до гуша ми дойде от съседите... дайте идеи...

  • 3 178
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 653
Ремонтът им продължава вече почти 8-9 месеца; в началото Марин не реагираше на шума, но отдавна вече не е така...
Правили сме им безброй забележки да се съобразяват за времето, в което вдигат шум, защото има бебе, но уви...лошото е, че сме в гарсониера и леглото му е точно до стената към техния апартамент...
вече две седмици всеки ден от 2 до 4 следобед тропат, кошмарно е
чудя се, по принцип може да се извика полиция, ако вдигат шум след 10 часа вечер, дали е така и за следобед?!
даите идеи да се справя с тези наглеци... #Cussing out

# 1
  • Мнения: 2 891
Можеш само нощем да викаш полиция. Обърни се за помощ към домоуправителя на входа. Няма закон, заради който те да престанат да тропат, има само наредби за етажната собственост, но те май са пожелателни  newsm78

# 2
  • в Низината
  • Мнения: 705
Щом вече си говорила с тях, обаждай се в полицията. Първият път ще дойдат да ги предупредят, а вторият вече ще ги глобят. Между 14 и 16ч. и след 22ч. за делничните дни и между 13 и 17ч. и след 21ч. в почивните и празнични дни по закон е забранено да се вдига шум.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 105
Аз цял ден чакам онези отгоре да се изсипят в нас Tired, от сутринта използваха всички видове бормашини, флексове и т. н.  дори мисля, че по едно време и багер си бяха качили горе. Ама правят ремонт хората оправдано е, но полудях и те разбирам. Освен да говориш с тях не знам какво друго да ти кажа! При мен е безмислено да говоря, защото няма как, ремонтират. Но това не ми пречи да слушам музика на макс в момента Crazy Сега съм им пуснала да слушат Fuck All Y'all тематично.

# 4
  • Мнения: 145
Щом вече си говорила с тях, обаждай се в полицията. Първият път ще дойдат да ги предупредят, а вторият вече ще ги глобят. Между 14 и 16ч. и след 22ч. за делничните дни и между 13 и 17ч. и след 21ч. в почивните и празнични дни по закон е забранено да се вдига шум.

По кой закон?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
Щом вече си говорила с тях, обаждай се в полицията. Първият път ще дойдат да ги предупредят, а вторият вече ще ги глобят. Между 14 и 16ч. и след 22ч. за делничните дни и между 13 и 17ч. и след 21ч. в почивните и празнични дни по закон е забранено да се вдига шум.

По кой закон?

ПРАВИЛНИК ЗА ВЪТРЕШНИЯ РЕД В ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ
(загл. изм.,ДВ,бр.15 от 2003 г.)

(одобрен с ПМС No 44 от 1978 г.; обн.,ДВ,бр.76 от 26 септември 1978 г.; изм.,бр.73 от 1979 г.; изм. и доп.,бр.15 от 14 февруари 2003 г.)

(раздел I зал.,ДВ,бр.15 от 2003 г.)

.........................................................
Чл.14. (изм.,ДВ,бр.15 от 2003 г.) Забраняват се свиренето, пеенето, използването на озвучителни системи, шумният говор и увеселения, извършването на производствени дейности и ремонтни работи, които нарушават спокойствието на останалите обитатели във времето от 22 до 8 ч. сутринта и от 14 до 16 ч. следобед. Изключения се допускат само с разрешение на председателя на управителния съвет или на управителя.

# 6
  • в Низината
  • Мнения: 705
Щом вече си говорила с тях, обаждай се в полицията. Първият път ще дойдат да ги предупредят, а вторият вече ще ги глобят. Между 14 и 16ч. и след 22ч. за делничните дни и между 13 и 17ч. и след 21ч. в почивните и празнични дни по закон е забранено да се вдига шум.

По кой закон?

ПРАВИЛНИК ЗА ВЪТРЕШНИЯ РЕД В ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ
(загл. изм.,ДВ,бр.15 от 2003 г.)

(одобрен с ПМС No 44 от 1978 г.; обн.,ДВ,бр.76 от 26 септември 1978 г.; изм.,бр.73 от 1979 г.; изм. и доп.,бр.15 от 14 февруари 2003 г.)

(раздел I зал.,ДВ,бр.15 от 2003 г.)

