Въпрос за Милумила?

  • 1 147
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Здравейте момичета   bouquet
Наложи ми се да започна да храня малкото си бебе с АМ и сега си избирам подходящо мляко. Изпробвах Фризолак, Нутрилон, Хипп и сега Милумил. Прави ми впечатление, че при Нипп и Милумил при разтварянето се образуват нещо като бучици желе в млякото/те знам дали се изказвам правилно/ и се чудя, аз ли нещо не го разтварям добре или самите млека са такива. При фризото и нутрилона няма такова нещо, а състава им е горе-долу еднакъв.
Преди три години храних голямото си дете с Нутрилон, тогава не беше обогатен с пребиотици, явно сега млеката са по-обогатени, но вече май се пообърках от големия избор.
Засега се насочвам към Милумил, та въпроса ми е нормално ли е консистенцията с тези "желенца" и добър ли ми е избора?
Благодаря Ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 908
Да,нормално е-аз храня с Аптамил-на такива желенца е.Преди съм давала НАН и не беше така.

# 2
  • Мнения: 1 701
Мааалиии... ми ти си пробвала почти всичко на пазара...  Crazy
Калина също е на Аптамил като детенцето на Афродита, но предполагам, че "желенцата", за които говориш са същите като при Аптамил - това са малки бучици, които при по-сериозно тръскане и разджуркване на шишето се разбиват напълно!  Peace В хладка вода, а не гореща!  Naughty

# 3
  • Мнения: 27 524
Първо да ти кажа, че това, което правиш е ужасно неправилно  Naughty
Не може на своя глава ей така безбразборно да сменяш на 28 дневно бебе 4 вида млека  ooooh!
Защо го правиш?

Да, Милумил е сгъстено мляко със скорбяла и затова има такива частички. То е по-густо и засища повече. Според мен е ненужно даването му, аз съм против тези сгъстители, ако детето си яде по приницп нормално. Избери си едно мляко и остави детето само на него  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 978
И на мен ми е странно как така на своя глава реши да сменяш млеката newsm78

# 5
  • Мнения: 242
Аз запо4нах с Фризолак и след отвратително повръщане минахме на Аптамил-от него пък се запи4аше и така запо4нах с Милумил.От него съм страшно доволна-Беба е ве4е на 7м,от 2-ия м. запо4нах с Милумил-а и не бих го сменила с никое друго мляко.Консистенцията е то4но каквато я описваш а и вси4ки мои приятелки си хранят бебетата с Милумил,така,4е-успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 271
Да, нормално е - хранила съм с Аптамил ( те с Милумила са на една фирма) , по-гъсти са от другите млека и явно е нормално това за тях.

# 7
  • Мнения: 781
Ами сменях ги, за да преценя кое ще понесе най-добре на бебето. Педито ми препоръча Фризолак, но малкия му се мръщеше и плюеше/и при батко му беше така/. Лекаря от къде може да гадае кое мляко ще му хареса на моето бебе. Нутрилона нещо го запече. Та така, пък не виждам какво толкова има в смяната на млеката при положение, че са с почти еднакъв състав. Може и да съм в грешка, затова и питам.
Това обаче, което ме притесни е, че не обърнах внимание, че е със скорбяла вероятно е по-хранително, а моето бебе е по-едро-роди се 4.150кг и може да наддаде повече от необходимото. Другата седмица сме на консултация и ще видим.

# 8
  • Мнения: 832
Първо да ти кажа, че това, което правиш е ужасно неправилно  Naughty
Не може на своя глава ей така безбразборно да сменяш на 28 дневно бебе 4 вида млека  ooooh!
Защо го правиш?

Да, Милумил е сгъстено мляко със скорбяла и затова има такива частички. То е по-густо и засища повече. Според мен е ненужно даването му, аз съм против тези сгъстители, ако детето си яде по приницп нормално. Избери си едно мляко и остави детето само на него  Peace

 Peace
Всяка смяна на млкякото се консултира с педиатър. На толкова малко бебе е немислимо такава смяна на млека.

# 9
  • Мнения: 418
Всички мами са прави са смяната на млеката,голяма грешка особенно ако е на своя глава и без причини.
Иначе Милумил може би е най-хубавото мляко на нашия пазар.

# 10
  • Мнения: 1 263
ние  бяхме на Фрозолак,но в съвсем малки количества и не всеки ден.Преди 2 седмици се наложи да започна да го храня почити изцяло с АМ.Продължихме с Фризолака,но като свърши на съпруга ми в аптеката му дали Новалак.В началото ни действаше много добре,но след това след всяко хранене имаше такъв прилив на енергия,че не можеше да заспи и риташе непрестанно с крачета,а вечерите отново се появиха страшни колики newsm78 преди 5 дни минах на Аптамил,коликите почити изчезнаха,но пък 1 път не се изака за този период,а коремчето му беше страшно твърдо и се напъваше  ли напъваше горкото.Вчера 3 пъти му приготвих мляко от останалото на Новалак и сутринта напълни памперса с зелено ако.Ако някой има идея как и с кое мляко да продължа моля да сподели  Hug   

# 11
  • Мнения: 556
ние  бяхме на Фрозолак,но в съвсем малки количества и не всеки ден.Преди 2 седмици се наложи да започна да го храня почити изцяло с АМ.Продължихме с Фризолака,но като свърши на съпруга ми в аптеката му дали Новалак.В началото ни действаше много добре,но след това след всяко хранене имаше такъв прилив на енергия,че не можеше да заспи и риташе непрестанно с крачета,а вечерите отново се появиха страшни колики newsm78 преди 5 дни минах на Аптамил,коликите почити изчезнаха,но пък 1 път не се изака за този период,а коремчето му беше страшно твърдо и се напъваше  ли напъваше горкото.Вчера 3 пъти му приготвих мляко от останалото на Новалак и сутринта напълни памперса с зелено ако.Ако някой има идея как и с кое мляко да продължа моля да сподели  Hug   
Щом сте били доволни от Фризолака, не виждам защо се чудиш с кое да продължите. Товаче в аптеката тогава е нямало не смятам, че е причина да купуваш друга марка. Лично мое мнение.

# 12
  • Мнения: 795
И аз пробвах няколко млека, докато не дадох Милумил - нито едно друго не хареса, не искаше да ги пие или повръщаше. При нас Милумил реши проблема, а и доколкото знам е за по-капризни деца, има лек привкус на ванилия!

# 13
  • Мнения: 1 555
Няма такова нещо Милумила е страхотно мляко и единствено става на бучки, ако водата не е достатъчно гореща, то при всички млека се получават бучки по тази причина/от опит го знам/ !  Относно пак Милумила - при него няма запек, ако имате проблем с това, абе мога куп суперлативи да ти изреда за това мляко, разбира се като не отричам качествата и на другите марки ! Опитай се да не сменяш пове4е млеката, а се спри на едно, което харесва детето, защото рискуваш да получи алергия от белтъка на млякото !!!

# 14
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Ние също бяхме на Милумил, като преди това пробвахме Фризолак, Нутрилон и НАН. Милумил ми хареса повече, защото беше по - вкусно, по - гъсто, по - ароматно, според мен и по - хранително. Другите ми бяха блудкави на вкус и цвят. Сигурно ще кажете, че не съм била права да избирам по мой вкус, защото е за бебето, но нали затова съм му майка да избера за него това, което според мен е най - добро. Понякога са оставали вътре бучици, когато водата не е била достатъчно топла.
Според мен изборът ти е добър.

Общи условия

Активация на акаунт