1г 7м - подстригване. Как?

  • 1 776
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Искам скоро да подстрижа бебешките коси на Криско, обаче как? С машинка? Ако се уплаши и не ми даде да продължа? С ножица ще го накълцам... На фризьор няма да даде със сигурност. Вие как процедирате?  Satisfied

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 150
С ножица, в коритото, докато си играе с играчките и водата. Проблем е само бретона - с малко повече упоритост става и той. Така го постригвах до година и половина - два пъти, после вече седи на столче в банята и батко му му прави маймунджилъци, за да кротува Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 3 360
Аз постригах Бояна с ножичката. Даже си мислех и аз за машинка, за да и порасне косата, но ми стана жал да я гледам гола глава  Embarassed
Иначе много нетърпеливо чакам да и порасне истинска косичка.

# 3
  • Мнения: 4 473
Блонди, защо все пак не пробваш да го заведеш на фризьор? Има начини да се отнеме вниманието на детето. Малко цирк и ще се получи Wink
От опит знам, че децата най-много протестират срещу предпазващият от косми воал (как се казва това всъщност Embarassed), защото скрива ръцете, и с риск да полепне с косми, пробвайте без него. Peace

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Моят син за първи път го подстригахме при фризьорка с машинка. Тя му даде една четка и той си игра с нея през цялото време, докато тя го подстригваше. Очаква война, но не се стигна до бойни действия  Mr. Green - напротив.

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Блонди, защо все пак не пробваш да го заведеш на фризьор? Има начини да се отнеме вниманието на детето. Малко цирк и ще се получи Wink
От опит знам, че децата най-много протестират срещу предпазващият от косми воал (как се казва това всъщност Embarassed), защото скрива ръцете, и с риск да полепне с косми, пробвайте без него. Peace


Подкрепям - моят син не позволи да му сложата предпазния плат  Wink

# 6
  • Мнения: 27 524
Стрелче, защото е срамежлив и притеснителен и голям шубелия  Crazy Няма да седне на стол на чуждо място и няма да даде да го пипне никой. Като ходим при педито и тя му мери със сантиметър обиколката на главата за 2 секунди, са кански писъци  Rolling Eyes
Иначе и за мен е най-лесно, ама...
Ще пробвам сигурно съвета на ЕлиТ, в коритото, не се бях сетила, но се опасявам, че с ножичката резултатите ще са катастрофални  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 3 679
Таня за първи път я подстригах на 8 месеца и от тогава редовно и правим прическа. Като беше по-малка я слагах в столчето за хранене, плътно плота към нея и в банята - мокрех и косичката с пулверизатор и така - доста добре се справяхме с мъжо. Ако после видим че нещо сърчи набързо с ножичката без да забележи и готово.

# 8
  • Мнения: 46 437
Пробвай с фризьор, ако не стане, тогава мисли други варианти  Peace

София я подстригахме за първи път миналия месец.
На мен не ми дава да я среша, а там беше като хипнотизирана, само очите си въртеше да оглежда, главата веднъж не я мръдна, чак не си познах детето, никога не съм очаквала, че ще стои мирна  Shocked

# 9
  • Мнения: 4 473
Стрелче, защото е срамежлив и притеснителен и голям шубелия  Crazy Няма да седне на стол на чуждо място и няма да даде да го пипне никой. Като ходим при педито и тя му мери със сантиметър обиколката на главата за 2 секунди, са кански писъци  Rolling Eyes
Иначе и за мен е най-лесно, ама...
Ще пробвам сигурно съвета на ЕлиТ, в коритото, не се бях сетила, но се опасявам, че с ножичката резултатите ще са катастрофални  Rolling Eyes

Разбирам. Confused Другото, за което се сещам, е да го подстрижеш докато спи (ти или да викнеш в къщи някоя фризьорка). Не знам как става номера, честно казано, но една приятелка действаше именно по този начин. Rolling Eyes
Дано да имаш малко фризьорски умения ти самата, че като гледам, май ще ти се наложи да действаш сама. Grinning

# 10
  • Мнения: 229
Моя син го държахме 3ма човека докато го подстрижем като бе6е на годинка и половина Crazy То не бе6е борба,а направо....лудница Mr. Green Накрая вzех ма6инката и го обръснах до голо...Майка ми се раzплака като го видя,че има6е толкова хубави къдрици,ама...След това косата му си остана права,но има6е доскоро страх от ма6инката ConfusedГледай да не го напла6и6,че после е голям цирк....

# 11
  • Мнения: 5 391
Пресил е на година, вече 4 пъти съм го водила на фризьор, като с всеки следващ път става все по-мрънкащ, ама пък аз сама абсурд да се справя.
Машинката определено го уплаши вторият път, предполагам че с всички деца е така.

# 12
  • Мнения: 27 524
А, фризьор у дома... няма такива кестри тук. А и дори да има... кой знае колко ще ме обрулят. Докато спи няма да стане. Тук едно подстригване започва от 30 евро нагоре  Crazy
А, да, не искам да го плаша. Аз с машинката късо ще го подстрижа, не ща на голо. Исках да му запазя бебешките пирги до 2г но има дълъг бритон и започва да му пречи май.

# 13
  • Мнения: 2 757
Ние оня ден се подстригахме за пръв път и резултатът е наистина катастрофален - прилича на зебра. С ножица рязах къде можаш, едва не го заклах на няколко пъти защото се мета като риба на сухо и пищи истерично. Баща му едва го удържаше. Мислех с машинка да го мина набързо ама от нея тотално откачи та изобщо не успях и да я пробвам дали работи. Моят личен съвет е изобщо да не се занимаваш с фризьори - прическа свестна няма да може да му направи. Като се заиграе или пък му дай забранен любим предмет и през това време скъси отзад, отстрани и бретона. Свекърва ми каза, че бебе така се подстригва - не е нужно цялата глава, а колко да не му пречи косата. Ама ми го каза след дъжд качулка - бях го усрала вече. В Нашите деца има много писано то темата

# 14
  • Мнения: 573
За 2-ри път подстригвам Еди -сама,в къщи на детския стол за хранене.Първия път се справих добре с ножицата ,а и той стоеше мирен,но сега резултата е плачевен.Отзад,косата е на вълни ,но така е като се въртеше постоянно. Crazy
Следващия път направо на фризьор го водя.Те да му мислят ,как ще го подстригват?!

Общи условия

Активация на акаунт