.........................................................
Чл.14. (изм.,ДВ,бр.15 от 2003 г.) Забраняват се свиренето, пеенето, използването на озвучителни системи, шумният говор и увеселения, извършването на производствени дейности и ремонтни работи, които нарушават спокойствието на останалите обитатели във времето от 22 до 8 ч. сутринта и от 14 до 16 ч. следобед. Изключения се допускат само с разрешение на председателя на управителния съвет или на управителя.


Джулияна, изпревари ме с отговора. Благодаря!

# 7
  • Мнения: 145
Благодаря, че ме информирахте. И аз имам подобни проблеми със съседи в блока, но според домоуправителя тези разпоредби не били задължителни и имали пожелателен характер. Има ли начин по който да се задължат да ги спазват ми е интересно.

# 8
  • Мнения: 2 891
Няма и в това е проблема.

# 9
  • Мнения: 46 434
Няма и в това е проблема.

Има, има. При нас Полицията винаги е решавала проблема с 1 идване Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271
Принтирай си този цитат от Правилника за вътр. ред... Първо им го занеси на тях и със спокоен, но твърд тон им обясни, че вече ти е писнало и при най-малкия шум в посочените часове, веднага ще звъниш в Полицията. Те няма да спрат, но поне ще се стреснат при предупреждението от полицаите. Ако не, нищо не ти пречи да ги викаш пак и пак... Това е ТВОЕ ПРАВО!!!
Много мразя такива хора, които явно са се родили на 8 години и първите 7 им липсват. Това е най-елементарното възпитание, което всяка що-годе свястна майка дава на детето си.
Миналата година имах проблеми с майсторите на съседите, защото цяла сутрин разнасяха кафета  и сандвичи и точно в 14 ч. започваха да чукат и бичат. Първо ги предупредих учтиво, заради детето. На следващия ден нямаше проблем. Но на по-следващия - същата история... Отидох при тях и на висок тон им обясних, че имам бебе, което спи по това време  и се буди от техния шум. Те замълчаха. На следващия ден вече стана ясно, че са изключително малоумни и се обърнах към съседите, които им забраниха да работят от 14 до 16 часа и готово.
Всичко се постига с постоянство!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 271
Благодаря, че ме информирахте. И аз имам подобни проблеми със съседи в блока, но според домоуправителя тези разпоредби не били задължителни и имали пожелателен характер. Има ли начин по който да се задължат да ги спазват ми е интересно.

Чл.14. (изм.,ДВ,бр.15 от 2003 г.) Забраняват се свиренето, пеенето, използването на озвучителни системи, шумният говор и увеселения, извършването на производствени дейности и ремонтни работи, които нарушават спокойствието на останалите обитатели във времето от 22 до 8 ч. сутринта и от 14 до 16 ч. следобед. Изключения се допускат само с разрешение на председателя на управителния съвет или на управителя.

При положение, че изрично е упоменато, че се ЗАБРАНЯВА, значи е задължително да се спазва. Тези с препоръчителния характер не са толкова категорични!

# 12
  • Мнения: 4 489
Идете заедно с домоуправителя при въпросните съседи и им цитирайте гореспоменатата наредба. нямат право между 2 и 4 да вдигат шум, тъпо е дори да нямаше наредба! Успех в борбата с тези идиоти!

# 13
  • Мнения: 653
благодаря за бързите ви отговори
явно ще трябва да говоря и с домоуправителя и да видим
ясно ми е, че ще е шумно, няма как, всеки иска да ремонтира, но то тяхното край няма - вече толкова време и  хич не се и вижда да приключат скоро...
изтърбушиха целия апартамент, и сега лека полека лежерно го оправят, но така не може
все пак не са на село да си ремонтират къщата и да не пречат на никой...

# 14
  • Мнения: 2 631
 Peace ЗА правилника съм и аз!
Преди време си реших проблема със съседите под нас, които пускаха Марая Скери точно със същия цитат от правилника, подкрепен с думите, че ако не го знаят, ще им викна полиция да им го каже и да им напише съответния акт.
Оттогава не са ме тормозили  Twisted Evil
Засега...  Tired

Даже за почивните дни е след 9 часа сутринта и май до 12 вечерта  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт