До мамите на ранно седналите бебечета!!!

  • 449
  • 5
  •   1
Отговори
Разкажете ми кога започнахте да слагате бебенцето ви да седи и кога започна да сяда самичко!
Моята дъщеря сяда от 4.5м. много зор даваше ревеше деноношно и се принудих да я слагам седнала.Сега сме на почти 6м. и вече седи почти самичка!
Как беше при вас?

# 1
  • Мнения: 1 273
Ами то май всички бебоци искат да сядат. Моя сладур се набира много яко, и като го сложа за секунда седнал и почва едно гукане, едно хилене... И когато го сложа пак в легнало положение айде ...почва едно мрънкане, сърдене и набиране да стане ---много е смешен Simple Smile
Но е още много рано за сядане.
Моята майка ме е слагала, както ти слагаш твоята бебка и на 6 месеца съм си седяла без проблеми, без някой или нещо да ме държи. Пък нищо ми няма Peace

# 2
  • Мнения: 46 437
Ами то май всички бебоци искат да сядат ...

Да, така е, всички дават зор, ортопедът ни предупреди още на профилктичния преглед.
И каза, че не трябва да й позволявам да сяда преди 6 навършени месеца.
Стабилно започна да седи 2-3 месеца след първото слагане.

# 3
  • Мнения: 4 491
Малко преди да навърши 6 м. почвах да го слагам седнал. Embarassed На 6 м. и нещо вече си седеше стабилно сам, но той си даваше зор за всичко - на 6 м. пълзеше, на 7 м. почна сам да се изправя на крака, на 9 почна да прави опити да се пуска и да върви, на 10 вече вървеше стабилно. Само дето не говори още. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 385
И ние все седнали искаме да седим. На 3 месеца още започна да се напъва да се изправя и като му подадеш ръчички се набира. Като се изправи е много щастлив. Joy И на нас ортопеда ни каза чак като навършим 6 месеца да го слагаме да сяда, за да не му се изкриви гръбнака, но той си има собствено мнение по въпроса. Сега сме на 4 и половина мес. и само да го сложа в полулегнало положение /облегнат на възглавница или в кошчето/ веднага се изправя сам. Даже стои стабилно известно време, но аз не смея да го оставям дълго така и го карам да легне обратно и съответно той е много недоволен  Angry

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Дъщеря ми правеше опити от 4 месечна, но не я слагах седнала, постоянно се набираше, една седмица преди да стане на 6 месеца и подадох ръце тя се набра и се изправи след секунда си я оставих да легне. Сама започна да сяда на седем месеца, първо в количката, а вкъщи като пропълзя на седем месеца и малко беше. Не съм я подпирала с възглавници и други такива истории.

Общи условия

Активация на акаунт