Как да изразя съпричасността към бремето на бременността

  • 1 336
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Зная, че каквото и да правя жената е таази която трябва да търпи сутрешното гадене, промените на хормонално и физическо ниво, притесннията страховете и опасенията свързани с правилното развитеие на малчуганчето, да прикрива тихия ужас в очите си когато говорим за раждане и т.н.
Питането ми е има ли с какво аз да помогна за да се чувства тя по добре и да усеща поддръжка? Почивка, спа процедур, цветя, ходене с нея на генеколог, разходки, екскурзии - всякакви идеи биха били полезни, ще се радвам ако някой който има опит сподели и посъветва Simple Smile 

# 1
  • Мнения: 948
Говорете. Питай как е, как се чувства, къде понаболява - и изслушвай  Simple Smile всички нерационални страхове. Чети и ти нейните книжки за развитието по месеци - сега какво става, колко е голям мишока, какво прави.

Не ́и се смей на странните хранителни вкусове, приготвяй сандвичета и сладолед по никое време  Mr. Green

Разхождайте се много заедно; движението е много важно. Като му дойде времето, прочети и за кърменето - каквото и да е нейното решение, информацията (и подкрепата от близките) е много важна. За посещенията при гинеколога - зависи - за мен беше много важно (и съпругът ми присъстваше на всички големи прегледи и раждането), ама това си е ваше решение.

За другите неща: ти си познаваш съкровището най-добре...Ако не можеш да си го познаеш, стискай зъби, хормоните са виновни, и това ще мине... Joy

Ех, колко назидателно писание произведох, ама по тази тема съм експерт  bowuu

# 2
  • Мнения: 220
Продължавай да я  ОБИЧАШ !!!
И не се колебай да И го показваш
във всеки един момент,довери се на импулса,
и прави това което чувстваш че е редно.
В момента...сега и завинаги.

# 3
  • София
  • Мнения: 903
Обичай я, помагай й, интересувай се от бременността й и от всичко свързано с нея и бебето. Ходете на разходки заедно. Изслушвай я - за притесненията й, за радостите й от бременността. Не се сърди, ако някой път има повече претенции или реагира по неразбираем за теб начин - може би това се дължи на хормоните.

Когато бременността й напредне можете да посещавате заедно училище за бременни - ще имате много голяма полза от него.

Това е примерно казано. Ти най-добре познаваш половинката си и знаеш какво й доставя удоволствие. Пожелавам ти успех и най-важното е да изпитвате радост от всичко, което правите.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Похвално, че питаш... thumbsup
Просто бъди до нея и й показвай, че разбираш как се чувства...

# 5
  • София
  • Мнения: 392
Похвално, че питаш... thumbsup
Просто бъди до нея и й показвай, че разбираш как се чувства...
... ама той няма как да разбере как наистина се чувства. Трябва да се престува ли ?

# 6
  • Мнения: 80
Обръщай й по голямо внимание , прави й малки изненадки и в никакъв случай не й казвай колко е наедряла, защото в такъв момент комплексите са големи. Давай й кураж , че всичко ще мине добре . Интересувй се повече за бебето и я изслушвай , когато иска да ти разкаже за това как е минала срещата с гинеколога ( например). А бе това е,  не се изисква кой знае колко!!! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 830
Обещай и че ще отидеш с нея на израждането на детето ви и ще и държиш ръката през цялото време.Ако ти стиска де Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
... ама той няма как да разбере как наистина се чувства. Трябва да се престува ли ?

Наясно съм, че няма как един мъж да изпитва неразположенията на една бременна жена, съответно да знае точно как тя се чувства...

Когато някой твой близък се разболее и се наложи да му помагаш и да си край него, не се преструваш, само защото не си бил болен от същата болест и не знаеш как наистина се чувства, нали... Crossing Arms

Е, горе-долу същото е, защото някои жени наистина са като болни по време на бременността си.

# 9
  • Мнения: 4 546
помагай й в домакинството, ходи с нея на лекар, интересувай се как се чувства, прави й комплименти /с наедряването, въпреки че се радвам на коремчето, започнах да се чувствам некомфортно в кожата си/.
и най-вече - показвай и, че я обичаш, че тя е Жената  Peace

# 10
... и повечко си затваряй човката, щото и без друго ще изръсиш някаква глупост и то не на място!  Mr. Green Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 546
... и повечко си затваряй човката, щото и без друго ще изръсиш някаква глупост и то не на място!  Mr. Green Mr. Green
ааа, най-мразя да ми мълчи като пукал  Crossing Arms

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
... и повечко си затваряй човката, щото и без друго ще изръсиш някаква глупост и то не на място!  Mr. Green Mr. Green
ааа, най-мразя да ми мълчи като пукал  Crossing Arms

Както се вижда, няма угодия, тъй че най-добре - дръж се естествено... Grinning

# 13
ми именно де - затваряй си човката!
или - не я отваряй много-много
Mr. Green Mr. Green

# 14
  • Мнения: 397
Няма угодия! Peace

Общи условия

Активация на акаунт