Пътуване със самолет - ???

  • 2 540
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте, другата събота ми предстои да пътувам със самолет. Моля ви кажете какво е разрешено да се вземе, до колко кг. и т.н.? Досега не съм пътувала със самолет и честно казано малко си ме е страх Mr. Green. Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 724
Най-добре звънни или провери в сайта на авиокомпанията, с която ще летиш. Обикновено за чекирания багаж лимита е 20 кг за икономична класа, за бизнес отпускат повечко  Wink, ръчния варира според авиокомпанията около 8 кг +/- 2-3 кг. От миналата година въведоха за европейските летища строги ограничения за пренасяните течности в ръчния багаж, има я информацията какво и до колко може да се пренася в сайтовете на авиокомпаниите.

Последна редакция: ср, 11 апр 2007, 10:38 от AniSim

# 2
  • DE
  • Мнения: 521
Определено трябва да попиташ в авиокомпанията, за да няма неприятни изненади. Аз винаги съм носила една нормална пътна чанта ръчен - около 7 килограма и в 90 % от случаите лаптоп. Последния път на летище София ми направиха проблем за компютъра, но успях да се преборя. Отсега нататък ще нося само лаптоп и дамска чанта, за да си нямам проблеми.
А за течностите, имай предвид, че там влизат освен всичко друго и кремообразните субстанции - паста за зъби, крем за лице, червило-гланц, рол-он, спирала за очи... Всичко трябва да е опаковано в едно специално пликче, което ще получиш на летището.
Лек път!

Общи условия

Активация на акаунт