемата на захранване, която педиатърката ти е предложила, вероятно отговаря на испанските традиции - тези неща са изключително различни за различните страни. Но пък този факт е показател, че няма един-единствен правилен начин и че можеш спокойно да модифицираш подбора на зеленчуците и плодовете, както изглежда приемливо за теб. Още повече, че имаш предложена и друга схема, която очевидно повече ти допада.
Понеже се притесняваш, че кърмата недостига и не се увеличава въпреки честото сучене на бебето - имаш ли някакво предположение на какво може да се дължи? Някои от най-честите причини са нова бременност, прием на хормонални противозачатъчни, пропускане на кърмения заради тръгване на работа - има ли възможност да е някое от тези неща?

# 2
  • Мнения: 664
А двете хранения с шише с изцедена кърма ли са или с адапте? Имаш ли още нощни кърмения? Да не би пък с времето стимулацията на гърдите да е станала недостатъчна...Не съм имала такъв проблем, имала съм лактационни кризи, но до седмица и бебето си е наддавало нормално...Ох, нека се изкажат и другите опитни майки, може и да е по-дълга лактационна криза, щом казваш, че е от 10-ина дни...но пък наддаването наистина е малко newsm78 Кураж, дано да дойдат повече идеи, та да се оправят нещата!

# 3
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
и при нас е така ,ще следя темата,дано по-опитните майки да се вкрючат ooooh!

# 4
  • Мнения: 1 128
Моми4ета,много ви благодаря за помоща.
Положението ве4е е горе долу добре.Със сутрешните биберони даваме пове4е зърнена каша,за да трупа калорий.Ве4е не е толкова неспокоен Grinning,слава богу.

# 5
  • Мнения: 22 766
Моми4ета,много ви благодаря за помоща.
Положението ве4е е горе долу добре.Със сутрешните биберони даваме пове4е зърнена каша,за да трупа калорий.Ве4е не е толкова неспокоен Grinning,слава богу.
Сутрешните биберони с акво са?АМ или кърма?И защо биберони,щом бебето суче?Заради кашата ли?Защо не му даваш да суче и после да предлагаш каша.Аз я давах следобяд.Също съм родила в Испания и има някои смахнати педиатри там,които дават портокалов сок.Аз водех малкия в Санитас и бях много доволна.Захраних на 6м,като бебето прояви интерес към храната,не страдахме от ниско тегло.Започнахме с каша,следобед/давах с лъжичка/,после зеленуково пюре на обяд.Кашата постепенно я преместих вечер,след кърмене/давах я с АМ или изцедена кърма,ако имах достатъчно/след обяд пюре с АМ,плодова каша,кисело мляко на Данон за бебета или млечен десерт.Нямах проблем със захранването по тази схема.Не съм чакала повече от няколко дни м/у новите храни за алергична реакция.Давах и готови,смесени пюрета.

Общи условия

Активация на акаунт